Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
По испраќање на пасош (за идентификација зошто не можев да се логирам) треба само да се чека? Веќе 24 часа поминаа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
По испраќање на пасош (за идентификација зошто не можев да се логирам) треба само да се чека? Веќе 24 часа поминаа.
Tи стигна мејл дека името ти е сменето како што ти е во пасошот?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Tи стигна мејл дека името ти е сменето како што ти е во пасошот?
Не е мој профилот, на другар е, па пишав во мое лице, иначе мејлот му е избришан од јаху зошто не го отворил одреден период.. (иначе го памти пасвордот, ама кога ќе се логира му дава дека му е избришан поради неактивност).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Дали може да се смени само мејлот а да не мора да се прави нов профил ?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Kaко? Јас сакам да ми биде на gmail.
Settings -> General account settings -> Email -> Add another email or mobile number
Го внесуваш новиот меил и ти стигнува порака за верификација, кликаш на click here и меилот се додава на твојот профил заедно со веќе постоечкиот. Може ќе треба и да чекираш тој меил да ти биде Primary contact. Потоа стариот меил можеш, но и не мора да го избришеш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Settings -> General account settings -> Email -> Add another email or mobile number
Го внесуваш новиот меил и ти стигнува порака за верификација, кликаш на click here и меилот се додава на твојот профил заедно со веќе постоечкиот. Може ќе треба и да чекираш тој меил да ти биде Primary contact. Потоа стариот меил можеш, но и не мора да го избришеш.
Ме интересира дали може и двата мејла да се користат? Пример едниот заборавам како е и пробувам со другиот да се логирам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
mozes preku username da se logiras, ne ti treba mail
Приметив дека може и како што ти е пишан линкот ако ти е сменет да ти пишува нешто друго а не она стандардното што го дава безвезе Пример facebook.com/imeiprezime
Значи го пишуваш тоа што ти е на профил линкот после косата црта (зависно како си го пишал да ти е) и додаваш @facebook.com :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
Приметив дека може и како што ти е пишан линкот ако ти е сменет да ти пишува нешто друго а не она стандардното што го дава безвезе Пример facebook.com/imeiprezime
Значи го пишуваш тоа што ти е на профил линкот после косата црта (зависно како си го пишал да ти е) и додаваш @facebook.com :)
nema potreba nisto da dodavas ja samo toa vo linkoto so mi e go stavam
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
nema potreba nisto da dodavas ja samo toa vo linkoto so mi e go stavam
Сакав да потенцирам дека ако го смените тој делот од линкот на вашиопт профил facebook ви прави мејл и после и со тој мејл може да си се логирате.

Затоа и можеш да го пишеш само делот од линкот што тие е смент (дали по твое име или како и да ти е сменет) Исто како на овие познативе мејл сервиси Gmail, Yahoo... што не мора да додаваш @Gmail.com @yahoo.com...
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Приметив дека на фејсбук сум закачил некој вирус..

На њуз фид ми излезе нешто вакво и јас како што сум немарен го кликнав
Capture.JPG
Потоа ми се постираше сам некој статус со линкови кај што се чекирани моите пријатели, а стрелката кај што е Log Out ја снема. Одма го сменив пасвордот и приметив дека на chrome се инсталирал некој extension по име bep(тоа беше вирусот изгледа). Нормално го избришав. Скенирав PC избришав некој адвер и изгледа тоа е се. Но сепак ова на сликата погоре уште си стои. Знае некој како да го тргнам?
 
I

INFECTED

Гостин
Имав два фб профили што едниот ми “падна“ 2011 година а другиот 2013та. Мејловите си ги отварам се тоа ама никако не успеав да влезам, со ништо. Некој да помогне?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Има ли опција да се избрише пријател од делот на чатот каде што покажува со кого чатуваш највише?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom