Работа во Катар и Дубаи

A

Antigona

Гостин
А еве за 3 години работа во Катар со што можеш да слеташ во Мк ( а рачунај јас сум 6 год заглавена тука хахахахх )





П.С. хахахахаа уште се смеам на постот погоре за 2 години работа во Дубаи , хахахахах морав да се надоврзам , нема лутиш , наши луѓе сме :))
 
Последно уредено од модератор:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Искрено познавам неколку луѓе кои слетале со хеликоптер, а не биле ниту еден ден на работа кај ИСИС.
 
A

Antigona

Гостин
Значи не можам да верувам колку буквално сфаќате некои работи , а и ти члену над мене гледам си го разбрал постот од прва , па мртов сериозен коментираш .

Ништо , ајде терајте со коментари , ќе ве читам само.

Со среќа на сите кои аплицираат за било кое работно место на Блискиот Исток бидејќи темава е за тој дел од светот и секој со свој к'смет и ум во глава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
со акцент на ум.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Член од
6 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
2
Сакам искрено да им се "заблагодарам"на сите од форумов кои пред една година се потрудија да одговорат на моето прашање ;-)
Една година скоро во Доха,работата ја најдов преку бајт без агенции и не е во хотел,на рецепција во објект е. Шукран пријатели
 
Член од
29 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
Imam edno prasanje,napraviv profil na Caterglobal i me kontaktiraa za houskeeper pred dva dena i denes za Room atendant i dvete lica se od istiot hotel,kolku e sigurna ovaa stranica spored vas i dali nekoj nasol rabota preku nea?
 
Член од
13 април 2013
Мислења
49
Поени од реакции
16
Daj ne zaebavaj kakov houskeeper ne si igraj toa samo filipinci i indijci go rabotat baraj nekoja poasolna rabota
 
Член од
29 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
Ja samo prasav dali e imal nekoj iskustvo so Caterglobal,a ne znaci deka ke ja prifatam rabotata.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Јас најдов работа преку Катерглобал и еве сум сеуште во Емиратите , таа страница е за Хотелиерство. Слободно аплицирај.[DOUBLEPOST=1474804546][/DOUBLEPOST]Доколку некој познава девојче со сертификат за фитнес тренер и е заинтересирано да работи во Абу Даби нека ме исконтактира.
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Колку е безбедно во Дубаи ? Имам многу читено дека Дубаи и не баш толку безбедно како што изгледа... Дали навистина работодавецот ви испрака виза и нема потреба од еу пасош?
Поентата ми беше сакам со една другарка да одам во Дубаи имам сертефикат за козметичарка малку ме фака страв .....ИСКУСТВО ?
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
На кои веб страници може да се видат понудите за работа ?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Колку е безбедно во Дубаи ? Имам многу читено дека Дубаи и не баш толку безбедно како што изгледа... Дали навистина работодавецот ви испрака виза и нема потреба од еу пасош?
Поентата ми беше сакам со една другарка да одам во Дубаи имам сертефикат за козметичарка малку ме фака страв .....ИСКУСТВО ?
Сигурно е, нема многу инциденти поврзани со насилство. Дококлу некој напраи некоја глупост газните се огромни. Не се плаши. Језда јас сум у Абу Даби али не верувам дека Дубаи е нешто по опасен. Работодавецот ти плака карта авионска , средува за виза и не ти треба пасош од европска унија.

На кои веб страници може да се видат понудите за работа ?
bayt.com ,
www.indeed.ae
http://www.catererglobal.com/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom