Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
тоа не е навреда за нас, навреда е ако и кажеш на мајка ми дека бурекот не и е добар !! :)
Па знам бе, не мислев да ве навредам таман работа. Затоа и те едитирав, по тоа сте познати, to su te lobanje. :D
Не кур ми спомнувај грбови, курови, карики.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Имаа цело лето да најдат квалитетен плејмејкер односно треквартиста или како год, тие си играа курташак, испаднаа како мамка на еден мртов Шалке и на крај у 5 до 12 панично испазарија полумртов играч од Интер, а и солено го платија богами, 11 плус 2 за 30 годишен бразилец ван форма не е малце.
Квалитетен треквартиста.... Јуве прво се заинтересира за Геце, постигна договор со Баерн (според Билд, Ди Марцио, ГДС и сите медиуми го објавија тоа), но овај бараше 10 дена да размислел, па поминаа 10, па уште една недела, и на крај реши да си остани во Баерн, нормално Италијаниве не се моќни да му дадат плата како Баерн. Потоа се насочија кон Дракслер, наводно имаа договор со играчот,па испратија 2 понуди како што може да му се верува на посериозниве медиуми. Првата била околу 18 милиони плус 10 бонус (одредена бројка на натпревари на кои ќе биде повикан, поточно ако не е повреден). Втората 25-26 +7-8, понуда која овај директорот на Шалке вчера изјави дека имало само една понуда на Јуве, а ваква понуда не ни примил.

Играчот во последните 2 сезони, отсуствуваше една и пол сезона, со доста сериозна повреда, и ризик е да се фрли огромна сума. Овие двата се значи потврдени цели на треквартисти, од Марота или друго лице од управата, сите други со кои беше поврзан Јуве беа само медиумски шпекулации без никаква официјална потврда, што не значи дека нема никој точен.

И Хернанес беше еден од таквите имиња кои неколкупати циркулираше како опција, е сега дали е полумртов или не, ќе видиме како ќе се покажи, зошто не можиш така лесно да оценуваш, зошто различна средина, зависно од позиција, задачи на терен, можи да прикажи различни игри. Во Лацио беше одличен. Тоа ти е исто како сега јас да речам, абе џабе ви е Мело, полумртов тепач и редач на црвени картони, постојано во караница со навивачите, еднаш ќе се тепаше со нив, па им се клањаше извинувајќи се,има мнооогу лабилен карактер итн, не знам дали знаеш, ама Мело е повеќе исвиркуван од навивачите на Јуве од Балотели и Замброта заедно. Таков Мело паметам јас од Јуве, а од Фиорентина е друг. Е сега како ќе се покажи во Интер, јас можам само да си претпоставувам и да си нагаѓам, ама во никој случај не можам да бидам сигурен каков ќе биде учинокот како ти што си онака од ракав полумртов, грабеж итн. Ова ти го реплицирам како еден пример, независно дали Интер го зема Мело како замена/првотимец или што знам, ама чим Манчини го бараше како пијан цело лето, сигурно има план со него.

Зошто овде се ставаа слики од бастуни и инвалидски колички кога го зедоа Пирло од Милан, ама после истите тие што ставаа ги колнеа и плукаа Галијани и Берлускони. Да не бидам погрешно сватен, не ги споредувам Хернанес со Пирло.

За потегов последниов ден, во право си изгледа како панично да изиграа после Дракслер, Хернанес дојде од нигде никаде како опција, иако се споменуваше неколку пати, никогаш не беше земено здраво за готово тоа, но не секогаш е така како што изгледа по медиумиве.

Засилувањата се ценат барем на полусезона, мислам релевантна оценка, од 2-3 натпревари не може да се даде точна проценка.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Абе нормално е тоа што Јуве го доведе Хернанес, не гледам како гоа панично. Едноставно од Х причини не ги купија тие за кои првично беа заинтересирани, па сигурно после нив Хернанес доаѓал на ред.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.576
Поени од реакции
81.129
Колку е подобра дискусијата кога го нема Дарко Лепакот и неговите juveseriab, milanmizerija, intersampinjoni
 
Член од
26 јули 2015
Мислења
85
Поени од реакции
40
Колку е подобра дискусијата кога го нема Дарко Лепакот и неговите juveseriab, milanmizerija, intersampinjoni
То со банирањето ми е глупа работа. Ако некој на некого му оди на живци едноставно нека не го чита. Многу поферски и попаметно е така.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.576
Поени од реакции
81.129
То со банирањето ми е глупа работа. Ако некој на некого му оди на живци едноставно нека не го чита. Многу поферски и попаметно е така.
Да не беше банирањето секоја будала од Бардовци би дошла тука, и би ја уништила секоја дискусија што некој сака нормално да ја започне... Фер е да се маваат сеири кога некој тим ќе изгуби, ама некој 24/7 постојано да вергла, провоцира и да уништува дискусија, е тоа богами не е фер.
Ако банирањето беше глупа работа, немаше да има модератори на форумов...

А такви постови од типот juveseriab, milanmestaci i shintermizerii можеш да најдеш на ФБ, таму никој нема да те банира ако си му опцул клуб, фамилија итн...

:kafence:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Абе нормално е тоа што Јуве го доведе Хернанес, не гледам како гоа панично. Едноставно од Х причини не ги купија тие за кои првично беа заинтересирани, па сигурно после нив Хернанес доаѓал на ред.
Директно од Corso Galileo Feraris, Мондонико.:)[DOUBLEPOST=1441096258][/DOUBLEPOST]
За потегов последниов ден, во право си изгледа како панично да изиграа после Дракслер, Хернанес дојде од нигде никаде како опција, иако се споменуваше неколку пати, никогаш не беше земено здраво за готово тоа, но не секогаш е така како што изгледа по медиумиве.
 
Член од
26 јули 2015
Мислења
85
Поени од реакции
40
Да не беше банирањето секоја будала од Бардовци би дошла тука, и би ја уништила секоја дискусија што некој сака нормално да ја започне... Фер е да се маваат сеири кога некој тим ќе изгуби, ама некој 24/7 постојано да вергла, провоцира и да уништува дискусија, е тоа богами не е фер.
Ако банирањето беше глупа работа, немаше да има модератори на форумов...

А такви постови од типот juveseriab, milanmestaci i shintermizerii можеш да најдеш на ФБ, таму никој нема да те банира ако си му опцул клуб, фамилија итн...

:kafence:
Којзнае шо да речи чоек, не е важно и онака :rolleyes:, туку таман убо ќе се наостриме за Serie A и оп репрезентации :yid:.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да не беше банирањето секоја будала од Бардовци би дошла тука, и би ја уништила секоја дискусија што некој сака нормално да ја започне... Фер е да се маваат сеири кога некој тим ќе изгуби, ама некој 24/7 постојано да вергла, провоцира и да уништува дискусија, е тоа богами не е фер.
Ако банирањето беше глупа работа, немаше да има модератори на форумов...

А такви постови од типот juveseriab, milanmestaci i shintermizerii можеш да најдеш на ФБ, таму никој нема да те банира ако си му опцул клуб, фамилија итн...

:kafence:

muhahaha pozz od vrvot pi4ki,let it Be,let it Be,Inter najjak,JuBe slab,ebete se vo gaz

hehehehe pozz od vrvot,plus 6 e vo Milano,zatopluva hehehehe patete du6i4ki
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
1.8 - Inter averaged 1.8 points per game last season in Serie A with #Hernanes playing, 0.8 without him. Profeta.:ROFLMAO:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
muhahaha pozz od vrvot pi4ki,let it Be,let it Be,Inter najjak,JuBe slab,ebete se vo gaz

hehehehe pozz od vrvot,plus 6 e vo Milano,zatopluva hehehehe patete du6i4ki


Брат не е исто, знаемо дека ти си нормален човек, не си вежбал нога али добро :)
Нормален и може дискусија да се има и знам дека сега играш курот.
Она беше брат патолошки случај, све едно те исто а оној мртвиот од брлимбегово ну ставаше лајкови и тој мислеше заебан е и пак и пак ибпак.
Класичен патолошки
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Брат не е исто, знаемо дека ти си нормален човек, не си вежбал нога али добро :)
Нормален и може дискусија да се има и знам дека сега играш курот.
Она беше брат патолошки случај, све едно те исто а оној мртвиот од брлимбегово ну ставаше лајкови и тој мислеше заебан е и пак и пак ибпак.
Класичен патолошки
:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Фалат некои синоќешни трансфери. Само не ми е јасно кој пациент му дал на Милан поголема оцена отколку на Јуве? :confused:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom