Windows 10

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Денес направив апдејт на лаптоп, го оставив да се инсталира јас бев излезен и вечерва се вратив се инсталирал. Сега на моменти ми се гаси слиата на екранот. Знае некој кој е проблемов ?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
Денес направив апдејт на лаптоп, го оставив да се инсталира јас бев излезен и вечерва се вратив се инсталирал. Сега на моменти ми се гаси слиата на екранот. Знае некој кој е проблемов ?
види дали има понови драјвери за графичката
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
види дали има понови драјвери за графичката
Кгоа го затворив лаптопот (спуштив екранот) и пак го отворив веќе не се гасеше сликата на екранот. Предходно се гасеше и одма се уклучуваше.

Ќе видиме пак дали проблеов ќе се појави, ако се појави ќе побарам дали има понови драјвери за графичката.
 
Т

Триптико

Гостин
Кгоа го затворив лаптопот (спуштив екранот) и пак го отворив веќе не се гасеше сликата на екранот. Предходно се гасеше и одма се уклучуваше.

Ќе видиме пак дали проблеов ќе се појави, ако се појави ќе побарам дали има понови драјвери за графичката.
Провери кабел на екранот. Штом си затворил, па на отварање се стабилизирано ништо чудно кабелот да губи контакт некаде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Провери кабел на екранот. Штом си затворил, па на отварање се стабилизирано ништо чудно кабелот да губи контакт некаде.
Мислам дека не е до кабелот затоа што ова почна да се случува кога го апдејтирав и само се случува кога гледам видео.

За да го проверам кабелот треба цел лаптоп да го размонтирам и ако нешто чепнам сам, го зезнам нема после ни сервисер да го оправи. Врска си немам јас од тие работи.[DOUBLEPOST=1470836337][/DOUBLEPOST]
Провери кабел на екранот. Штом си затворил, па на отварање се стабилизирано ништо чудно кабелот да губи контакт некаде.
Мислам дека не е до кабелот затоа што ова почна да се случува кога го апдејтирав и само се случува кога гледам видео.

За да го проверам кабелот треба цел лаптоп да го размонтирам и ако нешто чепнам сам, го зезнам нема после ни сервисер да го оправи. Врска си немам јас од тие работи.
 
Т

Триптико

Гостин
@MARCELLO Да се надеваме дека не е до него :) Сомнеж за кабелот се јави по напишаното " спуштив, па отворив". Вака само кабел реагира. Тестирај деновиве, ако појави гасење, правец во сервис :)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
momci 10 mi e instalirana pred nedela dena i sea ja vklucuvam igrata dota 2 a isto i fb youtube i dr mi se ukluceni e sea koga ke odam na fb ili dr nekoja strana ili idam na dota slikata mi secka a apdejt uste nema na notifikaciite znae nekoj sto moze da e ?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Имам Виндоус 7 кракната,ми нудеа Виндоус 10 доле,али ме мрзеше и не го инсталирав.Дали има шанса сеа да го добијам таа оргинална 10ка,без да префрлам инсталација на УСБ или ЦД? Пошто сакам да му ги кренам перформансите на компјуерот :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Имам Виндоус 7 кракната,ми нудеа Виндоус 10 доле,али ме мрзеше и не го инсталирав.Дали има шанса сеа да го добијам таа оргинална 10ка,без да префрлам инсталација на УСБ или ЦД? Пошто сакам да му ги кренам перформансите на компјуерот :)
На колку форуми ќе прашаш?

Не може мора свежа инсталација.

Нема да стане побрз компјутерот ако му ставиш 10ка.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
На колку форуми ќе прашаш?

Не може мора свежа инсталација.

Нема да стане побрз компјутерот ако му ставиш 10ка.
Имам Виндоус 7 кракната,ми нудеа Виндоус 10 доле,али ме мрзеше и не го инсталирав.Дали има шанса сеа да го добијам таа оргинална 10ка,без да префрлам инсталација на УСБ или ЦД? Пошто сакам да му ги кренам перформансите на компјуерот :)
Инсталирај Windows Media Creation Tool. Штом го стартуваш прва опција ти е Upgrade this PC. Мислам дека ќе ти зачува се од 7цата и ќе го апдејтира на 10. За брзина се сложувам со statusQuO. Нема да ја добиеш. :)
 
A

Aexil Kong

Гостин
Луѓе што се случува со Виндоус 10? Ги инсталирав последните апдејти од самиот Виндоус и сега неќе да ми се вклучи старт менито, календарот и саатот кога кликнам на саатот доле десно во ќошот и тоа известувањата до него. Неќеше ни Мајкрософт Ејџ да се вклучи ама некако тоа го средив, а овие другите не реагираат на клик.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Луѓе што се случува со Виндоус 10? Ги инсталирав последните апдејти од самиот Виндоус и сега неќе да ми се вклучи старт менито, календарот и саатот кога кликнам на саатот доле десно во ќошот и тоа известувањата до него. Неќеше ни Мајкрософт Ејџ да се вклучи ама некако тоа го средив, а овие другите не реагираат на клик.
Пробај со Рестарт на Windows Explorer преку Task Manager
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Луѓе што се случува со Виндоус 10? Ги инсталирав последните апдејти од самиот Виндоус и сега неќе да ми се вклучи старт менито, календарот и саатот кога кликнам на саатот доле десно во ќошот и тоа известувањата до него. Неќеше ни Мајкрософт Ејџ да се вклучи ама некако тоа го средив, а овие другите не реагираат на клик.
Ќе ти се среди со наредниот апдејт. И кај мене зезаше и еве со последниов се среди. Пробај со рестарт на експлорер преку таск менаџерот додека не ти стигне наредниот апдејт. После пак ќе закочи па пак рестарт, замарање е знам ама ќе се среди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom