Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Каде ја чувате кучешката храна? Дали е можно бидејќи и намалив на храна за да ослабе сега вреќата трае околу 3 месеци отворена да е нешто расипана? Малце остана од храната и гледам престана да ја јаде одеднаш а предтоа се давеше во неа, Брит Премиум и давам.Храната е на собна температура чувана
 
R

Runner

Гостин
Каде ја чувате кучешката храна? Дали е можно бидејќи и намалив на храна за да ослабе сега вреќата трае околу 3 месеци отворена да е нешто расипана? Малце остана од храната и гледам престана да ја јаде одеднаш а предтоа се давеше во неа, Брит Премиум и давам.Храната е на собна температура чувана
Jas ja cuvam vo kanta specijalna od proizvoditelot a predhodno si stoese vo vrekjata. Samo treba da e na suvo ladno i temno mesto. Ako dosla vo dopir so vlaga mozno e da se rasipala. Najdobro zemi od istata hrana na merenje ako ima za da si siguren.
^ Се гледаме утре ;)
Slaba posetenost denes...
 
L

Lu

Гостин
Каде ја чувате кучешката храна? Дали е можно бидејќи и намалив на храна за да ослабе сега вреќата трае околу 3 месеци отворена да е нешто расипана? Малце остана од храната и гледам престана да ја јаде одеднаш а предтоа се давеше во неа, Брит Премиум и давам.Храната е на собна температура чувана
Јас ја чувам во специјална лимена канта од Брит, одлична е, капакот се затвара и прави како вакум, и не дозволува да се ветрее храната, така да гранулите ја задржуваат свежината и мирисот исто како и првиот ден кога е отворена вреќата.

Вака изгледа лимената канта:



Нечини да се чува храната така во вреќа отворена, затоа што како прво ветрее, губи од свежината и мирисот, а и ако не се чува правилно може да се расипе особено во летниот период кога се температурите високи, или може да фати влага, да влезат инсекти во вреќата и сл.
Ако е вреќата со зип, ок е, али ете ти бидејќи користиш Брит Премиум, тие вреќи од Премиум линијата немаат зип, а Care и CarniLove - суперпремиум линиите од Брит имаат зип на самите вреќи.
Али во секој случај, најдобро е во лимена канта, и на суво и поладно темно место да се чува дехидратот.
Slaba posetenost denes...
Да, тоа и јас сакав да искоментирам, малку посетители, и малку пријавени кучиња имаше.

Најголем впечаток на денешната изложба ми остави Дого Канариото, која ѕверотиња беше тоа :cuc::cuc::cuc: прекрасен огромен мажјак, секој мускул му се отцртуваше на телото, башка беше со мојата омилена комбинација на боја, кремаст со црна маска ... устата подотворена ми остана кога го видов, зеде 3 место на Best in Show

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Јас ја чувам во специјална лимена канта од Брит, одлична е, капакот се затвара и прави како вакум, и не дозволува да се ветрее храната, така да гранулите ја задржуваат свежината и мирисот исто како и првиот ден кога е отворена вреќата.

Вака изгледа лимената канта:



Нечини да се чува храната така во вреќа отворена, затоа што како прво ветрее, губи од свежината и мирисот, а и ако не се чува правилно може да се расипе особено во летниот период кога се температурите високи, или може да фати влага, да влезат инсекти во вреќата и сл.
Ако е вреќата со зип, ок е, али ете ти бидејќи користиш Брит Премиум, тие вреќи од Премиум линијата немаат зип, а Care и CarniLove - суперпремиум линиите од Брит имаат зип на самите вреќи.
Али во секој случај, најдобро е во лимена канта, и на суво и поладно темно место да се чува дехидратот.
Каде може да се најде кантата?
 
R

Runner

Гостин
Што направивте денеска? Јас и @Lu бевме ама не те видовме, ги сретнавме само @Papillon.Papi и @Riki111
nie dojdovme mnou rano j vednas po ocenuvanjeto si otidovme. Inaku bevme edinstveni prijaveni vo baby klasata :) dobivme opisna ocenka mnogu perspekiven i korisni soveti od sudijata[DOUBLEPOST=1462029885][/DOUBLEPOST]Mojata ka a isto taka kako hermeticki da zatvora no ne e limena tuku plasticna. 20 kg sobira mislam
 
Последно уредено од модератор:

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
nie dojdovme mnou rano j vednas po ocenuvanjeto si otidovme. Inaku bevme edinstveni prijaveni vo baby klasata :) dobivme opisna ocenka mnogu perspekiven i korisni soveti od sudijata[DOUBLEPOST=1462029885][/DOUBLEPOST]Mojata ka a isto taka kako hermeticki da zatvora no ne e limena tuku plasticna. 20 kg sobira mislam
Koj sudese labradori?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
73
Поени од реакции
104
Каде ја чувате кучешката храна? Дали е можно бидејќи и намалив на храна за да ослабе сега вреќата трае околу 3 месеци отворена да е нешто расипана? Малце остана од храната и гледам престана да ја јаде одеднаш а предтоа се давеше во неа, Брит Премиум и давам.Храната е на собна температура чувана
Јас ја чувам во канта за ѓубре, од тие зелените... хахахаха :pos::pos::pos: Бидејќи имам вишок канта и во неа ја ставам вреќата и си седи доле во подрум :D
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Hristos voskrese drustvo,za mnogu godini!
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Јас ја чувам во канта за ѓубре, од тие зелените... хахахаха :pos::pos::pos: Бидејќи имам вишок канта и во неа ја ставам вреќата и си седи доле во подрум :D
Не ти е срам бе, прекрасно куче доби го храни со храна од ѓубре извадена. Па уште и јавно се фали.

Ќе те кажам на @SaltNPepa да си знаеш
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Не ти е срам бе, прекрасно куче доби го храни со храна од ѓубре извадена. Па уште и јавно се фали.

Ќе те кажам на @SaltNPepa да си знаеш
Ја одамна го пријавив кај animal police, ама нешто каснат, поради протестите што беа, а сеа па празници фатија.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom