Прашања во врска со матура

Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Не али може да ти прават проблеми школо.Али ако ја немаш уште почнато проектната и немаш одбрано тема да ти ја пратам ја мојата да не се мачиш за џабе.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не али може да ти прават проблеми школо.Али ако ја немаш уште почнато проектната и немаш одбрано тема да ти ја пратам ја мојата да не се мачиш за џабе.
Фала сонце на мајка, ама КОНЕЧНО ја завршив:vozbud:.:back:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Дали е вистина дека ако одберам да презентирам проектна задача по предмет кој ми е интерен или екстерен, (на пример сакам да презентирам проектна по македонски, а екстерен ми е македонски), тогаш бројот на поени кои ми се пресметуваат за уписот на факултет се намалува?
ne ti se namaluvaat poenite tuku podobro e ako na koj fax ke odis da si zemes predmeti za na toj fax sto odgovaraat, a vaka mak ne ti nosi poeni za nikade.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
ne ti se namaluvaat poenite tuku podobro e ako na koj fax ke odis da si zemes predmeti za na toj fax sto odgovaraat, a vaka mak ne ti nosi poeni za nikade.
Ниту се намалуваат поените, ниту ти носат поени.. нц нц нц. :pos2:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Перцентилниот ранк ти покжува од колкав број на матуранти кои полагале, ти имаш подобри резултати по дадениот предмет.
Овој ранк е на ниво на училиште,нели ?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Овој ранк е на ниво на училиште,нели ?

Не, на ниво на државата е. Перцентилниот ранг ти е всушност за колку си подобар од сите матуранти што ја полагале државната матура по дадениот предмет.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Едно време планирав геодезија и земав информатика и географија како интерни предмети. Сега нешто во последно време почнав сериозно да размислувам за нешто друго, поточно за информатика на UACS, ама па таму во предметите за интерниот дел го нема географија. Може ли ова да ми претставува проблем при запишување во факултетот, и ќе треба ли дополнително да се полага некој друг предмет? Има некој вакво искуство од минатата година?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не, на ниво на државата е. Перцентилниот ранг ти е всушност за колку си подобар од сите матуранти што ја полагале државната матура по дадениот предмет.

Да,да знам што е пецентијалниот ранг,само не ми беше јасно дали е од колку си подобар во училиштето или во цела држава.
Фала на информацијата.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
има некој што полага историја ?
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 22:44 ---
има некој што полага историја ?
 

Zmicev

The King of Kings
Член од
26 ноември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
0
1 екстерен - Македонски
2 екстерен - Англиски
1 интерен - Филозофија
2 интерен - Географија
Прокетна - ???

Одговара ли ова комбинација за туризам факултет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom