Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Морам да признаам дека беше "глупа" победа. Али ни требаат и вакви победи, покажаа дека и без добра игра имаат победнички менталитет.
Нека продужат вака. На 6 бода од прво. Ако Јунајтед со оваа игра се надеваат на титула, зашто не и ние!
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Јунајтед се надеваат на титула ? :love:

Готово од денес се надевам на титула и јас.
Па зш да не...6 бода. Сити катасрофа, Јунајтед досадни, Арсенал стандард. Лестер очекувам да падне во форма! Може да се уклучиме у трка :)
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Видете Симонче не е лош голман, посебно на линија е одличен. Е сега за шампионски амбиции треба да се земе некој класа голман, па да си бидат конкуренција (ем Мињо ќе сфати дека не е недопирлив, ем овој другиов нон стоп ќе има закана да го изгуби местото прв голман.) Искрено Џинџерот не е за у Ливерпул!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
https://vine.co/v/iWO9IAOqwzv

Фала на сите фудбалски богови што змајов го донесоа во Ливерпул.
Браво мајсторе,и мене ме боли уште. Идеме на титула :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
хахахахха леее сеа морам да го глеам цела при меч изјава, да го начекам ова :Д хахахах
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Читав нешто демек нашиве сакале трампа Лопез за Балотели со Милан!
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Не е лош голман Мињоле, ама тоа шо нема авторитет у шеснаесетник е голем проблем. Лани еден период ради него примавме мизерни голови, после малце крена самодоверба и се опраи али пак му е тоа слабост. Од моето скромно искуство у маалски фудбал, знам дека коа си на гол ти им кажуваш на играчите пред тебе како да се однесуваат у одредени ситуации. Не можеш како голман да чекаш за да видиш дали некој друг ќе отиде на топка или не, дали ќе расчисти ситуација или не. Му фали малце “капитенско“ понашање, нешо шо сите големи голмани го имаат. Тоа дека може да направи неверојатни одбрани, никој не треба да му го оспорува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom