Барам / Имам потреба од...

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Здраво,
Барам некој кој добро се разбира од VPS, ми треба да ми постави/сетира 4 домејни во ДНС. Нормално ќе си платам. :)
За пристап имам само SSH., Заинтересираните нека ми шишаат во ПП.

фала унапред.
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Имам потреба од web developer со долгогодишно искуство во изработка на веб страници и во тек со најновите трендови во програмирањето. Конкретно ми треба некој кој би изработил customized wordpress тема, со интелигентна структура и солидна SEO основа. Пишете во пп за повеке информации! Поздрав!
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Барам некој што солидно знае џумла, css и html, основно познавање од mysql и php. за работа на џумла проекти.
Ако има некој заинтересиран нека ми пише во ПП за повеќе ифно.
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Барам некој кој може да изработи едноставен сајт, со само 2-3 содржини.
Тој што сака нека пише ПП.
 
Член од
10 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Барам некој кој може да изработи едноставен сајт. И ако изработува да се изработи убаво, а не после 2-3 денови сајтот да не се отвара.
Тој што сака нека пише ПП.

BYE
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Барам некој кој може да изработи едноставен сајт. И ако изработува да се изработи убаво, а не после 2-3 денови сајтот да не се отвара.
Тој што сака нека пише ПП.

BYE
Веб сајт кој е изработен, и после 2-3 дена не функционира, може да изработи:
- „дете од маало“
- „некој роднина кој знае да прави сајтови“

Колку пари - толку музика.

Колкав Ви е буџетот за овој веб проект?
 
Последно уредено:
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Веб сајт кој е изработен, и после 2-3 дена не функционира, може да изработи:
- „дете од маало“
- „некој роднина кој знае да прави сајтови“

Колку пари - толку музика.

Колкав Ви е буџетот за овој веб проект?
Симболичен буџет :) Инаку може да се креира некој бесплатен блог и потоа да се закупи домен ?
не се разбирам многу
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Симболичен буџет :) Инаку може да се креира некој бесплатен блог и потоа да се закупи домен ?
не се разбирам многу
Со симболичен буџет можеш да добиеш само симболичен вебсајт кој после 2 дена станува недостапен. :D
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Симболичен буџет :) Инаку може да се креира некој бесплатен блог и потоа да се закупи домен ?
не се разбирам многу
можеш ама не се разбирам многу од тоа, само знам дека може и има многу сајтови кои нудат дирекно онлајн да направиш сајтче. Wordpress, weebly...
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Барам некој кој може да изработи едноставен сајт. И ако изработува да се изработи убаво, а не после 2-3 денови сајтот да не се отвара.
Тој што сака нека пише ПП.

BYE
За симболична цена ќе го напраам мн добар ќе одбереме хост стабилен (ќе ти понудам) ако си заинтересиран ќе направам "responsive" со HTML5 CSS3...Php работам исто така али тоа не е толку симболично :).Ако си заинтересиран прашај слободно што било иначе работам и со странски фирми постојано и ми треба портфолио :)
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Итно барам искусен Wordpress девелопер, треба да се изработи вебсајт. Потенцијално заинтересираните нека ми пишаат во ПП за повеќе детали.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
ИТНО!!! PHP/iOS/Wordpress Developers , само за кандидати од Струмица.

Информации на следниов линк
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
31
Поени од реакции
3
Se raboti za Avtomarket mk, mi treba nekoj da napravi da ima obnova na oglasite kaj registriran user, i opcija za prebaruvanje nesto kako mobile bg, ednostavno mesto searchot na stranata. Info za stranata na sledniot link
 

Kajgana Shop

На врв Bottom