Батериски ламби

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
@Psyside ако сакаш помогни ми со некој линк, сакам да најдам едно коло за на викендицата, ми треба од 12в од акумулатор, на 24в. Гледам некои на Ибеј и Алиекспрес, од пола долар и од 14-15 долари, а не сум до толку упатен во електрониката.
Ми треба за да врзам појаки ЛЕД диоди за осветлување.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Татко ми има едни батерии кој се полнат на штекер. Не се како овие вие што ги пишувате туку кинеска ефтино купено од пазар од страна има и лед како неонка светло мало а главното се лед сијаличка која и не свети бог знае колку јако ама врши работа за у темно Се врти сакаш неонките, сакаш главното светло.

Не ги има тука да ги сликнам па да ви ги покажам затоа што ги користи кога оди во Србија и стварно се интересни
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
Olight S1 и S Mini во друштво со JetBeam Jet-1

 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
Двете Olight CR123A/16340 а JеtBeam-от AA/14500
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Olight S1 и S Mini во друштво со JetBeam Jet-1

Дали имаш проблеми со S1-от? Кај мене кога е на најсилен мод, не издржува повеќе од 5-10 секунди, а ако е ладно надвор како овие денови и ако го пуштам на најсилно, само трепнува 10тина од секундата и се гаси сам, после не уклучува, морам да го отштрафам малку капачето да скине контакт, па пак да го стегнам, и така после свети, но пак исто, пак само трепнува на најјако, а во послабите модови не прави никаков проблем.
 
Последно уредено:

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
Смени си ја батеријата, големи се шансите до нејзе да е, каква користиш?

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Смени си ја батеријата, големи се шансите до нејзе да е, каква користиш?

Sent from my HTC One using Tapatalk
Пробав секако, имам 2 батерии на нивната фирма, само што ќе ги извадам од полначот ќе ги ставам во електрикот, и нема измена, исто е, и јас мислев дека е до тоа, ама не е.[DOUBLEPOST=1483267230][/DOUBLEPOST] SAM_1243-1024x1024.JPG
 
Последно уредено:

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
Вака знае да се деси поради заштитното коло во батеријата, и мене по некад знае да ми направи така но само кога батеријата е под 3.5v. Сепак на најакиот мод лампата влече околу 1.5А што не е малку за таква мала батерија. За да бидеш сигурен дали е батеријата проблем или самата лампа купи cr123a батерија и тестирај ја, оваа батерија нема никакви електроники и треба да работи без проблем, а ако се појави истиот проблем со гасењето тогаш самата лампа си има проблем.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Вака знае да се деси поради заштитното коло во батеријата, и мене по некад знае да ми направи така но само кога батеријата е под 3.5v. Сепак на најакиот мод лампата влече околу 1.5А што не е малку за таква мала батерија. За да бидеш сигурен дали е батеријата проблем или самата лампа купи батерија и тестирај ја, оваа батерија нема никакви електроники и треба да работи без проблем, а ако се појави истиот проблем со гасењето тогаш самата лампа си има проблем.

Sent from my HTC One using Tapatalk
На бетериите пишува: Built-in circuit board prevents over charging, over discharging and overdischarge current.

Инаку само што дознав дека е до батериите. Поврзав 18650-ка на електрикот и нема проблем. Исто свети и не ми изгаси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom