Фан клуб: Чикаго Булс!

  • Креатор на темата Паспарту
  • Време на започнување

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Засега одличен старт на сезоната. 8-3 скор, и тоа со победа против Клиперс ја започнавме двонеделната турнеја низ западот. И тоа победа без Пау и Дерик во тимот, фантастично тимско издание што всушност е трејдмарк откако Тибс е на клупата на Булс.
Во вака слаба конкуренција сезонава на Истокот сигурен сум дека можеме да стигнеме до Конференциско финале, а и зошто да не стигнеме и до големото финале. Чекор по чекор, сега следен меч ни е против забревтаните Кингси.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ако даде Господ сите да ни бидат здрави и живи, без проблем стигаат до големото финале.
За Роуз мислам дека време е да не го гонат глупите повреди, воопшто нема играчка среќа...
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Инфо за Роуз за последнава повреда? До кога пауза?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Инфо за Роуз за последнава повреда? До кога пауза?
Не е ништо страшно, hamstring беше и тоа не многу озбилен. Мислам дека повеќе го штедат, неќат да го ризикуваат, од колку што се работи за повреда.
 
C

Castiel

Гостин
Ај бе преку таквото веќе со Роуз... Ебате малерот дај нека го дадат догодина се ослободи плата за некој квалитетен што не се повредува секој 2 месец.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ај бе преку таквото веќе со Роуз... Ебате малерот дај нека го дадат догодина се ослободи плата за некој квалитетен што не се повредува секој 2 месец.
Nick Friedell ‏@NickFriedell 32m32 minutes ago
Hoiberg noted there wasn't anything structurally wrong after Rose's surgery. Doesn't expect Rose to be limited once he returns to floor.

Не е ништо страшно и операцијата помина во најдобар ред. :) Скоро сум сигурен дека ќе е спремен за opening day против Кавси.
 
C

Castiel

Гостин
Nick Friedell ‏@NickFriedell 32m32 minutes ago
Hoiberg noted there wasn't anything structurally wrong after Rose's surgery. Doesn't expect Rose to be limited once he returns to floor.

Не е ништо страшно и операцијата помина во најдобар ред. :) Скоро сум сигурен дека ќе е спремен за opening day против Кавси.
Абе малер е невиден. Ко да го колнел некој. Се нешто него му се дешава. Ако сврзе 10-20 натпревари по ред тоа ќе е чудо. Иако повредава не е нешто ептен сериозно ама ипак.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Абе малер е невиден. Ко да го колнел некој. Се нешто него му се дешава. Ако сврзе 10-20 натпревари по ред тоа ќе е чудо. Иако повредава не е нешто ептен сериозно ама ипак.
Те разбирам што сакаш да кажиш. И јас конечно се надевам на една здрава сезона за Дерик а и за целиот Чикаго.
 
C

Castiel

Гостин
Те разбирам што сакаш да кажиш. И јас конечно се надевам на една здрава сезона за Дерик а и за целиот Чикаго.
Според мене ова му е последна шанса и доколку пак има проблеми со повреди Чикаго обавезно мора да се ослободи од него. Премногу е неколку сезони сме при врвот, а никако да го достигнем и во најголем случај ради што Роуз е стаклен. Мора се искористи Гасол кој има уште 1-2 одлични сезони во него. Според мене сезонава е и последна шанса и за Ноа. Имаше прилично лоша сезона прошлата. Ако не испадне се како што треба сум за наредна сезона Ноа-Роуз да се трејдаат и да се донесат други на нивно место.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Според мене ова му е последна шанса и доколку пак има проблеми со повреди Чикаго обавезно мора да се ослободи од него. Премногу е неколку сезони сме при врвот, а никако да го достигнем и во најголем случај ради што Роуз е стаклен. Мора се искористи Гасол кој има уште 1-2 одлични сезони во него. Според мене сезонава е и последна шанса и за Ноа. Имаше прилично лоша сезона прошлата. Ако не испадне се како што треба сум за наредна сезона Ноа-Роуз да се трејдаат и да се донесат други на нивно место.
Се согласувам. Оваа генерација ја има уште оваа и најмногу уште следната. При евентуален неуспех сезонава, мислам дека ќе треба малку по малку да се прави ремонт на екипата, за да не танкаме неколку сезони понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom