ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
nikoj se nema navredeno be, ama koga ke naletam na euforichni postovi so drkadjiski smajlija I prognozi za iden dominator,morav da si dadam svoe mislenje potkrepeno so fakti I brojki niz istorijata teniska deka moshne teshko Zverev da e idniot dominator (ti taka go najavi) .Pochna da vregjash oti ne trpish da se sudirash so fakti I ja eba diskusijata. Ako, dobro se penalish za zaebancii posle ,koga zaletuvash taka euforichno
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Многу ми е мило за Клижан, стварно го заслужи турниров во ротердам, одлична игра особено у полуфиналето како го тресна Махут од земја тоа беше чудо. Жално ќе беше да не зеде словакот.
Иначе да се надоврзан на муабетот, скоро почнав да пратам тенис и има Ѕверев е играч со сстварно одличен талент, заклучно од последниве два турнири на кои игра Ѕверев, Ротердам и Монпеље мислам беше каде што пружи одлична игра. За неколку години секако ќе доминира на терените.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
Мерак ми е пошо глеам промени конечно, преку глава ми е од овие се едни исти.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.238
Поени од реакции
4.425
Пак тежок ждреб за Рафа :P

Карено Буста
Алмагро
Долгополов/Белучи
Цонга/Фоњини
Ферер
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
@Stefan-kobe Не ми беше тоа зборот, нормално дека некој мора да биде број еден кога ќе заврши ерата на Новак/Мареј/Федерер, сакам да кажам следново, мислам дека во иднина нема да има вакви тенисери како Новак/Федерер кои ќе доминираат и бидат нонстоп во врвот, и нормално дека некој од овие младите ќе биде број еден ама мислам тешко дека некој на пример ќе биде број еден пола година или една година, ќе се менуваат на таа позиција, ќе биде нешто слично како во женска конкуренција, ќе има многу чести промени во топ 10, и тешко ќе биде некој да биде константен и да остане подолго меѓу најдобрите
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Мерак ми е пошо глеам промени конечно, преку глава ми е од овие се едни исти.
preku glava od Novakovci ili preku glava od Novak?
Ustvari,od bilo koj od niv da e ,spas ti nema,ke gi trpish najmalce ushte tri godini :)[DOUBLEPOST=1455488531][/DOUBLEPOST]
@Stefan-kobe Не ми беше тоа зборот, нормално дека некој мора да биде број еден кога ќе заврши ерата на Новак/Мареј/Федерер, сакам да кажам следново, мислам дека во иднина нема да има вакви тенисери како Новак/Федерер кои ќе доминираат и бидат нонстоп во врвот, и нормално дека некој од овие младите ќе биде број еден ама мислам тешко дека некој на пример ќе биде број еден пола година или една година, ќе се менуваат на таа позиција, ќе биде нешто слично како во женска конкуренција, ќе има многу чести промени во топ 10, и тешко ќе биде некој да биде константен и да остане подолго меѓу најдобрите
ke ima mnogu novi broj eden,muabetot e koj teniser od podmladokot ima materijal da dominira.Vo pravo si deka ke ima cesti promeni,ke rotiraat mladive,ne gledam nekoj koj bi mozel suvereno da vladee.Ako vekje bi moral da izberam nekoj povekje bi tipuval na Coric,Tiem,pa I ovoj Friz.No pred nivniot prime mislam deka Dimitrov ili Kirgios mozat da iznenadat ako malku im proraboti mozokot.Imat fora tri godini da porabotat na toj plan.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
preku glava od Novakovci ili preku glava od Novak?
Ustvari,od bilo koj od niv da e ,spas ti nema,ke gi trpish najmalce ushte tri godini :)[DOUBLEPOST=1455488531][/DOUBLEPOST]
ke ima mnogu novi broj eden,muabetot e koj teniser od podmladokot ima materijal da dominira.Vo pravo si deka ke ima cesti promeni,ke rotiraat mladive,ne gledam nekoj koj bi mozel suvereno da vladee.Ako vekje bi moral da izberam nekoj povekje bi tipuval na Coric,Tiem,pa I ovoj Friz.No pred nivniot prime mislam deka Dimitrov ili Kirgios mozat da iznenadat ako malku im proraboti mozokot.Imat fora tri godini da porabotat na toj plan.
Не, општо, од Федерер, Надал и Новак. Од 2005 навака се нема десено некоја драстична промена во тенисот. Сакам неизвесност, сакам нови луѓе кои ќе ги плескаат веќе постоечкиве владетели. Напротив, јас имам различно мислење од вас, мислам дека еден од Ѕверев или Рублев ќе доминира во светскиот тенис за 3-4 години, но има многу време до тогаш, останува да видиме како ќе се развиваат.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ват д фак Изнер? Што е работава човеков што игра на земјениве турнири низ Јужна Америка? Не игра во Мемфис и Делреј Бич, игра во Јужна Америка на земја.(n)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
Ват д фак Изнер? Што е работава човеков што игра на земјениве турнири низ Јужна Америка? Не игра во Мемфис и Делреј Бич, игра во Јужна Америка на земја.(n)
Имаше изјава прошлата недела дека повеќе му одговараат поспорите подлоги, има време да се намести за удар, а и брат, Буенос Аирес, Рио де Жанеиро, сонце, пички, едно друго, јебига и ја би бирал тоа. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Не, општо, од Федерер, Надал и Новак. Од 2005 навака се нема десено некоја драстична промена во тенисот. Сакам неизвесност, сакам нови луѓе кои ќе ги плескаат веќе постоечкиве владетели. Напротив, јас имам различно мислење од вас, мислам дека еден од Ѕверев или Рублев ќе доминира во светскиот тенис за 3-4 години, но има многу време до тогаш, останува да видиме како ќе се развиваат.
da be,Rublev go zaboraviv, dobar e maliov .E tuka se soglasuvame :) .
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
da be,Rublev go zaboraviv, dobar e maliov .E tuka se soglasuvame :) .
Супер е он, ама сезонава е погубен со резултатите, во Мемфис загуби од Албот 2-0 во квалификациите, а завчера во квалификациите за Делреј Бич го освои првиот сет против Смит за после да биде збришан во следните два, од кои во едниот изеде компир. :facepalm: Али Рублев е многу талентиран, јак од секое крило, само на психа е скроз ретардиран, еден поен може да го угаси и да не знае кај тера цел меч, нешто налик Фоњини. Многу штета ќе е таков талент да не направи ништо.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
da be,Rublev go zaboraviv, dobar e maliov .E tuka se soglasuvame :) .
Рубљев???
Андреј Рубљев број еден??
Па типот не може да врзе 2 победи, дали сте вие нормални, оваа година му имам гледано 3-4 меча, двапати се кладев против него и бев добитен, распад система е дечкото не се заебавајте, ако тој е идниот број еден во тенисот тогаш тешко на овој спорт, со моментални блесоци од време на време сигурно не се станува број еден, да, кога ќе изгледаш некој негов меч изгледа многу моќно, ама кога ќе видиш дека губи сет 6-0 од факинг Џон Патрик Смит се ќе ти стане јасно, Ник Киргиос за него е ментална карпа на психички план
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
Рубљев???
Андреј Рубљев број еден??
Па типот не може да врзе 2 победи, дали сте вие нормални, оваа година му имам гледано 3-4 меча, двапати се кладев против него и бев добитен, распад система е дечкото не се заебавајте, ако тој е идниот број еден во тенисот тогаш тешко на овој спорт, со моментални блесоци од време на време сигурно не се станува број еден, да, кога ќе изгледаш некој негов меч изгледа многу моќно, ама кога ќе видиш дека губи сет 6-0 од факинг Џон Патрик Смит се ќе ти стане јасно, Ник Киргиос за него е ментална карпа на психички план
Добро ај смири доживљај, ако те бутка на тикети не значи дека ништо нема да биде. И Надал има губено сетови со 0 како копиљ и тоа од анонимуси па еве го гледам ништо не направи во кариерата. Дете е ебаго, нормално е да има такви осцилации. Лани ти текнува како го акна од земја Вердаско? Егал меч на УС Опен против Андерсон кој го одлучија 2-3 поени, итн итн. Одличен е Рублев, само има време за него, многу треба да работи.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Добро ај смири доживљај, ако те бутка на тикети не значи дека ништо нема да биде. И Надал има губено сетови со 0 како копиљ и тоа од анонимуси па еве го гледам ништо не направи во кариерата. Дете е ебаго, нормално е да има такви осцилации. Лани ти текнува како го акна од земја Вердаско? Егал меч на УС Опен против Андерсон кој го одлучија 2-3 поени, итн итн. Одличен е Рублев, само има време за него, многу треба да работи.
прочитај уште еднаш, имам играно против него не на него, баш затоа што знам каква психа е, тоа е играч кој оди на винер од скоро секоја позиција, со таква агресивност нема шанси за голем напредок во кариерата, имаш разлика небо-земја, во еден поен погодува ненормален винер, во наредниот километарски аут, со таква игра ќе има само моментални блесоци, ако сака нешто повеќе мислам дека ќе мора да намали со агресивноста, да ја стабилизира малку играта, и нормално да се поработи малку и на психичката спремност која е можеби и најважната компонента кај тенисерите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom