Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Член од
17 август 2015
Мислења
16
Поени од реакции
8
Жени, девојки до виткани коси, ваше мислење - кој е најдобар шампон за виткана коса? Јас до сега го користам Nivea Diamond Gloss, ама сакам да го сменам, па сакам да слушнам препорака едно друго.. Тенкју вери мач :)
Можеш ли да ми кажеш дали најде нов шампон и каков ти ја правеше косата овој на Нивеа.
Јас го имам користено од Yves Rocher за виткана коса иако ми е само брановидна, и приметив дека не ми е разлетана кај коренот (тоа ми е обично најголем проблем) а не ми е ни сплескана како со некои други шампони. Го сменив чисто затоа што сакав промена, не дека нешто не и беше погоден на мојата коса.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Најдов да. Ама е комплицирано хахахаха.. Од нивеата сеуште ми се прават преубави локни, ама многу ми ја суши косата.. И сменив со лореал земав, црно розево пакување е и регенератор и шампонот.. Косата ми е многу помека, похранлива, како свила е на допир, ама пак не се прават такви локни.. Некако полабави, нешто малку повиткано од сликата на Нора што ја имам јас.. Така да, пак се вратив на нивеата, ама стварно многу ми ја суши косата и изгледа пак ќе си се вратам на Лореалот..
Можеш ли да ми кажеш дали најде нов шампон и каков ти ја правеше косата овој на Нивеа.
Јас го имам користено од Yves Rocher за виткана коса иако ми е само брановидна, и приметив дека не ми е разлетана кај коренот (тоа ми е обично најголем проблем) а не ми е ни сплескана како со некои други шампони. Го сменив чисто затоа што сакав промена, не дека нешто не и беше погоден на мојата коса.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Каде во Скопје може да се најдат ефтини машки мокасини?
 

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Каде можам да најдам убаво одело за свадба? Цена небитна.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Квалитетни еднобојни машки џемпери, со приступачна цена? Постои ли некој таков бренд овде кај што повеќе плаќаш за квалитет а помалку за името на брендот?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Квалитетни еднобојни машки џемпери, со приступачна цена? Постои ли некој таков бренд овде кај што повеќе плаќаш за квалитет а помалку за името на брендот?
од теранова имам џемпер. 2 години го имам нејке да трепне


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Ubavi visoki zimski konduri?Malce taka da bidat poelegantni da idat na kaput,kosula
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Сте сретнале негде виетнамки и отприлика по која цена? Вака нешто слично


 

Kajgana Shop

На врв Bottom