Учење англиски јазик online

Член од
7 август 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, ме интересираше дали некој може да ми препорача некој добар туторијал што е на македонски јазик за учење на англискиот јазик. По можност да е на на "basic"ниво за некој што нема никакво познавање од истиот. Ви благодарам однапред.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Здраво дечки, ме интересираше дали некој може да ми препорача некој добар туторијал што е на македонски јазик за учење на англискиот јазик. По можност да е на на "basic"ниво за некој што нема никакво познавање од истиот. Ви благодарам однапред.
Не знам дали постои такво нешто. Најдобра комбинација ти е да следиш почетни туторијали на англиски со помош на Google Translate.

Друга опција ти е купи си учебник за некои 300 денари и учи по него. Следно нешто ти е инвестирај 1000-2000 денари во некој брз курс или побарај помош од пријател што знае англиски да ти помогне.

П.С Користи го Анки програмчето, бесплатно е идеално е за меморизирање јазици.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Исто имаш и 100 денари разговорници на англски по книжари можеш да најдеш.

Инаку јас ти препорачувам курс да почнеш секаде имаш цените ти се од 1000 па нагоре.За возрсен 2 степени во една година учиш.До 4ти степен се стекнува солидно знаење за да можеш подоцна сам да продолжиш да се дообразуваш.
Патем гледај и слушај англиска музика и филмови што почесто мене тоа многу ми помогна :)
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
@AntonioD

Има едно учев италјански и јапонски :) добро е... незнам јапонски... ама добро е
http://lingohut.com/mk

Фала на линкот, има таму 109 лекции за Германски јазик, дел од тие лекции ги имам поминато на почетен курс по Германски јазик, моментално сум на 1 степен од курс по Германски јазик.
Ако имате уште нешто корисно од интернет страници за Германски јазик, ве молам споделете. Поздрав.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Вака имам природна дарба за превод од англиски на македонски, го разбирам англискиот како македонски да е, граматика поим немам затоа што никогаш не сум го ни учел јазикот, ама можам симултано да преведувам во секунда. Што се бара и за што можам да го искористам тоа можеби да направам разговорник како онлајн курс, идеи некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom