Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
10 март 2014
Мислења
110
Поени од реакции
19
@Torte Mobile Поради дефект/откажување сами од себе физичките копчиња Back/Menu на Samsung Galaxy S4, дали е изводливо да се инсталираат Navigation Keys со помош на рутирање ? menu-900.jpg google-nexus-6p-handson_0022-1500x1000.jpg
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
@Torte Mobile Поради дефект/откажување сами од себе физичките копчиња Back/Menu на Samsung Galaxy S4, дали е изводливо да се инсталираат Navigation Keys со помош на рутирање ?Прегледај го приврзокот 132803 Прегледај го приврзокот 132804
Изводливо е да, јас имав ставено на алкател, само тоа не му работеше од тачот тие долните копчиња и ставив како нексус копчиња на екранот ... softkey enabler од плејстор, само мора рут
 
Член од
10 март 2014
Мислења
110
Поени од реакции
19
Изводливо е да, јас имав ставено на алкател, само тоа не му работеше од тачот тие долните копчиња и ставив како нексус копчиња на екранот ... softkey enabler од плејстор, само мора рут
Фала ти за брзиот одговор, се надевам со оваа апликација ќе ги даде оние кул Lolipop navigatons keys а не овие стариве од kitket, ако можеш ова да ми го провериш би ти бил благодарен. :D
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Фала ти за брзиот одговор, се надевам со оваа апликација ќе ги даде оние кул Lolipop navigatons keys а не овие стариве од kitket, ако можеш ова да ми го провериш би ти бил благодарен. :D
Ѕирни на апликацијата има скриншотс, мислам дека и имаше избор од неколку

Немам сега рутиран да видам
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Имам Леново A319.

Веќе вторпат на reboot ми се случува да закочи при воведната слика, вака нешто


Минатиот пат сам чепкав низ factory reset опциите ама не направив ништо и морав да го пратам на сервис во Скопје. Сега не сакам да го праќам и да бидам недела дена без телефонот. Претпоставувам дека треба да се преинсталира Андроидот, нешто слично на преинсталирање на Виндоус. Можам сам тоа да го направам, и како ?[DOUBLEPOST=1448847353][/DOUBLEPOST]Немам ништо чепкано ни хардверски ни софтверски во телефонот, само даунлоуд на најосновните апликации.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Здраво, барам расипан Samsung Galaxy s4 на пример отидена матична и сл, но тачот да работи.Aко продавате или знаете таков, контактирајте ме.
 

Shockwave

Decepticon
Член од
12 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
35
колку кошта одкодирање на самсунг с3 од т-мобиле и каде?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.526
Декодирање на Samsung S3650 Corby од Телеком?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom