Alumul пвц (врати и прозори)

Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Здраво дали некој има ставано пвц врати и прозори од овој бренд Alumil ,чие произвотство се,како се покажани ако веќе некој користи од овој бренд,ако знае некој нешто нека пише овде

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Баш најде кога да ја отвориш темава, и јас се интересирам за пвц ми треба информација, доколку некој од членовите има искуство со пвц од проспера, нека пипе, гледам доста фалени.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Aлумил имам 4 години, ама не ПВЦ, него алуминиумски врати и прозорци.
Не сум имал никаков проблем, освен што на една врата менував рачка, бидејќи се скрши, но тоа беше по моја вина.
Убаво дихтуваат, нема проблеми засега.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Јас нарачав Roplasto имам и договор во кој пишува Roplasto,нарачав на цела куќа арно ама на нив пишува Alumil,не сум во Мк и моите ми пратија слики да ги видам...затоа прашувам да не се некој кинески...и влезната врата не е направена како шо ја одбрав од каталог (катастрофа е)

Sent from my E2003 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Алумил се грчки и се сметаат за доста квалитетни. Но за да еден прозор/врата биде квалитетен во однос на функцијата, големо влијание има и неговата монтажа. Според мене има многу подобри, но и Алумил се меѓу доста добрите.
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
13
Поени од реакции
15
http://remontmarket.mk/service/107
Мене овие ми ги средија прозорите и вратите и да ви кажам многу сум задоволна. Пробај контактирај ги и види што ќе ти кажат.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
274
jas sum poveke za germanski ramovi kako aluminiumski taka i PVC. Lideri Veka, Inautic, Rehau, i uste mn drugi firmi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom