Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Ф

Флеш

Гостин
Пипл,ова е уше едно чудно однесување кое го снимив . Буквално неколку дена истото го прави.Ги крева-спушта крилјата и цврчи. Барам на интернет,да не е нагон(хормони),но нема никаков сличен знак. Што му значи однесувањево?!

 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Пипл,ова е уше едно чудно однесување кое го снимив . Буквално неколку дена истото го прави.Ги крева-спушта крилјата и цврчи. Барам на интернет,да не е нагон(хормони),но нема никаков сличен знак. Што му значи однесувањево?!

И моето вака прави често, негде на нет најдов дека се хормони во прашање.
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Мислам со сигурност дека е женско
Сите така ми велат..а го купив за машко..клунчето му беше розево па сега менува на кај кафено..се понаша како машко..цело време пее и нон стоп игра и е многу палаво и хиперактивно
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Дечки, другарка ми поклонува две нимфи. Дали има некој заинтересиран?
И јас сум заинтересиран. Јас сум стар имам 63 години. сум сериозен и ќе се грижам за нив. Веќе имам една нимфа. И баш би сакал да чувам уште две
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Прееска јадев пржено лепче, а овој беше во кафез на метро од мене. Наеднаш ми летна на рака и му се пушти на лепчево. :eek: Досега што и да имам јадено, никогаш не покажувал интерес кон истото, многу ретко и затоа му давам нешто од ние што јадеме. И сега изгледа му ја погодив слабата точка кон јадењето - прженици ... :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Прееска јадев пржено лепче, а овој беше во кафез на метро од мене. Наеднаш ми летна на рака и му се пушти на лепчево. :eek: Досега што и да имам јадено, никогаш не покажувал интерес кон истото, многу ретко и затоа му давам нешто од ние што јадеме. И сега изгледа му ја погодив слабата точка кон јадењето - прженици ... :D
Jas so mojov mal, probav dosta raboti da go nateram da jade.Ponekogas i so namera go ostavav gladen po cel 1 den da se natera da jade.Ednostavno ne saka i naucen e na semki ishrana.Mu dadov praska,grozje,portokal,spageta,lepce,osven samo sto cepna jabolko .Ama na koj nacin mu dadov e interesno. Prethodno ona od politanka iskrsenoto mu ponudiv so usta,odma zgraba da proba i jade.Pak probav od usta jabolko,faking ljubopiten e mojov,cepka.Inace na tanjirce ili raka,bega kako od duh reakcija:LOL:Vrti glava.A da zaboraiv,i banana kasna ednas,ama koga mu go ismezav so proso i soncogled:sleep:Ako tera so ishranava,kao fatty dude ke stane so jade fast food.:pos:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Jas so mojov mal, probav dosta raboti da go nateram da jade.Ponekogas i so namera go ostavav gladen po cel 1 den da se natera da jade.Ednostavno ne saka i naucen e na semki ishrana.Mu dadov praska,grozje,portokal,spageta,lepce,osven samo sto cepna jabolko .Ama na koj nacin mu dadov e interesno. Prethodno ona od politanka iskrsenoto mu ponudiv so usta,odma zgraba da proba i jade.Pak probav od usta jabolko,faking ljubopiten e mojov,cepka.Inace na tanjirce ili raka,bega kako od duh reakcija:LOL:Vrti glava.A da zaboraiv,i banana kasna ednas,ama koga mu go ismezav so proso i soncogled:sleep:Ako tera so ishranava,kao fatty dude ke stane so jade fast food.:pos:
Досега, покрај ова со лепчето, минимално јаболко јадеше, и тоа ако му го направиш ко трошки. Не ни пробував да му давам други работи, пред се зашто не знам колку можат да ја поднесат нашата храна, а и они си имаат просо.
Ова со јадењето мислам дека ти е лоша идеја, што сака да јаде, тоа нека си јаде, вака ако го изгладнуваш потајно и ќе те замрази.
 
Ф

Флеш

Гостин
Досега, покрај ова со лепчето, минимално јаболко јадеше, и тоа ако му го направиш ко трошки. Не ни пробував да му давам други работи, пред се зашто не знам колку можат да ја поднесат нашата храна, а и они си имаат просо.
Ова со јадењето мислам дека ти е лоша идеја, што сака да јаде, тоа нека си јаде, вака ако го изгладнуваш потајно и ќе те замрази.
Не верувам дека ќе ме мрази,го терам само инстиктивно да бара храна,во природата е сличен процес,сигурно нема да ги замрзат дрвата:LOL::ROFLMAO:,а воедно и истовремено да не стане зависен на сончоглед и просо само.Мора и различно исхрана,витамини итн.Животно си е животно,не знае да мрази,само се плаши.Вака со гладнувањето го терам се не на готово јадење да има и бега,го тера да си дојде до кафез и јаде,рутина,смена на исхрана,зближување и почит кон мене и јас кон него:);):):):)[DOUBLEPOST=1469898523][/DOUBLEPOST]
lampioni

Sent from my 6050Y using Tapatalk
Утрово мојов се опнал горе на полиците над раб биро а лаптопот укључен на биро.Го испосрал и зелен ко елка ми е.Нагон за секс го фаќа :ROFLMAO::pos:и шантра лево-десно,само да опне нешо,енергија да истроши:чда:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ајде да се менуваме...:ROFLMAO: мојот папагал гладен ме остава и мене и другите дома. Само тој да јади и тоа прв. А во последно време е толку распрден што бара трошка по трошка да му даваме вклун. Го научивме така и сега нема враќање назад:pos:
 
K

Kiko

Гостин
се спрема тазе домашно просо за џиџи и пепе. Ги истурув остатоците во саксија и по некое време никна ова. Го оставив за унер да видам како ќе изгледа сега одам до крај. Инаку си мислам пилињава се најзлите суштества на светот. Сега веќе секоја вечер се бркаме содека не влрзат во кафез. Па преминувам на екстремни методи како гасење сијалица и фаќање со раце. Го мразат од дното на душата ама што да им правам.

Sent from my 6050Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom