Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    593
S

silmarillion

Гостин
Сите го чекаме првиот снег за да ја видиме функционалноста на мермерните плочки поставени пред зградата на ВМРО. Чим на суво даваат добра подлога за двоструки аксл, можам да замислам подмрзнато какви акробации ќе се случуваат :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 2426.jpg Колку да знаете,си имаше СКопје шмизла и пред земјотресот.
( а цената, цената и беше колку еден Рог-контраш.)
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
128
Поени од реакции
72
Проектов е најпрекрасното нешто што му се случило на Скопје во последниве 20 години. И противниците потајно тоа го мислат ама не сакаат да признаат.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Проектов е најпрекрасното нешто што му се случило на Скопје во последниве 20 години. И противниците потајно тоа го мислат ама не сакаат да признаат.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Мислам дека проблематични се во главно потрошените пари за СК2014. Другото горе-долу е одлично.
 
Т

Триптико

Гостин
Вакви како тебе двапати доживотно во некоја пустелија да кршиш камења! Што е горе/долу одлично? Затворање пари во статуи? Плаќање за бронза, а наградно прашање каков материјал е? Споменик што вреди 100-200к, платен 10 милиони?! Ова за тебе е горе/долу добро?!?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Триптико, ти си реално ретардиран или се преправаш дека си? Ако немаш капацитет да водиш дискусија, не ја води... дете. Прво препрочитај што сум напишал за парите, па врати се назад.
 
Т

Триптико

Гостин
Триптико, ти си реално ретардиран или се преправаш дека си? Ако немаш капацитет да водиш дискусија, не ја води... дете. Прво препрочитај што сум напишал за парите, па врати се назад.
Најретардиран. Секогаш сум се издвојувал од средината, затоа што не можам да најдам ни 1% (а најмалку горе/долу) корист од Проект за перење пари на 1001 начин Скопје 2014. Од денес, ретардиран, глуп, радикал, инаетлив...ќе ги сметам за комплимент. Ете ти ја Илинденска, труби дека сте добиле 2 ленти плус и конечно можете да возите на пошироко. Тоа што труете 20 000 луѓе (мин) ќе го трубам јас, за да останам ретардиран ;)

И најважното: не сум дете. Таквите (повозрасни по години) што цело време го омаловажуваат мислењето на помлади од нив, се обични мочковци. Можеш и 200 години да имаш, штом те палат "мртви и регресивни проекти", за мене си идиот со мозок на 3 годишно дете (медицинска дефиниција е ова). Ајт магла сега. Оди погали го коњот на Аце за утеха.

До мод: не ги бришете постовите. Нека се знае точно што е напишано и какви го пишуваат истото. Не ги сметам за навреда.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Триптико.
Научи се да зборуваш без навреди кон останатите. Илинден е булевар, предвиден уште од време на комунизмот. Ти зборуваш од инает. Ако имаш против да се прошируваат улиците, не вреди да се дискутира. Прво, јас никого не трујам и не дискутирај со мене како владин член или слично. Не сум ништо. Јас критикувам изградби на згради во „кино Карпош“ (Дебар маало), изградба на Водно, итн итн... Ама да критикувам проширување на улица во булевар.. тоа би било само од инает. Возењето на пошироко ја намалува загаденоста.
 
Т

Триптико

Гостин
Да да. Не е врат, шија е. Инаку, ако си толку "прав" колку што сакаш да се претставиш, праќање на "Голи оток" не би требало да биде навреда. А, ако се пронајде самиот...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 917.jpg . Picture 913.jpg . Picture 918.jpg
ова може да УБИЕ,,,,затоа стиропол плочки му е мајката во Б стил.
Надвор врне, вода навлегува онаму кај што веќе има паднати плочки,на тој ред под нив.Ноќеска или најчесто наутро ќе се спушти температурата под нула, и таа вода под плочките ќе замрзне,со што ќе почне да се шири и да ги подига плочките-одлепува од фасадата.Тие се уште се држат,но утре ќе се стопли времето и ќе се стопи мразот и плочките ќе почне да паѓаат врз главите на граѓаните.
Внимание.Ова обавестување нема да ве спаси од повреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom