MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
Pa imash fixen internet so optika,zatoa e 50/50, a magenta m znaci mobilnite linii imaat paket od m
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
Pa imash fixen internet so optika,zatoa e 50/50, a magenta m znaci mobilnite linii imaat paket od m
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
Pa imash fixen internet so optika,zatoa e 50/50, a magenta m znaci mobilnite linii imaat paket od m
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Дечки, на телеком, СК 2 и СК 3 на кој јазик се? Српски или Хрватски?
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Дечки, на телеком, СК 2 и СК 3 на кој јазик се? Српски или Хрватски?
Најчесто е на хрватски, знаат некогаш ептен ретко да ги пуштат србите во живо или на некоја снимка.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Дечки, на телеком, СК 2 и СК 3 на кој јазик се? Српски или Хрватски?
Најчесто е на хрватски, знаат некогаш ептен ретко да ги пуштат србите во живо или на некоја снимка.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Најчесто е на хрватски, знаат некогаш ептен ретко да ги пуштат србите во живо или на некоја снимка.
Тоа е така затоа што колку што некаде на српскиве форуми читал дека сите преноси на спортски натпревари се работеле од SK Србија во Београд така да хрватите само земале слика и тон од кај нив и она што менувале се рекламите, ги гасат српските коментатори и прават замена со хрватски коментатори. Затоа некогаш може да се слушне и српски коментатор.

Јас имам приметено дека на некој репризи од тениски мечеви воопшто и нема коментатор.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
zdr decki gledam na fb na telekom nekako pogolema privilegija imaat sasko i darko odkolku korisnicite cela strana im e so niv :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
zdr decki gledam na fb na telekom nekako pogolema privilegija imaat sasko i darko odkolku korisnicite cela strana im e so niv :)
Причекај уште некој денови и ќе заврши фудбалот. До тогаш гледај ги Дарко и Сашко пишувај им интересни работи околу фудбалот дали виц, дали некој смешка, и друго поврзано таму со фудбалот па можеби ќе добиеш топка или маичка.

Туку да можеа некој нов канал да пуштат летово барем за тие што не пратат фудбал.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Причекај уште некој денови и ќе заврши фудбалот. До тогаш гледај ги Дарко и Сашко пишувај им интересни работи околу фудбалот дали виц, дали некој смешка, и друго поврзано таму со фудбалот па можеби ќе добиеш топка или маичка.

Туку да можеа некој нов канал да пуштат летово барем за тие што не пратат фудбал.
da ti kazam pravo prezadovolen sum sto zaminav vo neotel
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Гледам ова МаxTV Go го имаат истото и црногорците.
extratv.me

Истa услуга со исти дизајн имаат и како она web.maxtv.mk aма не можам да ја најдам линк моментално освен ако не го исклучиле тоа откако го направиле extratv.me
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
На МаxTV имаат пуштено некој нов Инфо канал каде постојано врти HBO со нава серија ПО ЕДНА НОЌ сигурно спремаат нешто ново после фудбалманија
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
На МаxTV имаат пуштено некој нов Инфо канал каде постојано врти HBO со нава серија ПО ЕДНА НОЌ сигурно спремаат нешто ново после фудбалманија
Сигурно промо бесплатно прва епизода. Ништо ново ништо неочекувано. Oсвен ако не пуштат HBO GO бидејќи гледам пишува серијата и таму дека ќе ја има.

За HBO GO пред неколку месеци ми рекоа летово дека ќе почнеле да ја нудат Телеком ама еве го летово ништо уште.

Да надополнам

Серијава што ја рекламираат Телеком MaxTV ја има бесплатно прва епизода на HBO GO без да мора да се регистрирате и додатни зезанции да правите,
http://www.hbogo.mk/group/crimemania
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom