League of Legends

E

Epsilon

Гостин
Најмногу ме нервира кај играчиве што знаат да играат, а не знаат да ценат. Ги сапорташ, земаат килс те потценува не си бил доволно добар, му пингам и советувам да ме почека, умира и ја губиме партијата поради 1 факинг грешка, оти му дошло до ерекција и мислеше сам може. :)

Ако не те заеби свој, кој, матер му ебам.
 
E

Epsilon

Гостин
Нетот ме заеба 2-3 пати, паднав 4ка, се заозбилив земав Рамус на топ, го билдам до кај 400тини армо и се шетам до 2ка голд. GG IZI
 
E

Epsilon

Гостин
Стигнав до голд 2 и изгубив некои си 12тина партии со ред, мислам дека паднав голд 5 и некои си 40тина поени. Решив да ги испробам меин шампионите шо ми беа ко бев бронзе (минатата сезона почнав на крајот, али ме даде бронза 1) и горе доле ми одеше океј, по некое време ми се врати желбата за повторно да влезам во платинум. И еве ме после 10 тина дена (откако паднав голд 5) тукушто влегов платинум, DEMACIIAAAAAA!

Наредна сезона здравје госпо сериозно да си ја фатиме работата и одиме накај диамонд.

:D[DOUBLEPOST=1477617366][/DOUBLEPOST]Стигнав до голд 2 и изгубив некои си 12тина партии со ред, мислам дека паднав голд 5 и некои си 40тина поени. Решив да ги испробам меин шампионите шо ми беа ко бев бронзе (минатата сезона почнав на крајот, али ме даде бронза 1) и горе доле ми одеше океј, по некое време ми се врати желбата за повторно да влезам во платинум. И еве ме после 10 тина дена (откако паднав голд 5) тукушто влегов платинум, DEMACIIAAAAAA!

Наредна сезона здравје госпо сериозно да си ја фатиме работата и одиме накај диамонд.

:D
 
E

Epsilon

Гостин
Оваа сезона заврши за мене и по играње само година т.е. оваа целосна сезона и претходната само 2 месеци, завршувам платинум, па наредна сезона диамонд :P :D.

Би ја издвоил како една од поинтересните партии што ми беше, јас како тенк топ лејнер, играв со Чо против Гарен. Тогаш таа партија бевме цела 5ка со другарите и им пингав нон стоп да гледаат горе што е тепање нон стоп. Фармот на двајцата ни беше слаб т.е му бегав 20тина крипој, и го тепав 2-0 на лејн, а целосно партијата траеше можеби 50тина минути.

Најјаката партија ever шо сум ја имал, нон стоп шибање.

:D



А партија шо нема да ја заборам е, играм Трандл, ја кернувам партијата 16-1-16 бев и накрајо рито ме оценува со A. >.<<
 
Член од
13 ноември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Saka nekoj nordic east acc s5 s6 chal 3v3 diamond solo que season 4 diamond.
52 championa smurf mie ima i judgment kayle i nekoj skinovi.
Pisi pm ili tuka ako si zainteresiran Fala.

Ili pa ako treba nekoj sovet bev master s5 solo i sea sezonava jacket fanav od TT.

http://imgur.com/a/hk0We
 
E

Epsilon

Гостин
Оваа сезона ваљда Талон и Ката меин че се кренат најбрзо. :)

За оваа сезона ги спремам Трандл, Гарен, Мордекајзер, Мундо и Рамус.

За мид Велкоз Ени и Лукс, одиме накај диамонд. :D
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Kha i Rengar

И не одете најка диамонд сто мајка барате, седете и уживајте во голд :D прашајте паталец, а не гаталец...
 
H

HoT IcE

Гостин
Почнав пак да играм и шо знам, некако највеќе ми лега супорт досега. Највеќе играм Zyra, Alistar и Janna. Сакам да видам како ќе изгледа ранкед откако ќе пуштат пак Solo/Duo али најверојатно ќе продолжам супорт/мид пошто сакам таков тип на херои.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Вчера почнав и се заразив. Уште лутам по некои ствари ама за сега само еден пораз имам. Со Аше играм и сега за сега топ ми е.
 
R

red.devil

Гостин
Вчера почнав и се заразив. Уште лутам по некои ствари ама за сега само еден пораз имам. Со Аше играм и сега за сега топ ми е.
Има некој што не почнал со Аше? :D
Најгенерички херој што го имам сретнато.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
И ја почнав со Ashe, купував Frost Queen's claim за побрзо парички да добивам. Плус името на item-от одговараше со неа :(
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Дај кажете совет некој како да се надоградувам на што да пазим што да посветим внимание итн..... т.е. tips и такви работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom