Драга Кајгана (виртуелен дневник)

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Драгана,
Шо ќе беше ова денес? Модна ревија или почеток на школска година?
Запишала прва година средно у штикли и фустан до над колена дошла на прв школски ден...
Да се знае дека она ќе биде најактивна на часои :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
И од првачињата направија театар. Се е веќе театар. Од раѓањето ... па се таму додека имаш причина за глумење лудило.

Би се откажала од многу драми ако треба вакви улоги да имам.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Зборувам со една Шваба по телефон на работа ми вели дека „ брат му е починат“ и не може да зборува со мене. Зафатено значи. И јас уште на тоа го прашувам „во кое време е најубаво да се зборува со вашиот брат“. FAIL!

Ни палење на клада не ме спасува.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Шо убаво порано, коа не ти се оде негде кај шо те викат, најлесен изговор беше, не ме пуштат моите. И таму завршува секое потенцијално убедување.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Мене пак дечко ми ме користи стално ко изговор, не му се оди со некој/негде, абе знајш женскава ми спомна нешто сакала да оди негде, кој ќе ја слуша после како јас сум и расипал ... друг пат, друже.
После жените биле оние што се мешаат во машки друштва. :pos:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Од утре ме чека два дена пат, имам температура и два саата се мачам и пишувам есеј... МИ СНЕМА СТРУЈА, А НЕ ГО ЗАЧУВАВ ДОКУМЕНТОТ! Во моментов сум способна да убијам некој!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Пред некој ден се потсетив на најлошото оправдување кога како мали ќе се степаа некои и едниот знае дека ќе го јаде и вика:
-Не смеам да се тепам , од дома не ми даваат :kuracc:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
1ви Гроздобер.
Збунети детски погледи. Некои насмеани, а некои поспани лица. Некои со многу прашања, некои веќе ги знаат одговорите. Некои стегаат дланки за сигурност, некои влегуваат со десна нога. Радосни и горди родители. Насмеани баби и дедовци. Скопје, ретко кога си ваков убав град. Првачиња!
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Незнам зошто, но многу ми е убаво чувството кога си поминувам на пешачки, а по улицата наидува некој кој што полага за кола/автошкола. Од што мора во целата гужва во сообраќајот овој ти застанува за ти да поминеш, а другите коли ни почитуваат правила, ни ништо. Заборавиле дека некогаш и они полагале за кола.
:noze:
 
S

StormRage

Гостин
Кајг
Леее не знам дали е за смеење или за плачење работава... but when something has to stay hidden don't look for it, you'll be amazed.
И сеа одеднаш морам на сите да им објашњавам шо кој каде зошто и како :D lets hope it ends well
 

Kajgana Shop

На врв Bottom