Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Стварно се знам не се мајтапам.
Имаше во него доста потенцијал, лупаше, играше, ама темепрамент нестабилен, ама особено ми е вака ќејф шо истуркаја со Кротоне. Ќе вијме имат договор уш малу, мојт и да забегат негде зш забеган е е во умон тро:D
За мене беше секад подобар од Џовинко мислам во тие години кога беа во Јуве, еднсотавно го обожавав дури дрес барав тука од него да му ебам семката глупа. Мн нестабилен ептен ко се знајш поздрави го и речи му семката да му ја ебам колку го сакав како играч тој магаре карактер, глуп чоек :D

Eве ја ситуацијата


Ете го моментот на туркање за после в соблекувална шамар да јади

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Ејјј шо ти е бе:D. Абе опстнвиме та на менаџеркава ко шо се изборивме, та во серија А.
Абе лично се знам со Рафаеле Паладино, многу јако бате е баш денеска се чувме. Мало клубче се, а и забеган град, многу ги почитувам. Многу ми е мило шо се изборија за влез во Серија А.
Само ако копиљот:D ак не ми пратит потпишан дрес ќе го пребијам.
Прашај го тогаш сериозно што се десило со Дел Пиеро на тој меч Јуве-Палермо 07/08 сезоната :icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Прашај го тогаш сериозно што се десило со Дел Пиеро на тој меч Јуве-Палермо 07/08 сезоната :icon_mrgr:
Знам дека Дел Пиеро 2-3 пати му рече - Заќути, заќути. Овај му искара на судијата, на играчот на Палермо (демек играл со рака а резултат 4-0 ), и го изнавреѓа Маркиони.

upload_2016-4-30_4-1-53.png

:pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Леле Крагл :vozbud:
Фросиноне


п.с. Ова иде на млада душа на Донарума. Мораше да има уште игачи во жив зид.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.630
Поени од реакции
81.524
Миланскиве екипи = Мајка Тереза
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Колку треба да ти е умрен тимот за да Фросиноне ти дава 3 гола дома ццц
Толку од Милан, наредни 10 години нема оправачка.
 
C

Castiel

Гостин
@Џони Вајсмилер слаби овие Фросиноне и Сасуоло. :P


Не се многу крш Милан, тука негде се со Интер, Рома и Наполи, уште 2 засилувања Витсел и Глик и спремни се за титула






на турнир у Дељадровци. :D
Не бе. Вие сте есенски шампиони кој може со вас. Тоа што ве треснавме од земја нема врска. Па сте класа-две погоре.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Фросиноне со победа ќе имаше шанси да се спаси, вака со нерешено 99% се испаднати веќе. Карпи и Палермо наредно коло играат со Лацио и Фиорентина, прилично тешки противници, па интересно ќе биде борбата долу.

Сасуоло официјално пред Милан на табелата, вака ако остане на Милан му останува финалето да го освои во Купот, во спротивно Сасуоло ќе оди во ЛЕ.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не бе. Вие сте есенски шампиони кој може со вас. Тоа што ве треснавме од земја нема врска. Па сте класа-две погоре.
Па нели вие можете, нели не сте многу послаби од Интер, нели ќе не поминете на табела?
Ај прво Сасуоло поминете го, ако можете.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па нели вие можете, нели не сте многу послаби од Интер, нели ќе не поминете на табела?
Ај прво Сасуоло поминете го, ако можете.
Не победија 3-0 и се испосерија од радување по социјалните мрежи за после да се случи бродолом..нека оди сега онај педофилот нека ја слави уште победата да му ебам све
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Сасуоло кој пред 2 сезони дојде од втора лига, сега ќе игра ЛЕ... Од другата страна миланските екипи со 10 пати поголем буџет продолжуваат да тонат.
Управата на Сасуоло си работи ептен одлично ма да имаја тек тук помош од нас пвата година - Ѕиглер, Мароне, Пелусо, и им дадовме салам пари за Берарди и Ѕаѕа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom