НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мислиш финале запад или големо финале? Реално неблагодарно е да се предвидува за големото финале, сепак и Спарси се тука, а и не можеме да знаеме што ќе се случува рецимо со повредите, формата и слично. Џабе прдиш со сила, разбирам јас и хејт кон нив и се, нели ради трејдов на КД, ама малце и објективност не е на одмет. Оклахома пред нив, абе ајде. :D
Ајде бе нека биде конференциско, еве фалц дрес од Лејкерс ќе ти купам ако играат конференциско, хазардно. :D

Не е некој хејт, до лани ми беа едни од омилените (глорихантер), ама сезонава мислам дека не КД, него они се заебаа што го ангажираа Дурент.

Реално западов е малку шашардисан сезонава, штом Портланд со Лилард и Хјустон со Харден се речиси сигурни во плејоф, што да не и ОКЦ со Вестбрук?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Ајде бе нека биде конференциско, еве фалц дрес од Лејкерс ќе ти купам ако играат конференциско, хазардно. :D

Не е некој хејт, до лани ми беа едни од омилените (глорихантер), ама сезонава мислам дека не КД, него они се заебаа што го ангажираа Дурент.

Реално западов е малку шашардисан сезонава, штом Портланд со Лилард и Хјустон со Харден се речиси сигурни во плејоф, што да не и ОКЦ со Вестбрук?
Ајде, и ја тебе исто, од Слава Медведенко ретро дрес. :D

Не реков дека ОКС нема да играат плеј оф, али да бидат пред ГСВ мало морген. :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Oк бе еве, се кладиме дека нема да стигнат до финале? :D

Не можев да најдам бет „Оклахома да заврши пред нив у регуалрен дел“, сигурно е луд коефициентот и вреди да се проба ситно.
Ne zaebavaj okc ni za plejof ne mi se sigurni. . Vcera od sixersi za malku ke izgubea saric da ne igrase ko dupe. . Embiid kurtasak so adams si igrase..

Gs, spurs, clippers, blazzers, grizz, wolves pa i utah bi gi stavil pred okc
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.455
Добро бе кај можам да глеам хајлајтс од утакмициве како рецимо што си глеав на старата страна на nba.com , сеа глеам ја упторпастиле и нема хајлајтс (или барем ја не можам да ги најдам)
https://www.youtube.com/channel/UCFIrTpC6LJDqzPMeBfgAGrQ/about
Повели, каналот се вика Ximo Pierto
бекап канал https://www.youtube.com/channel/UCm4aJ_CCIJeY4zA-tIG7jgw
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ne zaebavaj okc ni za plejof ne mi se sigurni. . Vcera od sixersi za malku ke izgubea saric da ne igrase ko dupe. . Embiid kurtasak so adams si igrase..

Gs, spurs, clippers, blazzers, grizz, wolves pa i utah bi gi stavil pred okc
Пишав веќе, мислам дека западот ќе биде ептен шашма сезонава. Освен САС, ГСВ, Клиперс и Блејзерс кои што може да се сметаат како сигурни за плејоф и Феникс и Њу Орлеанс како сигурни што нема да успеат плејоф, мислам дека сите останати ќе бидат плејоф контендерс, вклучувајќи ги Лејкерс, Кингс и Денвер.

А за Минесота а мислам дека се преголеми очекувањата и хајпот за нив и ќе бидат во опасност за без плејоф до самиот крај.

Ќе видиме како ќе се одвива ама гледано од сега мислам дека ќе има 7-8 екипи тесни конкуренти за преостанатите 4 места во плејофот на запад.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Јас едно ќе ви кажам. Ако остане здрав (а секој фан на кошарката треба да се моли да е здрав) Joel Embiid ќе биде топ 5 играч. Можеби и MVP. Во однос на талент едноставно не се сеќавам на играч на кој му било толку лесно толку брзо да напредува. Реално сеуште не знае што прави на теренот а веќе целосно ја растура концепцијата на противникот и во напад и во одбрана. Целосно очекувам до крај на сезоната да биде во иста реченица со Davis и Towns како најталентирани млади центри во лигата.

Ако остане здрав....
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Денвер,Лал,Кингс,Феникс, Пеликанс од запад сигурно нема да играат плеј-оф.

Бакси,Орландо,Филаделфија, мртвите Бруклин и моите Никси од исток нема да играат плеј -оф.

Во овие сум сигурен дека нема да играат плеј-оф, за останатите, што знам, Окахома,Хјустон и Мавси се на граница од запад, а Визардс, Мајами и Детроит ќе бидат на граница кај исток...
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
ОКЦ ќе биле пред ГСВ :pos:

Денвер немаат шанси за плејоф. Се согласувам со @ColdSky , едино за Њу Јорк баш не сум сигурен, доколку остане Роуз здрав, можеби имаат некоја шанса.
 
G

garthok

Гостин
Steven Adams says he didn't watch Spurs-Warriors. "I was watching cartoons, mate," he said. "Some Japanese anime."
се по кул ми е ликов
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Вол добро го разигрува тимот, но шутот му е очаен, има некој поен само од слободни. Мислев ќе го видам Томас Саторански вечерва, ама изгледа не е ни у тимот, или незнам што е работата.

Малком Дилејни солиден засега. Можеби ќе поигра и повеќе. Шрудер како тргна ќе има проблеми со фаули. Двајт одличен. 9 поени и 15 скока има прво полувреме. Го погоди и првото слободно :D
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.707
Некоја страница поназад се пишуваше за Чикаго и проблемот со шутот за 3,сеа за сеа Вејд 3-4,Батлер 4-4 а Рондо 1-2 :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom