Електронска цигара

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Препорачајте некој добар и квалитетен вкус, по можност нешто најблиску до обичната цигара.

Имам огромна желба да ги оставам и добро ми оди се до 7. ден, кога веќе ми се јавува криза во вид на голема нервоза и раздразливост. При криза немам желба да запалам цигара, туку чувствувам само психички тегоби, веројатно како последица на зависноста од никотин. Електронскава ја добив на поклон пред 4 дена, баш кога ми се поклопуваше 7. ден од апстиненција од обична цигара и иако не верував дека ќе ми помогне, дефинитивно се чувствувам смирено и ок. 1 милилитар од 16-ка доза, чинам, дури денес ми се потроши со оглед на тоа што ја користам 3-4 пати дневно, по 5-6 повлекувања строго уз кафе или пиво. Веројатно тоа ми е доволна доза на никотин, а на електронскава гледам само како на преоден чекор кон потполно откажување.

Инаку, можеби бившите пушачи се серковци and stuff - кога солат памет и го шират нивното срање, но актуелните се кретеноидни серковци кога ги слушам нивните самооправдувања, самозалажувања и его-трипови со муабетите дека била поштетна од обичните цигари и нивните demands за приложување докази контра нивната теза.

Серковци усмрдени на катран и лајна, еден да дадеше поддршка и да си го признаеше ебениот порок.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Препорачајте некој добар и квалитетен вкус, по можност нешто најблиску до обичната цигара.

Имам огромна желба да ги оставам и добро ми оди се до 7. ден, кога веќе ми се јавува криза во вид на голема нервоза и раздразливост. При криза немам желба да запалам цигара, туку чувствувам само психички тегоби, веројатно како последица на зависноста од никотин. Електронскава ја добив на поклон пред 4 дена, баш кога ми се поклопуваше 7. ден од апстиненција од обична цигара и иако не верував дека ќе ми помогне, дефинитивно се чувствувам смирено и ок. 1 милилитар од 16-ка доза, чинам, дури денес ми се потроши со оглед на тоа што ја користам 3-4 пати дневно, по 5-6 повлекувања строго уз кафе или пиво. Веројатно тоа ми е доволна доза на никотин, а на електронскава гледам само како на преоден чекор кон потполно откажување.

Инаку, можеби бившите пушачи се серковци and stuff - кога солат памет и го шират нивното срање, но актуелните се кретеноидни серковци кога ги слушам нивните самооправдувања, самозалажувања и его-трипови со муабетите дека била поштетна од обичните цигари и нивните demands за приложување докази контра нивната теза.

Серковци усмрдени на катран и лајна, еден да дадеше поддршка и да си го признаеше ебениот порок.
Ако се откажуваш од цигари издржи до крај.
Од едно се одвикнуваш не друго се навлекуваш,фрлиго тоа хемиско срање не ти треба
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Препорачајте некој добар и квалитетен вкус, по можност нешто најблиску до обичната цигара.

Имам огромна желба да ги оставам и добро ми оди се до 7. ден, кога веќе ми се јавува криза во вид на голема нервоза и раздразливост. При криза немам желба да запалам цигара, туку чувствувам само психички тегоби, веројатно како последица на зависноста од никотин. Електронскава ја добив на поклон пред 4 дена, баш кога ми се поклопуваше 7. ден од апстиненција од обична цигара и иако не верував дека ќе ми помогне, дефинитивно се чувствувам смирено и ок. 1 милилитар од 16-ка доза, чинам, дури денес ми се потроши со оглед на тоа што ја користам 3-4 пати дневно, по 5-6 повлекувања строго уз кафе или пиво. Веројатно тоа ми е доволна доза на никотин, а на електронскава гледам само како на преоден чекор кон потполно откажување.

Инаку, можеби бившите пушачи се серковци and stuff - кога солат памет и го шират нивното срање, но актуелните се кретеноидни серковци кога ги слушам нивните самооправдувања, самозалажувања и его-трипови со муабетите дека била поштетна од обичните цигари и нивните demands за приложување докази контра нивната теза.

Серковци усмрдени на катран и лајна, еден да дадеше поддршка и да си го признаеше ебениот порок.
Dark USA mix
Деканг

Само јачината да си ја погодиш.
Исто од Деканг, Давидоф.

Xperia M2
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Ако се откажуваш од цигари издржи до крај.
Од едно се одвикнуваш не друго се навлекуваш,фрлиго тоа хемиско срање не ти треба
Не мислам дека баш така би било лесно и едноставно. Сакам да пробам со постепено намалување на дозата на никотин, да го одвикнам организмот од зависноста од истиот.
Dark USA mix
Деканг

Само јачината да си ја погодиш.
Исто од Деканг, Давидоф.

Xperia M2
Каде ги има овие вкусови? Во Амбрела?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не мислам дека баш така би било лесно и едноставно. Сакам да пробам со постепено намалување на дозата на никотин, да го одвикнам организмот од зависноста од истиот.

Каде ги има овие вкусови? Во Амбрела?
Скоро во сите аптеки и во
Не мислам дека баш така би било лесно и едноставно. Сакам да пробам со постепено намалување на дозата на никотин, да го одвикнам организмот од зависноста од истиот.

Каде ги има овие вкусови? Во Амбрела?
Скоро во сите аптеки и во
http://www.e-feel.mk

Во ефеел има плаќаш 4 земаш 5!

Xperia M2
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Кој како милува така нека прави.
Јас мислам дека има разлика!
Пред се во батеријата, впрочем и тоа е најважното.

Xperia M2
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
So ke preporacate od elektronskive cigari, neso dobro a eftinko za poklon mi e. Ionaka verojatno ke ja frli ama aj da probam da mu go spasam gepot na eden drugar od svedska. Go odrale so skapite cigari tamu.
:D
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Иста ваква има на битпазар за 700 денари ама оти е од битпазар а не од нет однапред е прогласена за чкарт
1. И тие од битпазар се од кина и не значи дека се чкарт
2. Таа од бит пазар е со помал капацитет на батерија односно 700-800 mah додека оваа е 1300 mah да не речам двојно поголем капацитет, во превод 2-3 дена држи
3. Таа од битпазар е само една електронска цигара со кабелче без адаптер, додека на линкот погоре е цел стартер кит, две цигари (додека едната се полни 3-4 часа, да се има друга) адаптер со кабелче, шишенце и сето тоа во едно убаво пакување кое може да се користи и за усб-а, слушалки итн

Така да добиваш одличен стартер кит со две електронски цигари.

Бит пазар си е супер, два пати имам купено атомизери од таму кога ме мрзеше да чекам месец дена а и не се нешто поскапи од fasttech. НО, никако купување течности од битпазар. Е тие се ептен чкарт.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
1. И тие од битпазар се од кина и не значи дека се чкарт
2. Таа од бит пазар е со помал капацитет на батерија односно 700-800 mah додека оваа е 1300 mah да не речам двојно поголем капацитет, во превод 2-3 дена држи
3. Таа од битпазар е само една електронска цигара со кабелче без адаптер, додека на линкот погоре е цел стартер кит, две цигари (додека едната се полни 3-4 часа, да се има друга) адаптер со кабелче, шишенце и сето тоа во едно убаво пакување кое може да се користи и за усб-а, слушалки итн

Така да добиваш одличен стартер кит со две електронски цигари.

Бит пазар си е супер, два пати имам купено атомизери од таму кога ме мрзеше да чекам месец дена а и не се нешто поскапи од fasttech. НО, никако купување течности од битпазар. Е тие се ептен чкарт.
Имам сет ego ce5 (две ел.цигари,полнач за дома и во кола и една течност) купен од битпазар за 1000 денари,батериите се 1100 mah a се трошат во зависност од употребата.
Течностите ги купувам од битпазар 70-80 ден.парче со разни вкусови и до ден денес немам никакви последици.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Добра зделка си направил со електронската. Што марка течности користиш ? Послушај ме, течностите на битпазар се чкарт. Ако користиш Ritchy Liqua купи еднаш од fasttech или од Амбрела ако сакаш (шишенци од 30мл е 435 денари) и направи споредба. Уште од пакувањето ќе приметиш разлика со оргиналот. Паметен момак си а овде се работи за здравје. Не инхалирај неповерени хемии, овие другиве пак мораат да одговорат на некои стандарди

Кој сака да научи повеќе за ел.цигари нека прогугла на кирилица - електронски цигари индекс на корисни мислења
 

Kajgana Shop

На врв Bottom