Каде може да најдам - Здравје edition

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Бадемово масло каде може да се купи? Нема во Веро.
во билна аптека има ваљда и во Биокулт сигурно.[DOUBLEPOST=1441069173][/DOUBLEPOST]
Na racete kaj prstite, toj del i okolu pochna da mi se lupi kozhata...nekoj so vakov problem da kazhe ,preporache nekoj krem ?
маст од невен и витамини почни поише да внесуваш
 
Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Има ли приватна лаборатотија во Скопје каде прават анализа на слободен тестостерон? У неколку прашав, прават само анализа на вкупен тестостерон, не и слободен.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.296
Поени од реакции
7.249
Има ли приватна лаборатотија во Скопје каде прават анализа на слободен тестостерон? У неколку прашав, прават само анализа на вкупен тестостерон, не и слободен.
А што ти е страв? Дали е низок или висок?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Да ми препорачате нешто против кандида
Никако преработена храна, кафиња, сокови, глупости, алкохол, цигари, глупи шеќери...префрли се на жива исхрана, ѓумбир помага многу, исто и многу лук - да копаш ко дедо, цимет, црно семе, ленено мелено, пиј многу чаеви, посебно од брусница (конзумирај ја и жива), антиобиотик никако, бидејќи со теков на времево габите и сите останати бактерии стануваат имуни, така да џабе ќе се труеш со хемии. Спорт и детоксикација, обавезно. Вода во тони ама пиј во мали количини - полека ко јапанците (за да не ги напнеш бубрезите). И мочај, мочај и само мочај! Бара многу напор и дисциплина, ако решиш да се исчистиш ќе мораш да се придржуваш до ригорозниот систем на исхрана. Ја верувам у тебе и во сите што имаат ваква мака, бидејќи е крајно заебано да те јебе една мочана бактерија/габа/шодае.
Со лесно друже и јеби доктори, лекот е во нас ;)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Бадемово масло каде може да се купи? Нема во Веро.
Не се купува, се прави дома. Тоа што се купува е гомно.
Купи бадеми, остави ги во вода ден два да се исцедат убаво. Стави ги во блендер, додај природен засладувач по желба, ако не само вода и измиксај ги. После остави го млекото да се стабилизира и прецеди го, или можеш така да го пиеш со парчиња. Трае неколку дена. Шибај.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кај може да најдам стетоскоп? Само не од оние 200-300 денари што се пошто за ѓубре не ги бива.
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
Mi treba informacija za rastenieto Lycopodium clavatum ....dali go ima kaj nas, kade moze da se najde ?
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
5
Од општи муабети ме препратија тука да прашам :D Дали знае некој каде можам да најдам медицински петролеј ? Се јавив во скоро сите аптеки во Скопје, ниедна нема :(
јас имам петролеум, од германија го пракам 12204511_10153660424481405_1995073395_n.jpg
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Не е за оваа тема но ми треба консултација. Бев на очен преглед и имам многу мал диоптер -0.25 на двете очи, но на едното имам и цилиндар. Бидејќи можам во 95% од ситуациите да гледам без проблем ( освен кога возам и читам од видео бим во амфитеатар ). Дали кога ќе ги земам очите ќе ми се навикнат на очила и ќе мора постојано да ги носам и дали има шанса да ми се влоши видот доколку не ги земам очилата ? благодарам однапред
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
460
Поени од реакции
461
Не е за оваа тема но ми треба консултација. Бев на очен преглед и имам многу мал диоптер -0.25 на двете очи, но на едното имам и цилиндар. Бидејќи можам во 95% од ситуациите да гледам без проблем ( освен кога возам и читам од видео бим во амфитеатар ). Дали кога ќе ги земам очите ќе ми се навикнат на очила и ќе мора постојано да ги носам и дали има шанса да ми се влоши видот доколку не ги земам очилата ? благодарам однапред
Многу е веројатно дека ќе ти се зголемува и понатаму, миопијата и астигматизмот одат рака кога под рака постепено се зголемуваат, си зел или не си зел наочари. Без наочари само ќе се напрегнува окото да хиперфокусира.
За навикнување, прво ти самиот нема да сакаш да ги вадиш очилата, многу подобро ќе ти се гледа.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Има ли приватна лаборатотија во Скопје каде прават анализа на слободен тестостерон? У неколку прашав, прават само анализа на вкупен тестостерон, не и слободен.
Случaјнo дa не прoнaјде некoјa лaбoрaтoријa кaде се тестирa и слoбoдниoт? Бaш сaкaм и јaс дa се прoверaм. Пaтем, oд oвие штo прaвaт aнaлизa нa вкупниoт тестoстерoн, кoјa е нaјдoбрa лaбoрaтoријa и кoлку би чинелa еднa тaквa aнaлизa?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Има ли шанси да се дојде до овие шприцеви за чистење восок во уво , по аптеки??? Поготово ова второво гуменово, гледам по нет ги користат во домашни услови одлично врши работа, би ми било ептен куртулисање од нашиве болници неможе 2 месеца на ред да стигнеш за преглед па по чекални цел ден у пм... инаку овој вид чистење восок од уво е препорачано да се прави 2-3 пати годишно, е сега кој како... со чепкалки многу често си правам проблеми така да ова ако го најдам би било супер.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom