Куп на Македонија 2019/2020

B

Beck's

Гостин
Не ја гледав утакмицата ама реакциите од судењево само го потврдуваат ставот на @Beck's дека судиите му ја носеле титулата на Вардар :icon_lol:
Толку од купот, останува фокус на првенството. Проклетство ни е четвртфиналнава фаза, никако да ја поминеме :icon_mrgr:
Според реакциите на кого? Прочитај ги вашите новинари од спорт и спортмедиа, или па изјавата на вашиот тренер. Реално требаше уште најмалце 2 црвени да имате, Блажевски со жолт картон директно на нога старт врз Бејтулаи, како и голманот кој почна со задржување време уште од крајот на првото полувреме а жолт доби дури во 85 мин, ама немаше муда Ставрев да исклучи уште некого. Грнчаров со жолт цело време со гестикулации према публиката, едноставно не знаете да се справите со пораз. Ние среде Куманово изгубивме 1-3 па не памтам цигански потези или па лани на два пати по 3-0 кога изгубивме или во Тетово со 1-2. Едноставно денеска не покажавте ни ш од шампионски менталитет. Понашање ала царев двор


Само немој после да пријавуваш мислење и да бараш бришење.

пс. Честито победа.
Сакаш милион поста да ти најдам кај што не пишуваат шчендија, искра шошони или слично. Ако сум пријавил тоа било ради што претерал некој со навреди, а овдека само го доловив моментот како се однесуваа вашите играчи денеска, ако си го глеал натпреварот немаше да ме цитираш од срам не од нешто друго, ама од друга страна си се поштедил.

Фала на честитките
 
B

Beck's

Гостин
Да, да не покажавте цигански менталитет, само на купот му ја дупнавте главата на Павловиќ со камен, а на првенствениот меч го каменувавте Таневски :icon_lol:
Сеа збориме за судиите и црвените или за тоа што иде на Сител вечерва. Збориме стриктно за менталитет на професионални фудбалери, кои кандидираат за двојна круна. Ама не си го видел срамот денеска иначе ќе се скриеше негде вечерва
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Inace ,cetvrtok raboten den,termin od 1,vrnezlivo ,na 42 km daleku od svoj teren,a tribinata 90% polna..Toa e toa sto go imame a nekoj ni na son :)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Така е, у право сте, цигански менталитет, требаше со 2 играчи помалку безглаво да нападнеме и да примиме уште 3 гола. Со 2-0 ќе имавме колку-толку активен резултат, јебига не издржаа, немој да ми кажеш дека судијата бил во право, па уште пиша некој погоре на крај вие оштетени испаднавте, уште 2 црвени требало :ROFLMAO: Кој судија дава два жути за такви стартови во први 20 минути на ист играч бе ? Попов на стримот не видов дали му даде лакт, ја ко што видов го гурна со телото наназад, ама ајде, ако било лакт оправадно. Не се правете сеа со сила будали, до вчера плачевте дека судиите ни помагале и сеа не знаете што да искоментирате. Нешто многу гласни денес, се распишувавте сите, епа видете дали сега е штама, кога сите ние ви ја честитаме победата, еве и од мене честитки, ќе речам заслужена и покрај лошото судење, и се надевам последна ќе ви биде, и ѕирнете колку постови имаше после киксот у понеделникот :)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Sekako golema pobeda i prednost za revansot vo Skopje. Po pregledanite snimki, moze da se gleda deka vo dvata slucaja imase laktovi, doduse vo prviot slucaj i Demiri malku glumese ala Buskets, a govedoto Popov definitivno nema mozok. Ne znam sto mu trebase toj ocigleden nameren lakt kon Todorovski. Moze imale od porano nesto nerascisteno. Normalno e deka so devet igraci, vardarovite igraci ke se vleckat po teren, da se cuva sto moze da se cuva.
Pri tretiot gol ne mozam da gledam jasno dali vardaroviot igrac go brani prviot sut so race, kako golman. Sreka sto pri vtoriot obid vleze gol, oti sudijata ke morase da go deli i tretiot crven karton. Vo snimkata na Tv21 Popov gi vika "indijanci" simpatizerite na Shkendija, za da vednas posle toa go izvede negoviot "najdobar potez", plukanjeto...abe se skinav od smeenje.
https://m.youtube.com/watch?v=d7IA3hkGqqA

https://m.youtube.com/watch?v=21DIoapqkXU
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Како може бе втор жолт да му даде за таков старт, дали е нормален Ставрев?
Обичен скок дуел, па и доколку би имало некој фаул треба малку да размисли дали да му даде црвен уште у 20минута, сепак дерби е ова, остај ги нека се решат кој е подобар, а не вака ја еба цела утакмица гомното.
 
G

Goldie

Гостин
Како може бе втор жолт да му даде за таков старт, дали е нормален Ставрев?
Обичен скок дуел, па и доколку би имало некој фаул треба малку да размисли дали да му даде црвен уште у 20минута, сепак дерби е ова, остај ги нека се решат кој е подобар, а не вака ја еба цела утакмица гомното.
Очигледно од старт се знаело кој треба да победи, треба ептен осет да немаш за да дадеш 2 жолт во таква ситуација. А Попов си заслужил директен црвен
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Другар ми ја снимаше утакицата и ми ја пушти снимката со одличен зум. Каква глума човече и после ние сме биле цигански тим, ти ебам тоа педерчињата да ти ебам. Ставрев е судија анти-Вардар, судија на Работнички, а по се изгледа и на Шкендија. Втор жолт за онаков старт ни против Шкендија Арачиново на нивни терен не се суди.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Не ја гледав утакмицата ама реакциите од судењево само го потврдуваат ставот на @Beck's дека судиите му ја носеле титулата на Вардар :icon_lol:
Толку од купот, останува фокус на првенството. Проклетство ни е четвртфиналнава фаза, никако да ја поминеме :icon_mrgr:
Од кога го наместија Брацо и Ацуле финалето на купот 2007-ма бел ден не видовте у Куп. :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сиротиве со дрес на Вардар го облекле, само грбот го избришале :pos:



Добро де шорцевите се од Шкендија :ROFLMAO:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Јас уште сум У Шшш ШОк. Цуцули искршенион дал гол денес. Ццц кој се тркала фудбал у земјава :facepalm:.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Попов после онај испад, ако не добие 10 меча суспензија, со ЗАКОН нека се забрани фудбал во Македонија!
Па оди онака со топка удри судија во Англија, Германија ќе заборајш последно кога си играл фудбал...
Се гледа кај нас се е башибузук, тој па рогушот, уште Премиер лига кога ќе ми текни дека играл :facepalm:
После ова денес заклучив зошто Јаневски го исфрли од репрезентација и заслужено би рекол, дисциплина 0.
Пушти го таму нека игра во Поешево..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom