Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Јас Казорла не би го сменил со никого (за сега). Се виде со ватфорд кога падна кондиционо ја изгубивме средината. Колку и да не го сакате мислам дека е оној тип на играчи кој многу придонесуваат а добиваат најмалку кредит. Нас ни треба таков тип кој може да скрие топка на средина кога не напаѓаат со што ќе ја растерети одбраната и ќе ја умртви играта на противникот. Ремзи после пред 2 сезони одлично тоа го правеше ама некои бубачки му влегоја во глава и секогаш прави потег плус. Се надевам Џака ќе може да го надополни тоа
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Јас Казорла не би го сменил со никого (за сега). Се виде со ватфорд кога падна кондиционо ја изгубивме средината. Колку и да не го сакате мислам дека е оној тип на играчи кој многу придонесуваат а добиваат најмалку кредит. Нас ни треба таков тип кој може да скрие топка на средина кога не напаѓаат со што ќе ја растерети одбраната и ќе ја умртви играта на противникот. Ремзи после пред 2 сезони одлично тоа го правеше ама некои бубачки му влегоја во глава и секогаш прави потег плус. Се надевам Џака ќе може да го надополни тоа
кој е тој што не го сака, нека се јави одма има да го стрелам
Како може да не го сака некој Санти ???

 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Santi za mene e najkompleten igrac na svojata pozicija. Shteta shto vo negovo vreme igrashe eden od najgolemite, Xavi, inache kje beshe standarden i vo Shpanija.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Боже сачувај, ова ќе биде stephanie back, ако е фит треба да остане!
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
хмм, место кој ќе игра ако се сите здрави?
Не е ни втор избор.

А неможе да билда форма и кондиција како резерва.

Ако се напраи позајмица со можност за прекин е најдобро.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ќе менуваат позиции со Казорла, оти да не игра, очекувате сите да бидат здрави цела сезона, па еве го ремзи една утакмица изигра веќе е месец дена во аут, плус Ремзи ќе покрива и како крило, во средина остануваат Џака/Кокелан/Елнени, Казорла/Вилшер.

Максимален глуп потег ќе му биде на Венгер ако го даде Вилшир на позајмица.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Запрашајте се стварно дали е паметна одлука.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Ако има опција за да се врати од позајмица зашто да не?

Џака, Ремзи, Елнени, Кокелан, Казорла
Тоа се 5 души што играат пред него за две позиции.
Озил не го ни рачунам.

Треба барем двајца да бидат повредени за да биде на клупа.

Ако постои опција каде што Џек би играл не гледам зашто да не пошто кај нас реално нема да одигра повеќе од 10-15 утакмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom