Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
На прелиминарните резултати ги има само оние што ке бидат примени на државна квота или тоа е листа на сите примени?
Мислам дека на таа листа се сите што поднеле документи и они ги рангирале според поени.Па според поените и на кое место си можеш да видиш дали ќе бидеш примен.Мислам дека е вака

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Мислам дека на таа листа се сите што поднеле документи и они ги рангирале според поени.Па според поените и на кое место си можеш да видиш дали ќе бидеш примен.Мислам дека е вака

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Epa mene uopste me nema na listata
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Na preliminarnata lista gi ima site so kofinansiranje i bez. I listata ne e podredena... Mislam deka e spored toa kako se zapisale studentite. Bar jas taka svativ.
 
Член од
14 август 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Слушнав дека конкретно на факултетот за психологија заради голема заинтересираност се проширувала приватната квота. Може некој што е веќе запишан да ми каже дали е вистина ова?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ми треба помош...

Студирам на технички факултет во Битола, факултетот ми е со 3 години, сите 3 години ги ислушав. Ми останаја уште 15тина испити вкупно од сите 3 години од кој поголем број изборни.

Прашањето ми е , Дали може да не го запишувам овај зимски семестар што е во септември, па нареден семестар т.е летен да си продолжам со студии.

Ова го прашувам бидејќи од 10 септември па се до кај февруари, март поради Х причини и обавези не ќе сум во можност да се појавувам на факултет и да полагам. Прашањето ми е дали може да го паузирам овај семестар со запишување на кредити и да продолжам од нареден? вака ми иди да плаќам 6/7000 за кредити за предмети а цела испитна од тој семестар нема да сум тука, и џабе ми одат парите.

Фала[DOUBLEPOST=1472063322][/DOUBLEPOST]
Ми треба помош...

Студирам на технички факултет во Битола, факултетот ми е со 3 години, сите 3 години ги ислушав. Ми останаја уште 15тина испити вкупно од сите 3 години од кој поголем број изборни.

Прашањето ми е , Дали може да не го запишувам овај зимски семестар што е во септември, па нареден семестар т.е летен да си продолжам со студии.

Ова го прашувам бидејќи од 10 септември па се до кај февруари, март поради Х причини и обавези не ќе сум во можност да се појавувам на факултет и да полагам. Прашањето ми е дали може да го паузирам овај семестар со запишување на кредити и да продолжам од нареден? вака ми иди да плаќам 6/7000 за кредити за предмети а цела испитна од тој семестар нема да сум тука, и џабе ми одат парите.

Фала
Nekoj da pomozit??? ili poslabo
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Ми треба помош...

Студирам на технички факултет во Битола, факултетот ми е со 3 години, сите 3 години ги ислушав. Ми останаја уште 15тина испити вкупно од сите 3 години од кој поголем број изборни.

Прашањето ми е , Дали може да не го запишувам овај зимски семестар што е во септември, па нареден семестар т.е летен да си продолжам со студии.

Ова го прашувам бидејќи од 10 септември па се до кај февруари, март поради Х причини и обавези не ќе сум во можност да се појавувам на факултет и да полагам. Прашањето ми е дали може да го паузирам овај семестар со запишување на кредити и да продолжам од нареден? вака ми иди да плаќам 6/7000 за кредити за предмети а цела испитна од тој семестар нема да сум тука, и џабе ми одат парите.

Фала[DOUBLEPOST=1472063322][/DOUBLEPOST]
Nekoj da pomozit??? ili poslabo
ne znam za toj vasiot fakultet no na ukim ako sakas da pauziras pravis pauza cela godina, nema eden semestar
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Член од
27 септември 2014
Мислења
175
Поени од реакции
350
ако имаш резултати дека си примен 25ти и 26ти е датумот за плаќање и да ги однесеш на факс треба

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Објавени са смо прелиминарните ранг листе. Некој не знае дали е со кофинансирање или без. Затоа мислим понатаму дека треба да се плати ова.
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Каде може да провериме дали сме примени?
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Кога треба да се плати за прв семестар (Економски) ?
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Rezultati ima samo na Ukim ili moze da se proveri i na Iknow aplikacijata?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom