Штип

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Готвено само во Туш...коа станува збор за маркетите.

Иначе ако ти е за доручок и ручок тогаш ти препорачувам да си јадеш во кафаните.
Повеќето кафани имаат утринско мени од чорби, јајца итн итн...исто и за ручок.

Да прецизираш за која намена ти треба...
Ако речам дека е за брат ми и навистина е одма осудуваат демек сите лажат за друг за да несе откријат. Не е битно тоа рачунај како да е за мене... Значи за студент еден топол оброк (ручек) дневно. Станот е во центар и како што ми кажа Туш бил кај т.н. Бабите предалеку од центар. Кажи ми дали има кафани околу центарот кои готват храна (манџи) од кои можеш како во Туш да си го земеш спакуван оброкот и да си јадеш дома ?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Ако речам дека е за брат ми и навистина е одма осудуваат демек сите лажат за друг за да несе откријат. Не е битно тоа рачунај како да е за мене... Значи за студент еден топол оброк (ручек) дневно. Станот е во центар и како што ми кажа Туш бил кај т.н. Бабите предалеку од центар. Кажи ми дали има кафани околу центарот кои готват храна (манџи) од кои можеш како во Туш да си го земеш спакуван оброкот и да си јадеш дома ?
туш ти е на 5-10 мин од центаро... бабите е ногу подалеко од туш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ако речам дека е за брат ми и навистина е одма осудуваат демек сите лажат за друг за да несе откријат. Не е битно тоа рачунај како да е за мене... Значи за студент еден топол оброк (ручек) дневно. Станот е во центар и како што ми кажа Туш бил кај т.н. Бабите предалеку од центар. Кажи ми дали има кафани околу центарот кои готват храна (манџи) од кои можеш како во Туш да си го земеш спакуван оброкот и да си јадеш дома ?
Вака сеа...
Туш не се наоѓа во Бабите.
Туш е кај "бараките " под пазарот или поточно од центарот едно 5 до 10 минути пешачење.
Проблемот во таквите јадења за мене е што немаат вкус.... Сол зачини... Значи нема ништо.

Пробај во "Параполи " или "Тасе"
Таму мислам дека има чорба или други јадења шо може да се наречат ручек а не брза храна.
Лонгуров.... Претпоставувам дека поминуваш од таму на враќање од факултет... Таму исто има такво мени.

Xperia M2
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Заборавив да спомнам дека овие шо ги наведов се кафани ама ако си носеш "канче " верувам дека ќе излезат во пресрет мада ја би јадел таму на раат.

Xperia M2
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Вака сеа...
Туш не се наоѓа во Бабите.
Туш е кај "бараките " под пазарот или поточно од центарот едно 5 до 10 минути пешачење.
Проблемот во таквите јадења за мене е што немаат вкус.... Сол зачини... Значи нема ништо.

Пробај во "Параполи " или "Тасе"
Таму мислам дека има чорба или други јадења шо може да се наречат ручек а не брза храна.
Лонгуров.... Претпоставувам дека поминуваш од таму на враќање од факултет... Таму исто има такво мени.

Xperia M2
кога одеш од туш накај гоце делчев од десната страна има кујна што прават манџи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
кога одеш од туш накај гоце делчев од десната страна има кујна што прават манџи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Коа е тааа...."Кутрето" ли?
Он мислам дека праве петок за пазарџиите... А мош да праве и секој ден не сум сигурен.

Xperia M2
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Коа е тааа...."Кутрето" ли?
Он мислам дека праве петок за пазарџиите... А мош да праве и секој ден не сум сигурен.

Xperia M2
незнам точно име...
мислам дека секој ден имаш некое јадење .. а мош и по порачка праве...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
незнам точно име...
мислам дека секој ден имаш некое јадење .. а мош и по порачка праве...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тоа ќе му дојде одма спроти Туш, кај таксито,пред пазаро.
"кај Кутрето "
Од десна страна на таа улица воопшто само за таа ми текнува.
....
Мислам дека и погоре имаше една над "Кам" ама не сум сигурен дали работе и шо има....никогаш не сум улезел!

Xperia M2
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Тоа ќе му дојде одма спроти Туш, кај таксито,пред пазаро.
"кај Кутрето "
Од десна страна на таа улица воопшто само за таа ми текнува.
....
Мислам дека и погоре имаше една над "Кам" ама не сум сигурен дали работе и шо има....никогаш не сум улезел!

Xperia M2
епа да мислам тоа над кам... кога и да минам од таму мирише на манџа... по мирисо мислам дека е вкусно, али немам пробано


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
епа да мислам тоа над кам... кога и да минам од таму мирише на манџа... по мирисо мислам дека е вкусно, али немам пробано


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мош... Знам дека е кујна... Ама шо има како има и дали работе.... Не знам.
А тоа ќе му дојде доста блиску од центаро!

Xperia M2
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Горан Стаменков, претседател на Студентски парламент во Штип проневерил 31.190 евра. :icon_lol:
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Штознам. Често се врткаше во економски, претпоставувам дека тука и заврши...
Може таму му била канцеларијата.

А што бидна со Џонов, што украде пари од пастрамалијадата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom