Социјалните мрежи и нивното влијание на врската/бракот

Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
На вакви теми ретко учествувам, но сакам да ти кажам за твојот бивш дечко... твоја среќа што ти раскинал тој тебе, оти ти очигледно си немала таква намера. Те спасил од мачен живот. Ако дошло до брак, низ нос ќе ти излегол сиот живот, ќе живееше во мака, со караници..
Запомни (постар сум, имам 45-46 г.): ЧОВЕК НЕ СЕ МЕНУВА. Ако сте останале во врска, ќе било тешко тебе.. полошо и полошо.
Прво Фала Ви на советот... поминаа скоро 6 месеци и сеуште недостасуваат убавите спомени ама не и човекот. Сватив дека сум била жртва на психопат и дека му дозволив премногу. Можеби сето ова ми е казна за грешките од минатото ама ми е и добра лекција за понатаму. Искористена, повредена, навредена, си го загубив достоинството и сеуште се борам со тоа да си простам себе си, како можев да се доведам до тој степен. Да, точно ми направи голема услуга што прекина, јас бев тотално заслепена и ако продолжевме кој знае до кој степен ќе се доведев. Се се случува со причина.
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Да сте направиле заеднички фб профил до некаде ке беше ок .... Јас со мојата си имаме заеднички фб , заеднички пријатели ,роднини и т.н па досеа си е супер .
Зошто побогу зошто??? И гаќите да не ги делите? Баш ради тоа што се цело време заедно ви е потребна приватност. Претпоставувам дека и на кафе не одите сами?? Свати го како сакаш но нема иднина во вашата врска. И ко ќе се скарате фб на кој оди, никогаш не ми било јасно воа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom