Whitesnake во Арена Борис Трајковски - 25.11.2015

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Еден од најголемите рок-бендови на сите времиња „Whitesnake“ го вклучи и Скопје во агендата на градови што концертно ќе ги посети во рамките на светската турнеја. Концертот ќе се одржи на 25 ноември во арената „Борис Трајковски“ и тоа е единствена можност публиката во една вечер да ги чуе: „Burn“, „Stormbringer“, „Soldier of Fortune“, „The Gypsy“, „Here I Go Again“, „Fool For You Loving“, „Still оf the Night“, „Is Тhis Love“…

Инаку, на оваа турнеја „Whitesnake“ ќе го промовираат својот нов „The Purple Album“ кој ќе го има во продажба од 19 мај. Дејвид Ковердејл одлучи да сними албум на кој ги смести омилените песни изведени во периодот од 1973 до 1976 година, од албумите на Deep Purple - „Burn“ , „Stormbringer“ и „Come Taste the Band“...

„Овој албум го издавам во знак на голема благодарност кон групата Deep Purple. Како што неодамна му реков на Ричи – вие, момци, ме однесовте на неверојатно музичко патување кое се' уште трае и благословен сум што ве имав за учители! Едвај чекам да ги отпеам овие прекрасни песни во живо и да запловам со фановите во ’Purple’ магија!“

Билетите за овој голем спектакл ќе бидат пуштени во продажба од 17 април, а во Македонија ќе можат да се набават преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com.

„Авалон продукција“, освен во Скопје, е организатор на концертите на Whitesnake и во Загреб (21 ноември) и еден ден подоцна - во Белград.

Извор Утрински весник.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
еее на времето дојдоа на лизгалиште под кале со 300 публика бруки и срамота ... предобро за да се пропушти, ќе се иде дефинитивно.

 
L

Lu

Гостин
Несмее да се пропушти!



Може да се организираме од Кајгана заедно да идеме, како што се организиравме пред 2 години за Рамштајн во Белград ... само сега ќе бидеме во многу поголема бројка, бидејќи концертот е во Скопје :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Баш вчера една другарка ми кажуваше оти ќе иделе, ја не и поверував, ама значи стварно било. Колку би сакал да одам.. Ова е нешто што не се пропушта :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ако даваат гратис карти на некоја наградна игра обавезно да пишите тука :Д :Д
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Да пуштам коса до ноември, да идам на концертов и после можам да се женам. :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.008
Поени од реакции
6.037
И?

Импресии? Како си поминавте?

Топ беше, кратко и јасно :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
И?

Импресии? Како си поминавте?

Топ беше, кратко и јасно :D
другар беше, голем фан на ковердејл, и само ми кажа лудница беше, жали шо не дојде... И жалам бе..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Има некој искенкано/пофалено од македонските веб сајтови?
Иначе супер беше, предгрупата беше мех.
Сите други на ниво, сите хитови си ги испееа и се беше супер, атмосферата топ.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Мене ми е криво само што ги прескокнаа Стормбрингер и Реди'н вилин иначе другото беше прекрасно. Имаше некои ванаби рокери кои мислеа дека треба да праат шутка на секоја песна ама и тоа им помина па остатокот од вечерта немаа сила да седат на нозе. Во глобала атмосферата одлична...
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
:( оваа, другата и не ја знам баш. Стормот ја имаат пеено на туриве, и една од поомилените ми е од ДП, a е испеана од Ковердејл.
Па и во прпл албумот му е, ние мислевме дека ќе ги спои со Брн ама ништо од тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom