Кајгана готвач vol. 114 [гласање: Пралини]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@Jolene толку идеално ги направила што личат на купечки:D, но сепак мојот глас оди кај @shumecha.tableta .............., ем има рум, ем ме потсеќа на колачињана за по слави што се, ем ми личи вкусно:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@shumecha.tableta Пошто вечерва Изгуби атлетико мадрид, да не дозволиме и ти да изгубиш. :D Глас повеќе од мене имаш. Инаку баш фино направени, ми се доапаѓаат.
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Јас пак мислев дека натпреварот е чиста забава.
Очигледно сум згрешла оти си имаме поделба на наши и ваши :).
П.с. јас се откажувам од гласањето, да не дозволиме Шумеча да изгуби :).
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Шо убави пралини сте направиле, алал да ви е. :)
Гласав за Јолене заради белото чоколадо кое во следниве недели само на слика ќе го гледам. :)

Јас пак мислев дека натпреварот е чиста забава.
Очигледно сум згрешла оти си имаме поделба на наши и ваши :).
П.с. јас се откажувам од гласањето, да не дозволиме Шумеча да изгуби :).
Има, има поделба. Шумеча е од нивните, а ти си од нашите. :)
Се зезам! Навистина е забава и жал ми е што немам време да ве дружам.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.161
Јас пак мислев дека натпреварот е чиста забава.
Очигледно сум згрешла оти си имаме поделба на наши и ваши :).
П.с. јас се откажувам од гласањето, да не дозволиме Шумеча да изгуби :).
Никакво откажување! Ти си ми една од омилените готвачки овде. :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас пак мислев дека натпреварот е чиста забава.
Очигледно сум згрешла оти си имаме поделба на наши и ваши :).
П.с. јас се откажувам од гласањето, да не дозволиме Шумеча да изгуби :).
Јолене, јас ти се извинувам ако ненамерно сум згрешил но сепак мислам дека ме имаш сфатено по грешка. Незнам колку пратиш гурманско и натпреварите (јас не ги пратам баш многу) но искрено никогаш на форумов не се гласа по модераторска линија итн. тоа во сам старт ти го кажувам. Ако имаш приметено јас најчесто гласам за Шумеча затоа што ЗА мене лично, значи ќе повторам за мене лично девојчето искрено навистина умее да се снаоѓа во кујна и јас и кажувам алал и вера за умнешноста. Ако јас сум гласал за неа не значи дека сите мораат да гласаат а тоа што го пишав погоре половина го кажав на шала затоа што јас навивав за Атлетико вчера (лига шампиони) и така го напишав.

Значи ова е направено од забава и секој си гласа за тој што сака, тука нема лутење ниту пак место за откажување. Ако паметиш и ако пратиш јас се пријавив еднаш па не победив. Значи не се гласа по модераторска.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
А бе дечки какви ваши наши, сите сме си наши тука. Нормално дека натпреварот е само за забава... токму затоа и ми е криво што се' помалку души сме активни во натпреваров. Јас не ги пробав моите пралини, бегам од благо, ама ги направив за да живне натпреваров. Нормално и дека ми е хоби да се занимавам во кујна. Најмалку е битно кој ќе победи, ако треба и ќе си ги ресетирам моите гласови од анкетата, не сакам никој да се чувствува навредено.
Кога се приклучив на натпреваров, имаше многу повеќе учесници, повеќе избор, а во последно време многу слабо, и ептен ми е мило за секој што ќе се приклучи.
Се надевам нема љутиш. :noze:
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Ако викнете уште еден модератор да ми се извини и да ми објасни дека не сум сватила како што треба ќе се прелутам :D.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ако викнете уште еден модератор да ми се извини и да ми објасни дека не сум сватила како што треба ќе се прелутам :D.
Прелути се :D:ROFLMAO::pipi:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ако викнете уште еден модератор да ми се извини и да ми објасни дека не сум сватила како што треба ќе се прелутам :D.
Ќе правиме канелони? :D:pipi:
Шумеча нема да ги прави, она зададе рецепта. :vozbud::pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Ако викнете уште еден модератор да ми се извини и да ми објасни дека не сум сватила како што треба ќе се прелутам :D.
Ако готвиш вака добро, ќе те мажиме со некој модератор, пример јас :kruna:
Дај бе вие што готвите добро, земете ме за маж, посвојте ме како дете ваше или нешто слично... :icon_mrgr:

@Groove.M многу јако ги готви колачите што ги има зготвено Jolene, да знаеш да се пријавиш нареден пат :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom