HearthStone

king-makedon

THE KING
Член од
5 декември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
262
D

Daedalus

Гостин

Направив 2 паладин дека кои сега за сега ми се покажуваат како јаки.

Постојат различни опции. Може да се сменат Azure Drake со Bloodmage Thalnos и уште нешто или да се игра со бројот на Truesilver Champion и Consecration. Ivory Knight мислев дека ќе биде лошо али ми се покажа добро. Некогаш знае да ми рокне добар хил и да ми извлече јак спел, нешто налик на Ethereal Conjurer само 1 мана поскап, со 2 повеќе хп и 2 помалку напад, ама тоа што лечи е добро у мета против агро декови.

Во тој десниот што е поагро, најф џаглерот, добро иде у комбинација со Stand against Darkness, Pantry spider, Moroes, Dragon egg и големот.
Dragon egg може да се избуста со Аргус, Keeper of Uldaman, Blessings of Kings и Abusive Sergeant.

Левиот дек е повеќе темпо и е солиден. Карн може да се убаци десно наместо силвана на пример бидејќи ќе биде комплементарен со Knife Juggler.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Hearthstone Screenshot 08-13-16 18.39.10.png

Не сум верувал дека Bolster ќе го играм некогаш,пробајте го деков интересен е,пошто деков не е со армор ставив други карти со лечење,кога ќе ги изиграш Protect the king сo Bolster и ако имаш маана Bloodhoof или Arcanosmith противниците ги вади од такт и идат Concede,проверено против агро Шаман и Паладин.Незнам дали би било добро да се стави и Yogg за недај боже да ме вади,има доста спелови.:)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Не сум верувал дека Bolster ќе го играм некогаш,пробајте го деков интересен е,пошто деков не е со армор ставив други карти со лечење,кога ќе ги изиграш Protect the king сo Bolster и ако имаш маана Bloodhoof или Arcanosmith противниците ги вади од такт и идат Concede,проверено против агро Шаман и Паладин.Незнам дали би било добро да се стави и Yogg за недај боже да ме вади,има доста спелови.:)
Yogg не, ама Varian како лежи у деков... Само у твојава верзија може да зеза малце. Заради тие за хилање имаш доста со battlecry. Ама у таа верзија ја што ја играм е лом. Последен пат кога го изиграв ми извади 2 Obsidian Destroyer. GG :D
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Yogg не, ама Varian како лежи у деков... Само у твојава верзија може да зеза малце. Заради тие за хилање имаш доста со battlecry. Ама у таа верзија ја што ја играм е лом. Последен пат кога го изиграв ми извади 2 Obsidian Destroyer. GG :D
Иде Varian знам ама го немам ја,декот е спор и не е за играње на висок ранк (15ти како мене):D,овде све играат агро или Cthun,како им се игра агро ја незнам,ич не е интересно..

Остај тоа,мене Вариан на таверн брол ми има извадено три Грумаша :ROFLMAO:
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
имате проблеми со батле нет, пага некако? и ми пишуваше како атемт за логин на мојот акаунт од друго место?

од френдс нема никој онлајн исто чудно

и ова го има

Whoops!
We're having problems loading some content. Please try reloading this page using the button below. Thanks!
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
имате проблеми со батле нет, пага некако? и ми пишуваше како атемт за логин на мојот акаунт од друго место?

од френдс нема никој онлајн исто чудно

и ова го има

Whoops!
We're having problems loading some content. Please try reloading this page using the button below. Thanks!
Има некој проблем,неможам ни ја да се логирам :mad:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Од на мобилен кај мене супер си работат
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Blizard беа под DDoS напади пред некој ден, затоа.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Пред некој ден почнав да ја играм и ми се свиѓа играва што не бара многу време. Стави се три пати во денот по 15-20 минути колку да разбистриш мозок.
Играм само прист и за сега одлично ми иде со него.
Некој совет на што да ги трошам парите? Дали арената вреди?
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Предложете неколку декови у пизду матер неможам да мрдам од 14 ранк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom