Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сеа се средило автоматски.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Зaштo се вaкви цигaни? Штo убaвo беше преку Хрoм :place:

Screenshot_2016-06-01-19-52-27-1.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626


Само кај мене ги дава голем број на линкови постирани вака багнати како долниов?
А и горниот е семи багнат, не е целосно до крај десно рамката.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Абе почнале да го менуваат изгледот на фејсбук страните а ?

Баш пред малку го уклучувам лаптопот и гледам брат ми го оставил уклучен фејсбукот на некоја страна гледал и приметувам дека е некако различна наместена со тајмлајнот сликите и другите работи горе што се. Ај се одлогирав, влегувам кај мене немаше ниедна страна таков изглед. Можеби тестираат па не пуштаат кај сите.

Еве како изгледа тоа и е доста интересно средено . Ми се допаѓа што не е покриенa целата фотографија горе со името на страната и профилната фотографија, а се надевам вака и сите профили дека ќе ги направат не само страните.
Capture.PNG
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Facebook познавачи.Ај малку помош.Имам еден проблем со кој што новите профилни слики и неколку објаци си ги гледам само јас на sидот иако се тие наместени јавно..
Значи на пријателите воопшто им ја нема сликата покажано.туку ми стојат старите постови на sидот.Некогаш ќе им ги појави некогаш не.
Јас кај мене си ги гледам нормално.

Повторувам сликата и работите се наместено јавни,но пак кај некој не се видливи и не им покажува на пример ако сменам профилна слика на мојот sид.Некој со решение.Стварно незнам што му е

Кога ќе отворам во табот "Tвои објави" исто ми ја нема последната профилна слика,туку само стари работи и дел од новите додека пак во "Дневник на активности ја има"
На sид сликата си ја гледам само јас.но не и моите пријатели

Некој ако знае идеја како да го оправам ова,и како и ако нема идеја да прашам дали има некој начин да се врати на фабрички сетинзи фејсбук се разбира без да се бришат слики и статуси
 
Последно уредено:
I

INFECTED

Гостин
Дали некој знае што е ова?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дали некој знае што е ова?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Па у settings на Фејсбук имаш опција да си ги симнеш податоците (слики, пораки и слично), да ги имаш офлајн.
Ако не си го побарал тоа, можеби мејлов е превара.
 
I

INFECTED

Гостин
Па у settings на Фејсбук имаш опција да си ги симнеш податоците (слики, пораки и слично), да ги имаш офлајн.
Ако не си го побарал тоа, можеби мејлов е превара.
Девојка ми го сторила ова ама не ми објасни што е :)) ај мало објаснување. Освен симнување на сѐ, што друго може да направи? Инспирирана е од сомнеж за мои превари што нема везе..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Девојка ми го сторила ова ама не ми објасни што е :)) ај мало објаснување. Освен симнување на сѐ, што друго може да направи? Инспирирана е од сомнеж за мои превари што нема везе..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Симни го тоа и ќе видиш што се има во него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom