Евреи - дали го контролираат светот?

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Истото и јас го имам читано ,а како доказ посочени беа Ротштилд најбогатото еврејско семејство и воопшто најбогато семејство во светов ,кои не беа воопшто чепнати од Хитлер и од војната излегле многу побогати дека тие најмногу финансиски и профитирале од војната ........А кога се гледа вака од денешно време искрено не би ме зачудило да тоа било се испланирано како причина да се формира еврејска држава т.е денешен Израел,ако се погледне денес кои начини е практикуваат за да се окупира на “легален “ начин една држава ,тогаш ништо чудно и тогаш истото да било применето ...
--- надополнето: 11 септември 2013 во 19:17 ---

Болдираното некако на некој начин како да се потврдува со следното кое го напишав претходно т.е ...„ кога читав за семејството Родштилд многу интересен податок ми остана во секавње е тоа што во тестаментот како семејна традиција на основачот на оваа банкарска империја Мајер Амшел мислам дека се викаше,пишувало да како наследници на банките може да бидат само машки членови од фамилијата т.е синови ,а керки а никако зетови не смееат т.е “страно тело “не смее никако да влезе во семејниот бизнис тоа би значело разорување на истиот ,тој иначе имал пет синови кои биле наследници на банки во различни Европски градови во тоа време ,а поради таа семејна традиција мислам дека во Виена банката била затворена бидејки еден од неговиоте синови кој ја наследил банката тогаш немал машки наследник“...
Јас имам разговарано со многу Евреи,за се и сешто со нив.Кога ќе видиш,најголемите мозоци и моќници(заедно со политичарите) биле Евреи или имале Еврејско потекло.Тоа се должи на начинот на кој се воспитуваат еврејските деца.Од бебиња ги учат,тоа што го работаат во тоа да бидат најдобри.Ова ретко кој го знае но е вистина,и од таму доаѓа сета онаа огромна доза на егоизам,омраза спрема се што е нееврејско и реална огромна моќ со кои располагаат Евреите а се раководат според Талмудот.Патем таму скоро да е дозволено се што во Христијанството а можеби и во Исламот е забрането како на пример крадењето,убивањето,прељубата.На нив им е дозволено се и сешто врз се што е нееврејско дури и кучињата кога би имале националност и нив би ги краделе (буваклно и метафорично).Болдираното е инаку цитато од Талмудот :)
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Ne znam dali imase potreba od ovaa tema ,zatoa sto mislam deka se e jasno okolu ova.Najgolemite bankari i banki,60-70% od filmskata industrija (sto e mnogu bitno) a mozebi i poveke e vo posed na evreite i sto uste treba da se razjasnuva tuka?
Znaci vladeat so najgolem del od svetskite pari i zgora na toa go poseduvaat aparatot za perenje na mozok preku filmovi i razni tv programi i vesti.
Najgolemite umovi od postanuvanjeto na zemjata pa do denes se evrei.
Imaat zapisi od pamtivek duri postojat konkretni zapisi za familijata na Isus i negovite predci t.e imaat zapisi okolu 6 000 godini nanazat kaj nivnite takanareceni rabini (uciteli),i opsto poznato e deka koristat pogolem procent od mozokot od ostanatite luge.
I se prasuvam sto ne e uste jasno za mokta ili vladeenjeto na evreite,da bideme na cisto ne sum so antisemitisticko mislenje moze da se kaze i deka gi pocituvam.
VLADEAT I CE VLADEAT USTE DOLGO VREME poglednete samo sto pravi Izrael(sto saka).
 

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
68
Поени од реакции
94
Ne znam dali imase potreba od ovaa tema ,zatoa sto mislam deka se e jasno okolu ova.Najgolemite bankari i banki,60-70% od filmskata industrija (sto e mnogu bitno) a mozebi i poveke e vo posed na evreite i sto uste treba da se razjasnuva tuka?
Znaci vladeat so najgolem del od svetskite pari i zgora na toa go poseduvaat aparatot za perenje na mozok preku filmovi i razni tv programi i vesti.
Najgolemite umovi od postanuvanjeto na zemjata pa do denes se evrei.
Imaat zapisi od pamtivek duri postojat konkretni zapisi za familijata na Isus i negovite predci t.e imaat zapisi okolu 6 000 godini nanazat kaj nivnite takanareceni rabini (uciteli),i opsto poznato e deka koristat pogolem procent od mozokot od ostanatite luge.
I se prasuvam sto ne e uste jasno za mokta ili vladeenjeto na evreite,da bideme na cisto ne sum so antisemitisticko mislenje moze da se kaze i deka gi pocituvam.
VLADEAT I CE VLADEAT USTE DOLGO VREME poglednete samo sto pravi Izrael(sto saka).

Sekogas ima potreba od vakva tema. Osobeno koga eden den ke sfatis (ako sfatis) kolku mnogu ti vlijaat vo zivotot.
I ne, ne koristat pogolem del od mozokot. ne se popametni od ostanatite. Samo ucat razlicni raboti, i ucat kako da gi gledaat rabotite od drug agol. Niv ne gi ucat kako nas da bideme poslusni (normalno za da ne kontroliraat) tuku da bidat drski i sekogas da prasuvaat.
I uste edno mnogu vazno: ne se site Evrei takvi. Ova za Evreite e isto kako da kazes site Arapi i muslimani se teroristi.
Imam mnogu da kazam na ovaa tema, ama umoren sum veke, osobeno sto koga ke kazes nekomu za vakvo nesto odma te pravat nenormalen ili ti se smejat.
Pozz
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Премногу малку се знае вистината за евреите. Всушност денешниве евреи оние милијардерине низ цел свет, особено Америка како и овие евреи, илуминати кои го контролираат светот се Хазари, хазарски евреи. Хазариа била држава кај денешна Романија и со векови биле Православни христијани (власи), ама паметниве кои ја контролираат државата решаваат да ја растурат Хазарија иако нивна сопствена држава а се со цел да им се изгуби трагот на потекло и ја превземаат еврејската вера па во наредните години и векови со помош на темните сили и енергии ја завземаат контролата на светот. Звучи смешно и контроверзно ама власите ја имаат најјаката црна магија на балканот и во европа а можеби и во светот ако се споредува со магиите од другите подалечни култури. Од тука е таа поврзаност со темните сили.
 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Да се разјаснеме, Хитлер не е евреиен!
Хитлер бил интелектуално дете кое живеело со мајка му која многу ја сакал, едно време мајка му многу се разболела и како по обичај он викнал доктор. Докторо наместо да и даде инекција за смалување на температурата и дал инекција за да умре. Докторот бил ЕВРЕИН, и од токаж ги мачел евреите заради смртта на мајка му
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Да се разјаснеме, Хитлер не е евреиен!
Хитлер бил интелектуално дете кое живеело со мајка му која многу ја сакал, едно време мајка му многу се разболела и како по обичај он викнал доктор. Докторо наместо да и даде инекција за смалување на температурата и дал инекција за да умре. Докторот бил ЕВРЕИН, и од токаж ги мачел евреите заради смртта на мајка му
A во основно школо често го силувал учителот кој по потекло бил рус, зато ги мразел русите и сакал сите да ги испоубије
Исто мразел и цигани пошто ко беше тинејџер се заљубил во една млада ѓупка но еден ден татко и ја продал ѓупката на други за невеста и од тогаш се заколнал дека нема да се жени и дека ќе ги прогања и гњави и ѓупците
 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Точно :)
Многу лошо кај него било тоа што ќе го наумел тоа го правел.
И тој што му направи лошо тродупло му враќал
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Премногу малку се знае вистината за евреите. Всушност денешниве евреи оние милијардерине низ цел свет, особено Америка како и овие евреи, илуминати кои го контролираат светот се Хазари, хазарски евреи. Хазариа била држава кај денешна Романија и со векови биле Православни христијани (власи), ама паметниве кои ја контролираат државата решаваат да ја растурат Хазарија иако нивна сопствена држава а се со цел да им се изгуби трагот на потекло и ја превземаат еврејската вера па во наредните години и векови со помош на темните сили и енергии ја завземаат контролата на светот. Звучи смешно и контроверзно ама власите ја имаат најјаката црна магија на балканот и во европа а можеби и во светот ако се споредува со магиите од другите подалечни култури. Од тука е таа поврзаност со темните сили.
Корегирај се и информирај се подобро пред да напишеш нешто.Овака не само што е смешно,туку е и премногу глупаво.https://en.wikipedia.org/wiki/Khazars
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Точно :)
Многу лошо кај него било тоа што ќе го наумел тоа го правел.
Зато и ја изгубил војната, ја упропастил Германија и завршил во визба со куршум в гла
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
364
Поени од реакции
152
Зато и ја изгубил војната, ја упропастил Германија и завршил во визба со куршум в гла
  1. Војната била „изгубена“ , но целта била постигната, а тоа било покрај другото и нов светски поредок и укинување на старите кралства.
  2. Ти личи ли Германија на упропастена? Се било дел од планот. Вакви планови се прават со децении и се добро пресметани. Кога управуваш со голема држава или империја мора да мислиш многу време однапред, како капетан на голем брод.
  3. Дали се самоубил или бил убиен, во визба или во бункер, а можеби заминал и за Аргентина. Некој добро знае, друг е добро индоктриниран.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
  1. Дали се самоубил или бил убиен, во визба или во бункер, а можеби заминал и за Аргентина. Некој добро знае, друг е добро индоктриниран.
дванаесете мудреци на масоните кои го владеат светот и сите банки и големи корпорации имаат земено неколку острови на тајна локација каде е строго забрането да се доближиш и таму после извршената задача одат и уживаат нивните послушници кои ги спроведуваа нивните задачи, таму е и Хитлер и Тито и Елвис Присли и Џумерко...
Со помош на Мосад и ЦИА лажираат нивна смрт и после тајно ги префрлаат на тие острви каде имаат сите удобности на располагање. Од гробот на Тито води тунел до малечко пристаниште во Грција од каде со англиска подморница беше префрлен на тој остров
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
знам дека е оф топик ама ја следам темава само за да видам дали некој ке му направи reply на Let 3 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom