Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Sukhoi-27

Гостин
davaat kartonce isto kako ona sto go imame so istoto brijce plus ima pecat so datum na podnesuvanje jas pred 1 nedela nosev licno i eden moj predlog dokolku davate na posrednici barajte mu dokAz deka podele oti se dokaza vo poveke slucaevi ne gi dostavuvaat .i uste ova imav skenirana licna karta od 1912 i zaverna na notar vo bg i ja prasav tetkata dali originalot koj go imav vo sebe mi rece treba i i go dadov i mi kaza ke ti bide vraten pozzzz
Od koga pocnale da davaat potvrda za predadeni dopolnitelni dokumenti? Mene pred 8 meseci ne mi dadoa.poz
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Дечки едно прашање. Бројчето ми е од 2014 и некни ми се смени статусот и сум вратен на дополнителна проверка. Може ли сигурна информација каков документ да барам за да однесам, немам од баба и дедо никаков бугарски документ. Имам вујко и вујна со бг државјанство, дали некој слушнал да можи да се помини и со тоа. Слушам дека има и некакви бугарски здруженија во кои може да се зачлениме но нема сигурна информација дали се признати документите кои тие ги издаваат. Фала
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Дечки едно прашање. Бројчето ми е од 2014 и некни ми се смени статусот и сум вратен на дополнителна проверка. Може ли сигурна информација каков документ да барам за да однесам, немам од баба и дедо никаков бугарски документ. Имам вујко и вујна со бг државјанство, дали некој слушнал да можи да се помини и со тоа. Слушам дека има и некакви бугарски здруженија во кои може да се зачлениме но нема сигурна информација дали се признати документите кои тие ги издаваат. Фала
Исто презиме сте?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Дечки едно прашање. Бројчето ми е од 2014 и некни ми се смени статусот и сум вратен на дополнителна проверка. Може ли сигурна информација каков документ да барам за да однесам, немам од баба и дедо никаков бугарски документ. Имам вујко и вујна со бг државјанство, дали некој слушнал да можи да се помини и со тоа. Слушам дека има и некакви бугарски здруженија во кои може да се зачлениме но нема сигурна информација дали се признати документите кои тие ги издаваат. Фала
Ah be drugar a ti cekase da te vratat na dopolnitelna proverka pa da ti tekna deka treba da odneses dokumenti pa kako ne se pominuva moja drugarka od 2013 zede skoroto pasos usvari sea ke odi da se slika za pasos ona podnese od vujko I dokumenti I I odobrija znaci sega namesto da cekase potpis sega ke si cekas na novo da te pregledat I toa ke te kosta dosta vremenski period kako I da ne cekate da ve vratat na dopolnitelna bilo I so da imas bugarski nosi bolje ke bide otkolku bez nisto
 
Член од
30 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo, drugari treba da podnesuvam dokumenti vo petok na 4 dekemvri, za bugarski pasos pa dali znae nekoj nekogo koj vrsi prevoz do Sofija davajte tel broj ....blagodaram odnapred..
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Исто презиме сте?
Не сме исто презиме.[DOUBLEPOST=1448894302][/DOUBLEPOST]
Ah be drugar a ti cekase da te vratat na dopolnitelna proverka pa da ti tekna deka treba da odneses dokumenti pa kako ne se pominuva moja drugarka od 2013 zede skoroto pasos usvari sea ke odi da se slika za pasos ona podnese od vujko I dokumenti I I odobrija znaci sega namesto da cekase potpis sega ke si cekas na novo da te pregledat I toa ke te kosta dosta vremenski period kako I da ne cekate da ve vratat na dopolnitelna bilo I so da imas bugarski nosi bolje ke bide otkolku bez nisto
Можиш да ми кажиш ако знаеш кои документи од вујко ми треба да ги однесам? Не сме исто презиме инаку.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Не сме исто презиме.[DOUBLEPOST=1448894302][/DOUBLEPOST]

Можиш да ми кажиш ако знаеш кои документи од вујко ми треба да ги однесам? Не сме исто презиме инаку.
Онака прашав ама мислам дека може треба д аги поврзеш со изводи сите корени.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Не сме исто презиме.[DOUBLEPOST=1448894302][/DOUBLEPOST]

Можиш да ми кажиш ако знаеш кои документи од вујко ми треба да ги однесам? Не сме исто презиме инаку.
Ако се работи за брат на мајка ти...нормално дека не сте со исто презиме, сигурно мајка ти го има земено презимето на татко ти...... Значи твој извод, извод од мајка ти, и извод од вујко ти. Ќе ги преведеш и легализираш во Софија......во Ск мн се чека, за Бт не знам како е ситуација. И не знам можеби ќе ти треба молба, и во неа ќе напишеш што точно приложуваш. И копија од пасош и лична карта од вујко ти.
 
D

Dr.FeelGood

Гостин
Daj te informacija i mene istoto me intersira....:)
I jas odam preku vtor bratuced i cekam vekje 7 meseci otkako odnesov dokumenti..Pred mesec dena zboruvav so edna devojka od Skopje na koja sto i go odobrija pasoshot preku vtor bratuced.Bila na dopolnitelna godina dena a cekala otprilika 11 meseci +/- mesec dena.E sega koj znae dali nie kje pomine.Nikoj ne moze da ti kaze!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom