Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Најинтересно е шо не се штедеа , трчаа и после 3-1 кога веќе имаа обезбедено 3 бода. Нешто што не беше случај со Атлетико Мадрид кој што беше далеку посериозен противник. Ова се си мислам беше договорено да играат фул за да се одмаздат за тие 4-1 кај Селта дома. Пеналот е уште еден прилог шо иде у корист за што поголемо понижување. :D
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Меси си вели, неможам шо неможам сезонава да го бркам Роналдо со голови па ќе му ги местам на Суарез, он може...:icon_lol:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Сељачки и без респект за противникот...мада од нив тоа и се очекува
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мое мислење е дека вака не смеат да се изведуваат пенали. :) Реално, нема никаква смисла. А и далеку поголеми се шансите за гол.


За дургото, нема што да се каже. Напаѓачката тројка на Барса е можеби и најдобрата во историјата на фудбалот.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.963
Мое мислење е дека вака не смеат да се изведуваат пенали
Не е прв пат вака да се изведе пенал, сигурно нема да биде ниту последен.
Ниеден не е поништен, нема ништо неправилно.

Арсенал имаа еден обид вака да изведат пенал, ама не им успеа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Не е прв пат вака да се изведе пенал, сигурно нема да биде ниту последен.
Ниеден не е поништен, нема ништо неправилно.

Арсенал имаа еден обид вака да изведат пенал, ама не им успеа.
Знам дека не е прв пат, ама не се сложувам дека нема ништо неправилно. :) Секоја екипа да истренира ваков пенал ќе им биде реализиран во 95% од ситуациите... Голманот нема време да дојде до топката, играчот што ќе шутира е во уште подобра ситуација од изведувачот на пеналот. :) Исто и со застанувањето, демек ќе ги поништуваа пеналите, ама пак ги пуштаат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Знам дека не е прв пат, ама не се сложувам дека нема ништо неправилно. :) Секоја екипа да истренира ваков пенал ќе им биде реализиран во 95% од ситуациите... Голманот нема време да дојде до топката, играчот што ќе шутира е во уште подобра ситуација од изведувачот на пеналот. :) Исто и со застанувањето, демек ќе ги поништуваа пеналите, ама пак ги пуштаат.
Како ќе биде 95% гол, ако дефанзифците си ја завршат својата работа и влезат навреме да ги блокираат противничкиве играчи?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Како ќе биде 95% гол, ако дефанзифците си ја завршат својата работа и влезат навреме да ги блокираат противничкиве играчи?
Никој од дефанзивците не очекува да подаде баш таму, додека другите се предвреме договорени и точно знаат што прават. :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Ја да бидам искрен и да не се правам паметен прв пат видов ваков пенал а верувам и многумина...нема што мангупски сработено.
До сега мислев дека треба да се шутира директно на гол без вакви додавањa.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Prvpat ova Crojff go ima napraveno,taka da,Barca skola.

El Ninho kako se opravduvase..:pos:Zver!:tvg:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Јас сум сигурен дека сум видел некое вакво изведување на пенал и претходно, само ич не можам да се сетам на која утакмица (беше некое видео од типот погледнето го спектакуларниот пенал бла бла). Само што мислам дека тогаш судијата го поништи ударот и го врати пеналот да се изведува одново. И се ми се врти дека Суарез одново бил вмешан, можеби нешто поврзано со Уругвајска репрезентација :pos:

Во секој случај сметам дека ваквите пенали треба да се поништуваат, од истите причини кои ги наведе @ManUtdChampions :toe:

EDIT: Можеби за овој гол сум зборел, нема ни С од Суарез во него :D
Цела компилација имало бе :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom