THE PRODIGY - Охрид - 14.08.2016

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ЗА OHRID CALLING 2016

Концерти МК во соработка спо Авалон Продукција организира превоз за првото издание на OHRID CALLING фестивалот на релација Скопје-Охрид-Скопје за следните фестивалски денови:

NICKY ROMERO & LOST FREQUENCIES – 01 АВГУСТ
AL DI MEOLA – 13 АВГУСТ
THE PRODIGY – 14 АВГУСТ

Ваучерите за организиранот превоз можете да ги купите во Југотон, продажната мрежа на Тикет Плус и Купи Карти За Се како и онлајн на ticketplus.mk и kupikartizase.com по цена од 750 ден.

* Овој превоз ваучер важи во два правци
** Тргнување паркинг Дрводекор на денот на концертот во 11 часот
*** Тргнувањето назад е веднаш по завршувањето на фестивалот
**** Задолжително почитувајте го договореното време на поаѓање и заминување

*при купување на превоз билетот задолжително испратете ги вашите име и презиме и телефонски број на ohridcalling@koncerti.mk
За реализирање на превозот потребен е минимум од 30 патници.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453


Познати се сите детали околу влезнииците за концертот на The Prodigy во рамките на првото издание на Ohrid Calling кој ќе се одржи на 14-ти август на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид.
Влезниците ќе бидат пуштени во продажба на сите продажни места на Купи Карти За Се како и онлајн на нашиот сајт, во понеделник на 16-ти мај, точно во 9 часот наутро, по следниве цени и категории:

ТРИБИНА - 1000 денари
ПАРТЕР 2 - 1200 денари
ПАРТЕР 1 - 1500 денари
ФАН ПИТ- 1990 денари (само 2000 влезници)
VIP - 2500 денари

На концертот се очекуваат околу 15.000 посетители од цела
Македоија и од регионот.
Се гледаме на 14 август!
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
продавам 3 карти за партер 1 инфо и цена во ПП
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Дечки, некој има ли што е Партер 1? Сам сум т.е неам друштво, па да не стојам сам како забеган хахаха
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
The Prodigy
пред 58 минути ·
Heartfelt respect to the Macedonian people who have lost their lives and have been affected by the floods.
We will be making a donation in solidarity to the Macedonian Red Cross
Respect to all the victims, their families, and to all our Macedonian Warriors.
See you at Ohrid Calling on Sunday 14th August
The Prodigy

sekoja cest
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Не знам дали ќе има некој шо ќе го примети дека е сам, али нека...
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Дечки продавам 2 карти за Партер 2 по цена од 1000 денари една.[DOUBLEPOST=1470943129][/DOUBLEPOST]
Дечки продавам 2 карти за Партер 2 по цена од 1000 денари една.
Само што ги дадов :D
 
Последно уредено:

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.915
Поени од реакции
12.405
За настап од 1 саат и озвучување тапа можам да кажам дека концертов најголемо разочарување ми испадна.
Баба ми дома коа гледа турски серии повеќе морам да се надвикувам за да се разберам со домашниве него вчера на концертот.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.068
А атмосферата ? Никаква беше.
На влегување гледам родители со деца од по 7-8 години (си викам втф, ова продиџи е или златно славејче?). Денсаш малце похардкор и ти фрлаат погледи во стилот: "пази дечко ќе ме удриш". Eбате позерите, за еден посран таг на фејсбук ќе платат 2-3к и ќе дремат 4-5 саати ко најголеми намчори. 99% од луѓето ја знаеа само smack my bitch up и на другите песни изгледаа изгубено. Во воздухот не се чувствуваше никваква еуфорија, никаква поврзаност со бендот. Кога си на концерт аnd they ask you to get the fuck down, you get the fuck down.
Не можам да сфатам, ја свират Wall of death или Get your fight on или Their law, а луѓево денсаат ко да свири некој лабав сентиш. Пушташ концерт од Продиџи на youtube и без да си таму гледаш дека има огромна разлика во атмосферата.
На концерт се оди за да откачиш, да потрошиш енергија, да се забавуваш, а не да напраиш 50 селфиња и да снимаш 30 минути. Баш ме интересира, кој кур прават со тие снимките после ? Као ќе им покажуваш на другарите, видите штоо јааааааако си поминааав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom