Work and travel USA

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Jas povratna za NY za 580 zedov, so Turkish.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Јас ќе летам од Белград до Амстердам па до Уса, картата ми е 740 Евра и константно расте.
Јас најдов за преку Lufthansen преку Београд - Минч - УСА за 520€ а ја земав 3 недели пред да летам. И имам 2 куфери гага до 23кг + рачна торба до 8кг. Што од Скопје ако леташ тоа го добиваш само од Turkish како најефтина варијанта.
 
Член од
31 август 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Dali nekoj znae sto ke se desi ako se ostane posle Work n Travel programata vo USA dali ke moze posle odreden period so svadba za tamoshen drzavjanin ili nekako da se zemat dokumenti ve molam tie so neznaat niso za ova ili so slusale muabeti da ne pisuvaat nivni teorii, baram mislenje od luge so imaat prijatel nivni ili sigurno prva raka. blagodaram

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.043
Dali nekoj znae sto ke se desi ako se ostane posle Work n Travel programata vo USA dali ke moze posle odreden period so svadba za tamoshen drzavjanin ili nekako da se zemat dokumenti ve molam tie so neznaat niso za ova ili so slusale muabeti da ne pisuvaat nivni teorii, baram mislenje od luge so imaat prijatel nivni ili sigurno prva raka. blagodaram

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Mozhe mozhe, kje si zemesh dokumenti : ))[DOUBLEPOST=1462152415][/DOUBLEPOST]
Dali nekoj znae sto ke se desi ako se ostane posle Work n Travel programata vo USA dali ke moze posle odreden period so svadba za tamoshen drzavjanin ili nekako da se zemat dokumenti ve molam tie so neznaat niso za ova ili so slusale muabeti da ne pisuvaat nivni teorii, baram mislenje od luge so imaat prijatel nivni ili sigurno prva raka. blagodaram

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Mozhe mozhe, kje si zemesh dokumenti : ))
 
C

cige

Гостин
Dali nekoj znae sto ke se desi ako se ostane posle Work n Travel programata vo USA dali ke moze posle odreden period so svadba za tamoshen drzavjanin ili nekako da se zemat dokumenti ve molam tie so neznaat niso za ova ili so slusale muabeti da ne pisuvaat nivni teorii, baram mislenje od luge so imaat prijatel nivni ili sigurno prva raka. blagodaram

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Немора свадба, доста е позитивен тест за бременост
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
67
Поени од реакции
3
Некој шо бил Енкориџ, Алјаска да помогни за смештај?
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
100
За поискусните. Дали знаете некој што за време на w&t си извадил америчка возачка дозвола и после наредната година дали имал проблеми за виза ?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Дали некој купувал авионска карта преку mytrip.com и дали му се случило да откажат лет за враќање? Конкретно мене ми го откажаа Бостон-Париз за назад, Париз-Белград уште стои. Да не прават некои проблеми?
 
K

Kacar

Гостин
Дали некој купувал авионска карта преку mytrip.com и дали му се случило да откажат лет за враќање? Конкретно мене ми го откажаа Бостон-Париз за назад, Париз-Белград уште стои. Да не прават некои проблеми?
Koга леташ?
И јас сум белград -париз на 29 ти :) Само до минеаполис.
Инаку, имам познаничка што и се има случено ова па да ја прашам ќе ти пишам ;)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Koга леташ?
И јас сум белград -париз на 29 ти :) Само до минеаполис.
Инаку, имам познаничка што и се има случено ова па да ја прашам ќе ти пишам ;)
Од тука т.е Белград на 5, назад на 30. Другите летови се ок, они викаат откажале од Air France и дека ќе пратат можни решенија, ама еве 2 недели пројдоа нема абер од нив.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
100
Здраво, има некој што е во Hyannis, Cape Cod или што ќе оди таму тие денови ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom