Wizz Air летови од/до Македонија

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Зошто е различна цената за карта Париз-Скопје на 26 март? Ако штиклирам 1 кошта 3699 а за 3 луѓе вика дека е 4200/карта, ова е некој баг или така е?
И мене така ми праеше пред еден месец, ама почекав до другиот ден и двете карти шо ги купвев беа иста поефтина цена. То е заради шо 1 карта е во понизок ценовен ранг а другата/другите е/се во повисок.
 
G

Gjoksi

Гостин
Ти од дека ова ???
Јас кога патував за Нирнберг имав резервирано куфер од 32 кг, мислам дека платив околу 2.400 ден. за него и си носев бесплатна мала торба во кабината, ја сместив во преградите над седиштето.
Така да можеш да си носиш чекиран багаж од 23 кг / 32 кг И ПЛУС бесплатна мала кабинска торба!
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Дали може да се резервира картаа без да се плати и ден-два пред полетување да се плати?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Дали може да се резервира картаа без да се плати и ден-два пред полетување да се плати?
Не. Не е ова малска продавница да им речиш дај леб ќе ти платам утре.

Два три дена пред летот мојш да земиш карта ама по цена од денот ко ќе ја купиш или да резервираш и во рок од 24 сати да платиш со банков налог.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Не. Не е ова малска продавница да им речиш дај леб ќе ти платам утре.

Два три дена пред летот мојш да земиш карта ама по цена од денот ко ќе ја купиш или да резервираш и во рок од 24 сати да платиш со банков налог.
Јас па мислев семкарница е.:tapp:
 
Член од
1 март 2016
Мислења
11
Поени од реакции
0
moze nekoj da mi objasni pri rezerviranje na let na wizzair kako odi prijavuvanje na internet i prijavuvanje na aerodrom.tnx
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
moze nekoj da mi objasni pri rezerviranje na let na wizzair kako odi prijavuvanje na internet i prijavuvanje na aerodrom.tnx
Претпоставувам мислиш на чекирање?

Еден месец пред летот ќе ти стигне мејл кој ќе те извести дека можеш да се чекираш и мислам дека има линк кој те води до тоа. После ти дава опција да одбереш некои услуги како дополнителен багаж, бирање седиште, превоз итн и на крај си чекиран.
Ова е бесплатно.
На ареодром не знам како е ама знам дека се плаќа околу 10 евра.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
moze nekoj da mi objasni pri rezerviranje na let na wizzair kako odi prijavuvanje na internet i prijavuvanje na aerodrom.tnx
Аеродромон во Скопје не подржвит онлајн чекирање туку то се прајт безпари дирекно на аеродом. Се шо требит е да го дајш пасошот на пултот за чек-ин.
На скоро сите други аеродроми онлајн чекирање е безпари, а на аеродром коштат негде околу 10€.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Аеродромон во Скопје не подржвит онлајн чекирање туку то се прајт безпари дирекно на аеродом.
Зависи за кој лет, јас немав проблем со чекирање кога летав за Базел..
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
113
Поени од реакции
30
ај во оваа тема имате патувано па да прашам :D шампони и дезодоранси 100мл по Скопје кај да најдам ? По маркетиве минимум 200мл
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
ај во оваа тема имате патувано па да прашам :D шампони и дезодоранси 100мл по Скопје кај да најдам ? По маркетиве минимум 200мл
Опција 1: Ќе си купиш мали шишенца од по 100мл и ќе си претуриш,
Опција 2: Ќе си купиш шампони и слично од дестинацијата кај шо ќе слеташ,
Опција 3: Ќе ставиш се во чекиран багаж,
Опција 4: Ќе купиш од фри-шоп или продавница на аеродром (доколку имат).
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
ај во оваа тема имате патувано па да прашам :D шампони и дезодоранси 100мл по Скопје кај да најдам ? По маркетиве минимум 200мл
Имаш во DM маркетите шампончиња, гелови за туширање и слично во амбалажи од по 100мл ама мислам дека цените им се исто како да купуваш нормален шампон.
Јас кога патував си купив ацетони (нели одат во шишенца од 100мл) го претурив ацетонот во друго шише и шишенцата ги користев за шампон и гел за туширање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom