Покер

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
Па на мали маси со 1$ влез не играат нормално али таму има повеќе таленти кои можат да те изнервираат со тоа што ќе одат ол ин цело време .
затоа се прати цело време, гледаш кој блефира а кој игра на сигурно и ке знаеш со кого да си го мериш кога у рака ке имаш добри карти
ако можеш лесно да се изнервираш воопшто не ни почнувај со покер, тогаш најмногу се губи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
Па на мали маси со 1$ влез не играат нормално али таму има повеќе таленти кои можат да те изнервираат со тоа што ќе одат ол ин цело време .
затоа се прати цело време, гледаш кој блефира а кој игра на сигурно и ке знаеш со кого да си го мериш кога у рака ке имаш добри карти
ако можеш лесно да се изнервираш воопшто не ни почнувај со покер, тогаш најмногу се губи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Јас да прашам вие што имате вадено пари од онајлн покер, која е процедурата за данок, треба да се плаќа, не треба ? Треба да се пријави или како иде немам појма, имам извадено пари не знам дали и каде треба да пријавам ?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ima nekoj so igra na pokerstars? Ako saka nekoj da igrame zaedno turniri, poslednava nedela igram Sit N Go i sum 300€ kjar, bi bilo dobro za drustvo nekoj ako ima...
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
620
Поени од реакции
904
Ima nekoj so igra na pokerstars? Ako saka nekoj da igrame zaedno turniri, poslednava nedela igram Sit N Go i sum 300€ kjar, bi bilo dobro za drustvo nekoj ako ima...
Какви SNG турнири играш? колкав влог, колку луѓе и колку buy-in?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Какви SNG турнири играш? колкав влог, колку луѓе и колку buy-in?
Non stop razlicno, vo zavisnost od raspolozenie, 1 do 10 protivnici max, buy in 2 do 20$ retko znam i na 100$ buy in so eden protivnik da sednam da se izduvam. Planiram sea da se stabiliziram so igranje i da imam cel nekakva a ne samo igraj igraj duri izgubis... Primer cel bi mi bila 30-40$ na den da pravam samo treba trpenie i ne ic tesko. Igras ti?
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
[DOUBLEPOST=1474651136][/DOUBLEPOST]
Non stop razlicno, vo zavisnost od raspolozenie, 1 do 10 protivnici max, buy in 2 do 20$ retko znam i na 100$ buy in so eden protivnik da sednam da se izduvam. Planiram sea da se stabiliziram so igranje i da imam cel nekakva a ne samo igraj igraj duri izgubis... Primer cel bi mi bila 30-40$ na den da pravam samo treba trpenie i ne ic tesko. Igras ti?
Hm 100$ buy in so igras na 300evra bankrol ne e bas najdobar money management, mozes da si grindas i da vadis redoven prihod na pomal buy in vo zavisnost od toa kolkav bankroll imas.

Patem da stavam update od mojot progress posledniov period:
upload_2016-9-23_19-12-17.png

Plus na ova ima i okolu 30% rakeback(poeni so gi sobiras od igranje koi gi menuvas za pari ili tiketi za turnir) koi ne se vo grafata, taka da imam izvadeno okolu 850dolari do sega za 3 meseci preku neteller, pa me interesira dali bi mozel da gi povlekuvam na nlb tutunska debitna zaso ovie neteller provizija mi zimaat a i krs kurs na dolarot davaat. Poleka poleka steknuvam pogolem konfort i planiram vo skoro vreme na pogolem buy in da odam, da podsoberam use malku bankroll bidejki pred malku izvadiv i mislam deka za edna god bi mozel i 1000$ dolari mesecno da akumuliram, smetam deka postoi potencijal.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Hm 100$ buy in so igras na 300evra bankrol ne e bas najdobar monney menagment, mozes da si grindas i da vadis redoven prihod na pomal buy in vo zavisnost od toa kolkav bankroll imas.

Patem da stavam update od mojot progress posledniov period:
Прегледај го приврзокот 156814

Na ova ima i okolu 30% rakeback(poeni so gi sobiras od igranje koi gi menuvas za pari ili tiketi za turnir) taka da imam izvadeno okolu 850dolari do sega za 3 meseci preku neteller, pa me interesira dali bi mozel da gi povlekuvam na nlb tutunska debitna zaso ovie neteller provizija mi zimaat a i krs kurs na dolarot davaat. Poleka poleka steknuvam pogolem konfort i planiram vo skoro vreme na pogolem buy in da odam, da podsoberam use malku bankroll bidejki pred malku izvadiv i mislam deka za edna god bi mozel i 1000$ dolari mesecno da akumuliram, smetam deka postoi potencijal.[DOUBLEPOST=1474651136][/DOUBLEPOST]
Hm 100$ buy in so igras na 300evra bankrol ne e bas najdobar monney menagment, mozes da si grindas i da vadis redoven prihod na pomal buy in vo zavisnost od toa kolkav bankroll imas.

Patem da stavam update od mojot progress posledniov period:
Прегледај го приврзокот 156814

Plus na ova ima i okolu 30% rakeback(poeni so gi sobiras od igranje koi gi menuvas za pari ili tiketi za turnir) koi ne se vo grafata, taka da imam izvadeno okolu 850dolari do sega za 3 meseci preku neteller, pa me interesira dali bi mozel da gi povlekuvam na nlb tutunska debitna zaso ovie neteller provizija mi zimaat a i krs kurs na dolarot davaat. Poleka poleka steknuvam pogolem konfort i planiram vo skoro vreme na pogolem buy in da odam, da podsoberam use malku bankroll bidejki pred malku izvadiv i mislam deka za edna god bi mozel i 1000$ dolari mesecno da akumuliram, smetam deka postoi potencijal.
Menadzment so parite jas voopsto nemam ednostavno igram kockarski,no planiram da go promenam toa imam dobar skill samo trpenie mi treba. Co MK pokerot online ne e zabranet i mozes direktno od kartica da uplakas/isplakas pari Bez Problem, nemam probano jas licno no taka mi kazaa od MK poker federacija gi prasav na fb.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
[DOUBLEPOST=1474651136][/DOUBLEPOST]
Hm 100$ buy in so igras na 300evra bankrol ne e bas najdobar money management, mozes da si grindas i da vadis redoven prihod na pomal buy in vo zavisnost od toa kolkav bankroll imas.

Patem da stavam update od mojot progress posledniov period:
Прегледај го приврзокот 156814

Plus na ova ima i okolu 30% rakeback(poeni so gi sobiras od igranje koi gi menuvas za pari ili tiketi za turnir) koi ne se vo grafata, taka da imam izvadeno okolu 850dolari do sega za 3 meseci preku neteller, pa me interesira dali bi mozel da gi povlekuvam na nlb tutunska debitna zaso ovie neteller provizija mi zimaat a i krs kurs na dolarot davaat. Poleka poleka steknuvam pogolem konfort i planiram vo skoro vreme na pogolem buy in da odam, da podsoberam use malku bankroll bidejki pred malku izvadiv i mislam deka za edna god bi mozel i 1000$ dolari mesecno da akumuliram, smetam deka postoi potencijal.
Mozes da stavas i vadis od NLB ako ti e VISA Electron bez problem (isprobano), e sea posto gleam na 888 igras ne znam kolku e minimum withdrawal tamu, ama ako vadis tolkava suma nemas problem, na pokerstars e minumum $100 preku VISA.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Screenshot_2016-09-24-12-02-07.png

Денес во 18 часот на Покерстарс турнир Бај Ин 7Старс Коинс (Сите кој играте на покерстарс имате сигурно) 5000$ Фонд.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Ставив викендов пари на Вилијам Хил, прво почнав кеш гејм и фаст кеш, али сеа си се префрлив на мини турнири (Twister), тројца на маса, врти тоа клемпалото и на тие помалите со 5 евра влез знае да лупни и по 20 евра за прво место, барем досега не ми извлекло повеќе, тепав 5/8 такви како за почеток :)
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Ставив викендов пари на Вилијам Хил, прво почнав кеш гејм и фаст кеш, али сеа си се префрлив на мини турнири (Twister), тројца на маса, врти тоа клемпалото и на тие помалите со 5 евра влез знае да лупни и по 20 евра за прво место, барем досега не ми извлекло повеќе, тепав 5/8 такви како за почеток :)
Interesen format e toa, ako igras na dolg rok bi trebalo da imas redovni mali zagubi sto znaci grafata bi ti odela nadolu zaso obicno e 2X dobivka a igras protiv 3ca i realno imas okolu 35% da pobedis i nagli pikovi koga ke fatis golema suma ili jackpot se razbira ako gi pobedis zaso znaat retki da bidat. Ali mislam deka moze da se bide profitabilen. Neso vaka bi ti izlgedalo so najdov na net:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Interesen format e toa, ako igras na dolg rok bi trebalo da imas redovni mali zagubi sto znaci grafata bi ti odela nadolu zaso obicno e 2X dobivka a igras protiv 3ca i realno imas okolu 35% da pobedis i nagli pikovi koga ke fatis golema suma ili jackpot se razbira ako gi pobedis zaso znaat retki da bidat. Ali mislam deka moze da se bide profitabilen. Neso vaka bi ti izlgedalo so najdov na net:
Имам добиено за време на кеш гејм и доста тикети за турнири, еве за утре вечер имам тикет за ок турнир, али не верувам дека ќе го играм, бидејќи ќе заглавам прилично, а треба рано наутро да станам.
Овие твистер ми дојдоа како најоптимални засега, се зезнав со кеш гејм на два пати оти уклучив истовремено 5 маси и не знаев каде што се случува, па изгубив две глупави раце, али сега си терам две маси од твистер со два или пет долари бај ин и оди добро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom