Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
PETAR KOLEV GI POSETUVA ZDRUZENIJATA DA NE ZNAETE NESTO STO KAZUVAL SEA ZASTO IMA ZASTOJ
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
12
Поени од реакции
12
Не му верувајте многу на Петар Колев. Петар Колев само го интересира да собере некоја пара од вас.
Да го интересираше нешто друго, немаше да биде осуден условно во 2013 година во Бугарија за фалсификување на лекарски, кои потоа се употребувани во процедурата за бугарско гражданство.
Да не беше Каракачанов најверојатно ќе посвиреше и на клавир одреден период.
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
43
Поени од реакции
48
deneska na drugarce mu se smeni statusot,posle 3 meseci pominati na finalna .sega vicepremierot da mu go potpise ukazot a e so krstelno od baba.broj 2***/2013
 
Последно уредено:
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
ај и јас да се пофалам денеска ми се смени и мене и на сопругата иначе сме од 2013 јас бев со крштално од брат на прадедо и потврда од Струмица а сопругата без дополнителен документ на финален бевме од април така да чекаме потпис од премиер

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Не му верувајте многу на Петар Колев. Петар Колев само го интересира да собере некоја пара од вас.
Да го интересираше нешто друго, немаше да биде осуден условно во 2013 година во Бугарија за фалсификување на лекарски, кои потоа се употребувани во процедурата за бугарско гражданство.
Да не беше Каракачанов најверојатно ќе посвиреше и на клавир одреден период.
Konecno nekoj da kaze vistina za nego,po sto veke od posrednici drugarcinja negovi preku glava mi bese
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
ај и јас да се пофалам денеска ми се смени и мене и на сопругата иначе сме од 2013 јас бев со крштално од брат на прадедо и потврда од Струмица а сопругата без дополнителен документ на финален бевме од април така да чекаме потпис од премиер

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
,и сопругата чека потпис. Со срејка пишете ао помини кај вицепрезидента.Ова е доказ дека е
олеснета процедурата.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
,и сопругата чека потпис. Со срејка пишете ао помини кај вицепрезидента.Ова е доказ дека е
олеснета процедурата.
секако пишувам чим има новост

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Не му верувајте многу на Петар Колев. Петар Колев само го интересира да собере некоја пара од вас.
Да го интересираше нешто друго, немаше да биде осуден условно во 2013 година во Бугарија за фалсификување на лекарски, кои потоа се употребувани во процедурата за бугарско гражданство.
Да не беше Каракачанов најверојатно ќе посвиреше и на клавир одреден период.
Imas pozdrav od petar kolev barem pisi so argument a ne samo kleveti siguren li si vo toa sto pisuvas pozz
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
12
Поени од реакции
12
Imas pozdrav od petar kolev barem pisi so argument a ne samo kleveti siguren li si vo toa sto pisuvas pozz
Нека најде Петар Колев НЗС помеѓу Софиска Рајонна Прокуратура, чл.308 ал.2 вр. с ал.1 от НК и Срна Најдовска. Сам ќе увиде дали имам аргументи или не.
Благодарам на поздравот. Бидете поздравени и вие.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom