Techno/Tech House/Minimal журки, артисти, фестивали итн...

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Само да ве поздравам :)
Иначе умре клубската сцена во Скопје пред некоја год. јбг. Се накотија многу џукели.
 
T

Torchyrus

Гостин
https://apps.facebook.com/my-polls/form/win-music-freedom
Гласајте кој ДЈ би сакале да гостува во Скопје.
Pan Pot, Miss Kittin, Ricardo Villalobos, конечно најава за квалитетна журка.
Јас би сакал да бидат Pan Pot, Kittin ја имам слушано, а Villalobos не ми се допаѓа, во секој случај ќе биде топ !
 
Член од
15 февруари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
2
Глеам темата не е многу активна, ама би сакал да оставам и јас свое мислење. Глеам кај нас (Виница) младината бега од техно журки и е се поприсутна на балкан забави, у градо остнаа уште неколку борци шо возат техно и почит до них, само шо се по ретко ги гледаме оти младината со исперен мозок не оди на техно журки, иначе у Македонија глеам у Сектор се врти секој викенд техно, како мои омилени македонски DJ-и би ги издвоил Нино Флудер, Мирко Попов, Мачки и Роботек, од светските Рикардо Виљалобос, Дроплекс, Плекс.. Поздрави слушајте квалитетно техно, и кркајте МДМА
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Глеам темата не е многу активна, ама би сакал да оставам и јас свое мислење. Глеам кај нас (Виница) младината бега од техно журки и е се поприсутна на балкан забави, у градо остнаа уште неколку борци шо возат техно и почит до них, само шо се по ретко ги гледаме оти младината со исперен мозок не оди на техно журки, иначе у Македонија глеам у Сектор се врти секој викенд техно, како мои омилени македонски DJ-и би ги издвоил Нино Флудер, Мирко Попов, Мачки и Роботек, од светските Рикардо Виљалобос, Дроплекс, Плекс.. Поздрави слушајте квалитетно техно, и кркајте МДМА
ne razbira nisto vaa denesnata mladina :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom