Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Депај влезе у шанса, и од неговите проигрувања произлегоа неколкуте нафрлања на Јанг.

Дрвото само компири собира.
 
R

red.devil

Гостин
Што вика, Руни и Марсијал километар одалечени еден од друг. Ме мрзеше да разглабам синоќа, сите се криви за англискиве аналитичари, сем Руни, и ме мрзеше...
Не знам друг некој дали спомнал, мене ме нервира што кога се оди во напад, на пример крилото - напаѓачите бегаат од него и одат директно во шеснаестерец. И крилото нема никаква поддршка, бековите се назад десетката (Руни најчесто) и напаѓачот на десет -петнаесет метри од него и овој најчесто заглавува или враќа назад.

За разлика од Манчестер кај другите тимови напаѓачот или десетката му се отвара на ивицата од шеснаестерецот, спротивното крило се уфрла како напаѓач и бекот праи оверлап. Не знам што праат на тренинг ама мора да посветат внимание на организираноста во напад.

И друго што ме нервира е што средишните играчи остануваат многу длабоко во средина. Дали од страв од контри зошто немаме којзнае каков брз тим или инстукциите се такви, кој знае...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Пеп бил сличен на ЛВГ, охххх што нема да прочиташ овде :cuc::cuc::cuc:[DOUBLEPOST=1448872719][/DOUBLEPOST]Не го поканиле Валдес на хуманитарната вечер, колку само на ниско ниво е паднат клубот со ретардот. Жално, жално .....
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пеп бил сличен на ЛВГ, охххх што нема да прочиташ овде :cuc::cuc::cuc:[DOUBLEPOST=1448872719][/DOUBLEPOST]Не го поканиле Валдес на хуманитарната вечер, колку само на ниско ниво е паднат клубот со ретардот. Жално, жално .....
Малку му е.

Како што кажавме, светли страни што ги донесе ЛВГ се трансферите и дисциплината. Не може некој вчера дојден да се понаша како шеф и да наредува. Класичен шпански циган.
 
E

Epsilon

Гостин
Јас не знам како успевате да формирате некое мислење за овој стерилен напад... едноставно е.. губиш или вадиш џокер од клупа фелаини, нафрлај и по некоја случајност гол да се постигне. :D
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Јас не знам како успевате да формирате некое мислење за овој стерилен напад... едноставно е.. губиш или вадиш џокер од клупа фелаини, нафрлај и по некоја случајност гол да се постигне. :D
Тој филм веќе не пали, откако го изгуглаа неколку екипи , сега сето тоа е гола вода .
Ние всушност и немаме напад , само Марсијал отсечен , богу иза леѓа далеку од срениот ред , Руни не го бројам он е вон сите можни калкулации.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Mногу е точно тоа дека Руни и Марсијал се оддалечени премногу, ама и точно е тоа дека кога Марсијал не добива конкретни топки излегува на крило и пробува да направи нешто, асистенција или проигрување во шеснаесетник, за тоа мислам највеќе излегува на крило, пошто Руни нема намера да се жртвува и да проба нешто, станал готован...
Гвардиола е институција за Ван Гал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Џабе, Марсијал може да игра и од длабински топки, ама кој красни кога топките од Керик, Швајни и Шнајдерлин идат странично, што претпоставувам дека е инструкција од клупа, safety first. Го видов у 2 наврата им покажуваше со рака каде да му ја дадат топката на втрчување, али пасот отиде на страна.
Блинд знае некогаш да истера по свое, па ке даде пас преку цела одбрана.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Целосна слобода треба да му се даде на Блинд со тие топките што го префрлаат цел терен. Не да претерува со нив но кога ќе осети дека може, да пушта.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Реaлнo немa тoпкa дo нaпaѓaч кoјa би билa oпaснoст зa гoл изминaтиве нaтпревaри. Мaрсиaл требa дa хo хрaнaт сo тaкви тoпки, a чим сме дoјдени дo ситуaцијa тoј сaм дa си креирa шaнси зa негo или дa aсистирa, дoвoлнo гoвoри зa стерилнoстa вo нaпaдoт. Не ми е јaснo кaкo дo мечoт сo Арсенaл пукaвме пo 3 гoлa вo меч, a сегa не прaвиме шaнсa ни зa 1прoтив мнoгу пoслaби прoтивници.
 
R

red.devil

Гостин
^Има една поговорка - " Стравот ги чува лозјата". :D Така и Манчестер, преоптеретени се со одбрана и респект кон противникот во страв да не ги наполни некој пак.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
^Има една поговорка - " Стравот ги чува лозјата". :D Така и Манчестер, преоптеретени се со одбрана и респект кон противникот во страв да не ги наполни некој пак.
Тоа е последица од дебаклот од Арсенал. Исто се случи и лани по поразот од Лестер...Мразам тоа што ЛВГ не го дели мислењето на САФ (а и на сите нас) дека ние сме Манчестер Јунајтед и дека противникот треба да се прилагодува на нас, а не ние на противникот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Баш мечов со Лестер не беше прилагодување на противникот. Си игравме исто како и цела сезона, на посед, позициони напади, уште и бавни средњаци им стави како бонус, па се знаеше уште од почеток на мечот дека ке примат гол од контра. Никој не сака да изеде жолт за тимот за да спречи контра освен Јанг.

Лестер си играше баш онака како што им одговара и како што вообичаено играат кога победуваат, со малку посед и на контри. Оно кога ке размислиш, да ги пуштиш Лестер да те нападнат позиционо, нема кој да истрча контра. :facepalm: Мата, Керик, Швајни, Руни. Барем кога младиве ке почнат почесто да играат, Лингард, Депај, Марсијал, може да се надевеме и на тој аспект од играта.

Прилагодување на противникот беше утакмицата со Сити.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
За голот е крив ДАРМИАН,ТОЛКУ!
Чист лизгачки старт имаше на таа топка,ПИЧКА жабарска.
ЧИСТ!
ТОЛКУ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom