Втора Лига 2015/16

Кои тим ќе биди сигурен прволигаш наредната сезона?

  • Пелистер

    Гласови: 27 31,4%
  • Победа

    Гласови: 39 45,3%
  • Тетекс

    Гласови: 14 16,3%
  • Љубанци

    Гласови: 14 16,3%
  • Гостивар

    Гласови: 6 7,0%
  • Скопје

    Гласови: 6 7,0%
  • Еуромилк

    Гласови: 2 2,3%
  • Македонија Ѓ.П

    Гласови: 8 9,3%
  • Кожуф Миравци

    Гласови: 4 4,7%
  • Вразерими

    Гласови: 5 5,8%

  • Вкупно гласачи
    86
  • Гласањето е завршено на .

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
:pos:

Тоа пошто имате многу трофеи. Кој е прволигашот во дуелот?


ПС. Честито победата на сите што навивате за јојо клубот. :P
(испратено од клинички центар во Бангкок)
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.364
Абе кaквa oпштинa. Тие 40000 - 50000 еврa зa гaздите нa Тетекс се мaчкинa кaшлицa.
Јaс мислaм гермaнецoт ги дaл пaрите и тoј му плaќa и кaрaнтинoт и хoтелoт и кoндицискиoт тренер

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Stvarno ne mie jasno so se objasnuvate penal bilo crven ne bilo ke kazi sudijata i taa e posledna pobeda zedovme isto ke bidi i Nedela i koj gi eba drvenite advokati od miravci na turnovo posebno kengurot koj sega garant dobil nerven slom a tek ke bidi jako vo prva liga ko ke bidi natigo dajmi go so negovite milenici so se odnesuva za barton samo da ve potsetam pred dve tri godini so ni napraj so brendot vo sk ...Po arno vaka prva liga od kolku treta ‘‘posteno‘‘ pa majkomustara do vcera go spasvame napredok, ljubanci sega dojde vremeto nie da si igrame za nas pa na site pocna da ni smeta ...I daj prekinete so toa vmro ffm pa uste da recite deka mvr ni pomaga da bidi celosno :D bitno e da vlezime prva liga da najdime salam sponzor koi ke donesat igraci i trener pa da se pocni stadionot a drugo nisto ne e bitno samo Pelister e vecen se drugo e minlivo !
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
првиот пенал е чист, играчот со рака го блокира додавањето во шестнаесетник. црвениот на голманот е исто така чист, прави фаул со лизгачки старт надвор од шестнаесетник, не знам што тука не е јасно. вториот пенал е можеби сомнителен, ја гледав неколку пати снимката и никако не можам чисто да видам каде му е раката на Стоилов. пенал на Турново е исто така чист, фаул над играч кој влегува во шестнаесетник.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Dzabe se nadevate deka nekoj ke vi izgradi stadion;)
Не е за радвење ова, ако се ситиш на то стварно имаш проблем. Иначе од 2 че кој не мрдна со прст сите години и јас не вервам сега нешто посебно...[DOUBLEPOST=1464218463][/DOUBLEPOST]
Dzabe se nadevate deka nekoj ke vi izgradi stadion;)
Не е за радвење ова, ако се ситиш на то стварно имаш проблем. Иначе од 2 че кој не мрдна со прст сите години и јас не вервам сега нешто посебно...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.075
Поени од реакции
22.116
(испратено од клинички центар во Бангкок)
Haha... Ne, ne, mene mi e seedno ako ima uslovi vo bt da se igra isti kurac mi e. Ne mi smeta pelister kolku sto mi smeta zapustenosta na tumbe kafe. Najbitno e nasite da ne se povredat na toa nivjeto u provincija.

Nego da ve prasam sto mislite za toa sto ko i pelisterka ke stanete skopski brend? :pos:

Dali poubavo zvuci pelister madzari ili pelister gjorce :icon_mrgr: posto prasanje na vreme e pred pak da go zapustite terenot ili novite gazdi da gi mrzi da vozat do bt...

Posto novite gazdi vi se komardzii kolku vreme si davate pred da ve snajde istata sudbina na pobeda? Oh wait, za toa treba da vlezete vo evropa :kuracc:

Neka vi e so sreka vo nedela, ke vidime dali ke gledame vtora epizoda od spasot na pelister ili ke gi pustat turnovci da igraat
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Не е за радвење ова, ако се ситиш на то стварно имаш проблем. Иначе од 2 че кој не мрдна со прст сите години и јас не вервам сега нешто посебно...[DOUBLEPOST=1464218463][/DOUBLEPOST]
Не е за радвење ова, ако се ситиш на то стварно имаш проблем. Иначе од 2 че кој не мрдна со прст сите години и јас не вервам сега нешто посебно...
Ne se sitam voopsto tuku ja kazuvam realnosta
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Колку е мртва денешната утакмица меѓу Турново и Пелистер, од авион се гледа дека 0-0 ќе биде конечниот резултат :icon_mrgr:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
не глеам поќе одам на фаранго да му земам банани многу шок му дојде :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ако не се случи некој распад систем до наредна сезона, втората лига би изгледала вака:

Металург
Младост Царев Двор
Турново
Вардар Неготино
Академија Пандев
Љубанци
Скопје
Влазрими
Тетекс
Еуромилк

Се ми иде некако дека Царев Двор ќе се спојат со Новаци, а се надевам дека Металург ќе се распаднат и ќе испаднат во трета лига :icon_mrgr:
Четири екипи од Скопје (Скопско), две од Струмица (Струмичко), по една од Неготино, Тетово, Кичево и Ресенско.
Се надевам дека Тетекс и Вардар Неготино ќе изборат пласман во прва лига, али се ми личи дека Академија Пандев ќе бидат први на крајот :facepalm:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Haha... Ne, ne, mene mi e seedno ako ima uslovi vo bt da se igra isti kurac mi e. Ne mi smeta pelister kolku sto mi smeta zapustenosta na tumbe kafe. Najbitno e nasite da ne se povredat na toa nivjeto u provincija.

Nego da ve prasam sto mislite za toa sto ko i pelisterka ke stanete skopski brend? :pos:

Dali poubavo zvuci pelister madzari ili pelister gjorce :icon_mrgr: posto prasanje na vreme e pred pak da go zapustite terenot ili novite gazdi da gi mrzi da vozat do bt...

Posto novite gazdi vi se komardzii kolku vreme si davate pred da ve snajde istata sudbina na pobeda? Oh wait, za toa treba da vlezete vo evropa :kuracc:

Neka vi e so sreka vo nedela, ke vidime dali ke gledame vtora epizoda od spasot na pelister ili ke gi pustat turnovci da igraat
Aren?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom