Фан Клуб: Јувентус

A

apidrone

Гостин
Наздравје нека е. Не ме интересира колку гола ќе даде во Серија А, сакам да ме демантира во ЛШ
 
C

Castiel

Гостин


There is no agreement between Juventus, United and Raiola regarding Pogba [AS]

Raiola has cancelled the medical tests scheduled today in Miami for Pogba. [AS]

Paratici in 2014 "We believe in what we do, our investments, our decisions. Believe in us till the end. I treat Juve's money like it's mine"[DOUBLEPOST=1469543909][/DOUBLEPOST]Higuain will earn €7.5m/yr + image rights after signing a 4-year contract with Juventus. Napoli will receive €90m from his sale. [Sky]

Juventus will announce the signing of Higuain today. [La Stampa]
Не знам што ги ставате Кедира и Маркизио во тимовите пошто и двајцата се уништени од повреди. Поише се во болница него ли на терен. Ќе мора јуве да изпазари уште бар уште еден средина ако остане погба. Ако си оди 2ца ќе треба. За ЛШ.


Иначе потегов со Игуаин јез да е преплатен али со овој трансфер јуве става на знаење дека кога се прашање трансфери може со сите да се носи рамо до рамо.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Сега е веќе и официјално,со среќа нека му е на Пепита и да се истури од голови давање :)

Моментот кога ќе му се јавиш на ѓубрено Де Лаурентис,да му кажеш дека си му го купил најдобриот играч без да влезеш во преговори со нив и кој ги поминал и медицинските тестови,без нивно знаење.А во Наполи го чекаат да се појави на првиот тренинг на 25 јули :icon_lol::pos:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Маркизио никако не е повеќе надвор од терен отколку на теренот, не знам од каде ти е тоа. Повредата од април против Палермо му е сериозна, ама претходно никогаш немаше сериозни проблеми со повредите. Од кога игра за Јуве во Серија А најмал број на настапи вкупно во сезоната вклучувајќи ги сите натпреварувања му е 32. 14/15 сезоната имал дури 52 настапи, а просекот во овие 8 сезони му се движи нешто повеќе од 40 меча по сезона. Кедира е друга приказна и тој дефинитивно игра 50-50 па затоа не може комплетно да се потпрат на него.

Затоа потребен е уште еден квалитетен играч од средината на теренот, покрај Пјанич кој го доведовме летово. Ако не замине Погба, тогаш можеби и нема да треба, ама со оглед на тоа што најверојатно ќе си замине тогаш сигурно Марота ќе испазари уште еден. Тогаш веќе ќе имаме доста квалитетна средина.
 
A

apidrone

Гостин
Marotta: "Pogba to United? We'll see when everything is over. Right now everything has stopped" [CM]
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Не знам што ги ставате Кедира и Маркизио во тимовите пошто и двајцата се уништени од повреди. Поише се во болница него ли на терен. Ќе мора јуве да изпазари уште бар уште еден средина ако остане погба. Ако си оди 2ца ќе треба. За ЛШ.


Иначе потегов со Игуаин јез да е преплатен али со овој трансфер јуве става на знаење дека кога се прашање трансфери може со сите да се носи рамо до рамо.
За маркизио не е така, а формацијата брат ја правеше газета не јас :D
 
C

Castiel

Гостин
За маркизио не е така, а формацијата брат ја правеше газета не јас :D
Нели скина лигаменти он? После таква повреда и да се врати нема да е истиот играч. Пошто обично така е кај спортисти. Затоа е ризик да се рачуна толку на него.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.498
Поени од реакции
80.566
Утре сабајле пристигнува во Торино и најдоцна до задутре ќе го облече црно-белиот дрес и ќе се слика со Марота.

Се сеќавате пред 3-4 години кога Ањели кажа дека мора прво да се штеди, за да можеме да се натпреваруваме со најголемите екипи во Европа во однос на сумите? Еве го резултатот, од 2010 до 2015 цело време одевме на евтини трансфери, косопствености и позајмици, а од купувањето на Дибала за 40 милиони почнаа да се слеваат парите. Вредеше чекањето (y)

Марота и Паратичи искинаа сега за сега, а планираат и уште да купуваат. Мислам дека Погба ќе лета, али со тие пари ќе купиме двајца средњаци и ќе немора да се грижиме за стаклените играчи што ги имаме во екипата :)





Наздравје луѓе :pijani::pijanco:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Нели скина лигаменти он? После таква повреда и да се врати нема да е истиот играч. Пошто обично така е кај спортисти. Затоа е ризик да се рачуна толку на него.
Тоа за иднина да за досега јас ти велев :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom