FACEBOOK - корисен или губење време?

Член од
28 август 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
11.778
ФБ е одлична алатка за тековно информирање. Зборам за информации и новости во струка. наука и се и сешто. Лајкаш пејџови (не зборам за ким и такви глупости) сите инфо ти се на куп и достапни во секунда. Супер за комуникација, плус имаш опција да одследиш пријател чија објавувачка содржина не те занима.
Е сеа некој го користи за придобивки, некој да троши време тагнувајќи се и сликајќи се на секое ќоше.
Алатка за сеир и манијачење.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.551
Фејсбук е доста корисна социјална мрежа само треба да имаш мерка колку ќе го користиш на дневно ниво и да знаеш како да го користиш.

Си лајкнуваш страни за вести, страници за работа, за купи - продај, страни кај што можеш нешто да научиш. Можеш да се слушнеш со луѓе кој не си ги видел одамна, да се договориш со пријателите за излегување, да запознаеш нови пријатели, да си во контакт со луѓе од фамилија или пријатели што ти се во странство.

Како што реков треба да се има мерка колку ќе го користиш на дневно ниво но лошо е што знаеме да се заборавиме и тоа трае доста долго.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
28
Ја го избришав фб профилот у 2009, кога почна да се актуелизира у државата и почнаа еден куп будали да се глупираат... верујте дека ми е помирна глаата шо не се замарам со идиоти... башка има и многу подобри начини на тепање време...
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Ја го избришав фб профилот у 2009, кога почна да се актуелизира у државата и почнаа еден куп будали да се глупираат... верујте дека ми е помирна глаата шо не се замарам со идиоти... башка има и многу подобри начини на тепање време...
Tи верувам, и јас го исклучив во 2012 и ич не ми треба, супер ми е без фб.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Фб е губење време,ништо корисно
 
И

Име И Презиме

Гостин
Губење време , разбирам тинејџери да се допишуваат и споделуваат глупости . Одамна немам а на ниет сум да направам (страна ) за работа ради реклама на одредена таргет група луѓе.
Инстаграм не е како фб станат сега ? Некако сите го актуелизираат откако ставиле чет .Глупости ! Манијаци,дркаџии и џаболебари по социалниве мрежи само !
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Мислaм декa инстaгрaм се кoристи 2 - 3 пaти пoвеќе oд фејзбук.

ФБ гo кoристaм рaди месенџерoт. И кoгa сум нa кoмпјутер реткo имaм нaвикa дa скрoлaм.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Инстаграм за некоја година ќе му го земе приматот на Фејсбук.
Во последниве неколку години почнаа да излегуваат многу превари со фејсбук, па Цукенберг беше на судење и тн.
Ете Инстаграм прави често промени, па најверојатно ќе го направат како Фејсбук. Но да не заборавиме, Инстаграм е на Марк Цукенберг, така да, ако се шпионирало на ФБ, ќе се шпионира и таму. Но малку од луѓето знаат дека Инстаграм е на Цукенберг.
 
C

Castiel

Гостин
Инстаграм за некоја година ќе му го земе приматот на Фејсбук.
Во последниве неколку години почнаа да излегуваат многу превари со фејсбук, па Цукенберг беше на судење и тн.
Ете Инстаграм прави често промени, па најверојатно ќе го направат како Фејсбук. Но да не заборавиме, Инстаграм е на Марк Цукенберг, така да, ако се шпионирало на ФБ, ќе се шпионира и таму. Но малку од луѓето знаат дека Инстаграм е на Цукенберг.
That is very logic yes.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Фејсбук е губење време и ризикување живот.
Јас да сум FBI или судска власт,ќе го затворам Цукенберг и ќе го осудам на доживотна казна без право на помилување.Колку луѓе губат животи поради неговиот Фејсбук...
:uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.594
Поени од реакции
38.741
Фејсбук е губење време и ризикување живот.
Јас да сум FBI или судска власт,ќе го затворам Цукенберг и ќе го осудам на доживотна казна без право на помилување.Колку луѓе губат животи поради неговиот Фејсбук...
:uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
Како губат животи кажи ни ти на нас?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Како губат животи кажи ни ти на нас?
Прогуглај саат време на странски вебсајтови кога ќе можеш.
Родители изгубија ќерка.Се самоубила откако родителите и забраниле да користи Фејсбук бидејќи оценките `и станале лоши.
Многу луѓе добиваат смртни закани на Фејсбук.
На многумина им ги хакираат профилите и им упропастуваат животи(им краделе лични податоци и ги ограбувале,им ги манипулираат профилите ставајќи лажни информации).
Им се закануваат дека ќе им го уништат животот преку Фејсбук.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Прогуглај саат време на странски вебсајтови кога ќе можеш.
Родители изгубија ќерка.Се самоубила откако родителите и забраниле да користи Фејсбук бидејќи оценките `и станале лоши.
Многу луѓе добиваат смртни закани на Фејсбук.
На многумина им ги хакираат профилите и им упропастуваат животи(им краделе лични податоци и ги ограбувале,им ги манипулираат профилите ставајќи лажни информации).
Им се закануваат дека ќе им го уништат животот преку Фејсбук.
Јaкo

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom