Friends

Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46

Историска, неповторлива сцена па преку 230942309203942304923049230423 пати сум ја гледал и уште се смејам ко ретардирана будала.
Што знам мене не ми е нешто
Освен рос со чадорот е ѕвер
оваа ми е нај топ
https://youtu.be/jA0N_Rkbpto
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
P

Patience

Гостин
Стварно, ко да прашуваш мајка на две деца кое повеќе го сака..:D
Нејсе, видеово со сцени кога си издаваат тајни еден на друг, не знам колку пати го имам пуштено никад нема да ми здосади.
...Ross married Rachel in Vegas, and got divorced....AGAIN!!!!
...Chandler entered the Vanilla Ice look alike contest and won!
- Ross came in fourth and cried.
...Whatever dude, you kissed a guy....:pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
^

Рос на почетокот беше мех, после стана топ 1.

Let's sum up. We are having fun. You look young. :pos: И она легендарното: I am a homeless person in a very serious relationship. :pos:
Мех е коа ја гледаш прв пат серијата и уште не ги знаеш ликовите па затоа у прв план и ко најсмешен испаѓа Чендлер со форите.
Коа ја репризираш глеаш дека Рос е ист од почеток, најпаметен од сите, плачко и љутко.
Барем кај мене вака беше ситуацијата. :D

Нема несмешни сцени од Рос. На пример Чендлер некаде накај средината потонува, се приметува дека е потонат и на лик, здебелен па скроз исушен, тоа поради проблемите со алкохол и дрога.
Џои на моменти здосадува со глупоќата и Фиби со иронијата и изгубеноста.
Рејчел и Моника на пример од старт се исти, убави, секси и несмешни. Додуша Рејчел е малце посмешна од Моника.

Мене Рос ми е убедливо најјак лик.

Рос
Чендлер
Џои/Фиби
Рејчел
Моника
 
P

Patience

Гостин
Ок ми се свите, смешни и све тоа, ама Фиби ми е на моменти претерано досадна, нејзините реплики најмалку смешни. И другиве глумат, ама попратно со смешките што ги кажуваат прават 254 изрази на лицето и гестикулации да го доловат моментот и по тоа според мене остануваат запаметени сцените... :toe: Хуморов на Фиби е исфорсиран некако, со сила...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ок ми се свите, смешни и све тоа, ама Фиби ми е на моменти претерано досадна, нејзините реплики најмалку смешни. И другиве глумат, ама попратно со смешките што ги кажуваат прават 254 изрази на лицето и гестикулации да го доловат моментот и по тоа според мене остануваат запаметени сцените... :toe: Хуморов на Фиби е исфорсиран некако, со сила...
и мене ми беше ама верувај мислиш пошо не познаваш личност скрената на таков начин :D :D :D дај си време, ќе запознаеш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom