LCD телевизори

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Најмногу Самсунг има по сервиси затоа што најмногу у се продаваат во МК. А за мене Самсунг се жива превара. сум имал неколку самсунг уреди, сите се расипале. А и кај мои познаници исто. Одамна ги избегавам и не ги препорачувам да се купува ако некој ме праша за совет.
Гледат да заштедат/заработат од каде можат. Квалитетот на деловите во Самсунг колку што знам зависи во кој регион се продава. Кај нас ѓубре носат.
Еден ист модел на тв/монитор со различен панел зависи за кој пазар е наменет. кај нас евтин, по неквалитетен кинески панел, а за амерички и европски пазар самсунг панел.

така беше порано, а не верувам и дека се смениле.

барајте на google: samsung panel lottery и samsung bad capacitors
А бе ајде, нема врска ова, таква ти била среќата. Дома имам 4 уреди од Samsung и 2 од LG, ниту еден ме нема разочарано.
 
Член од
20 ноември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
1
Земав андроид тв и сакам да го поврзам со јутуб преку телефон ама неможам да го најдам паринг кодот јутуб е ист како на телефонот помош?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
За да ви работи треба во самиот ТВ да има подршка DLNA и истото и за телефон и ќе има спарување или втора опција преку ВајФај со апликација инсталирано во телефон .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Совет за асален тв 40-50 инчен со 4К од ЛГ или Самсунг ?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Совет за асален тв 40-50 инчен со 4К од ЛГ или Самсунг ?
За самсунг неможам да кажам , за филипс бегај понастрана од лично искуство , за лг другарче зеде 50 инчи 4к со вифи без 3д, перфекција телевизор со webos , околу 50к го зеде пред 2 месеца негде сеа можи е и поефтин
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Pa cim imas android u TV-to ne ti treba da go vrzes za telefon, samo ti treba tastatura za TV-to da si zemes.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
510
Поени од реакции
366
SAMSUNG-40JU6072 40''

Може мислење за телевизорот, и сакав да прашам дали е ова оригинал верзија пошто го нема телевизоров на официјалната Самсунг страница ?

Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom