Група Б - Берлин (Гер, Исл, Шпа, Срб, Тур, Ита)

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Слушам Фенер не ги пуштал турските репрезентативци шо се нивни играчи да играт за Атаман (турскиот селектор). :)
А кој играчи од Фенер не се пуштени? Диксон потпиша за Фенер игра, Прелџич со Дарашуфака потпиша само го нема, не знам кој друг би играл. И Сипахи беше во тимот, не знам дали се избори за 12. И нашиот Џеди им се повреди, не знам дали ќе игра.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
PG: Denis Šruder (Atlanta, 21, 185), Maodo Lo (Kolumbija, 23, 191), Karsten Tada (Brose Baskets, 26, 191)
SG: Hejko Šafarcik (Bajern Minhen, 31, 183), Anton Gavel (Bajern Minhen, 30, 189)
SF: Nils Gifaj (Alba, 24, 201), Aleks King (Alba, 30, 201), Pol Cipser (Bajern Minhen, 21, 201)
PF: Dirk Novicki (Dalas, 37, 213), Robin Bencing (Saragosa, 26, 208)
C: Tibor Plajs (Juta, 25, 218), Johanes Vojtman (Skajlajners, 22, 211)

Составот на Германија за еуробаскет, ништо посебно.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Не би рекол дека се ништо посебно германците, предводени од суперстар како Дирк кој без оглед на годините ќе го сноси товарот во репрезентацијата и кој што сеуште може да пружи одлични партии е голем плус за нив.
Тука се и другите двајца НБА играчи .. центарот Тибор Плајс и Денис Шрудер, овој вториот мислам дека ќе има одлично првенство.
Имаат и одлични шутери за три поени.. Шафарцик, натурализираниот Гавел.
Голема предност им е и домашниот терен.
Вака би изгледал исходот во оваа група според мене :
1.Шпанија
2.Србија
3.Германија
4.Турција
5.Италија
6.Исланд
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Не би рекол дека се ништо посебно германците, предводени од суперстар како Дирк кој без оглед на годините ќе го сноси товарот во репрезентацијата и кој што сеуште може да пружи одлични партии е голем плус за нив.
Тука се и другите двајца НБА играчи .. центарот Тибор Плајс и Денис Шрудер, овој вториот мислам дека ќе има одлично првенство.
Имаат и одлични шутери за три поени.. Шафарцик, натурализираниот Гавел.
Голема предност им е и домашниот терен.
Вака би изгледал исходот во оваа група според мене :
1.Шпанија
2.Србија
3.Германија
4.Турција
5.Италија
6.Исланд
Тибор Плајс сеуште нема настапено за Јута. Сезонава беше во Барса резерва на Анте Томиќ, според мене не е ништо посебно, просечен европски центар.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Богдан Богдановиќ има големи шанси да го пропушти ЕП...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Не би рекол дека се ништо посебно германците, предводени од суперстар како Дирк кој без оглед на годините ќе го сноси товарот во репрезентацијата и кој што сеуште може да пружи одлични партии е голем плус за нив.
Тука се и другите двајца НБА играчи .. центарот Тибор Плајс и Денис Шрудер, овој вториот мислам дека ќе има одлично првенство.
Имаат и одлични шутери за три поени.. Шафарцик, натурализираниот Гавел.
Голема предност им е и домашниот терен.
Вака би изгледал исходот во оваа група според мене :
1.Шпанија
2.Србија
3.Германија
4.Турција
5.Италија
6.Исланд
Турција пред Италија, која е пред неверојатен скандал? Атаман е обвинет дека земал 300-500к евра за повик на некои играчи, Германија 1/4 финале макс...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Штимац и Дангубиќ последни испаднаа од списокот на Србите.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
1. Шпанија
2. Србија
3. Германија
4. Италија
--------------------------
5. Турција
6. Исланд

Жестока битка ќе се бие во групата на смртта но на крајот се ќе се заврши во рамки на очекувањата. Турците се ми се чини дека ќе разочараат. Германците ќе бидат солидни а Италијаните ќе бидат подобри во однос на последните 4-5 години.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Каков меч на Србија :cuc:

Врвна одбрана, креативен напад и +10 со Шпанија. И уште Марјановиќ да можеше да игра че беа прв кандидат за трофеј. Вака малку е слаба на центарската позиција, али другите надокнадуваат.
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Браво мајстори одлично изиграа сите а посебно Бјелица, се надевам дека ќе продолжи со ова темпо и ќе биде најкорисен играч на крајот на првенството со златен медал околу вратот.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885
Au, ITA-TUR kakva utakmica :vozbud: ... odbranata na ITA mizerija nevidena, Erden i Dixon se setaa ko na korzo, imaa sansa ITA za pobeda na krajot, ali Gallo ja eba na kraj so promaseno slobodno frlanje.. kako i da e, zasluzena pobeda na TUR, italijancite izgleda pak ke imaat prosecno prvenstvo, ma da ocekuvam vlez u sledna faza.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom