Сонови, толкување на сонови

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Ај ако може толкување на сонот..
NO:1

Пред повеќе од половина година ја сонував баба ми, која е почината, Тоа беже околу 40дена од кога почина. Ја сонувам како е жива во сонот а ние дома знаеме дека е мртва и од еднаш таа се појававува и седи во нејзината соба со некои нејзини другарки и ние се чудеме како е тоа можно и по извесно време таа вели сака да оди на гости кај нејзините другарки и со неа си носеже метла, и јас ја седов метлата и ја скршив(незнам причина) и тогаш нејзиниот лик се престори во ѓавол и исчезна.. АЈ ПОМОГНЕТЕ ЗА СОНОТ.. дури сега кога го пишував ме лазеа морници :unsure:
NO:2
Пред една години, сонував една девојка која тогаш ми се свиѓаше а таа го сакаше мојот најдобар другар, и сега сонував како таа се доселила во мојот град, поточно до нашата куќа и доагјаат она и нејзините кај нас на гости/кафе .. и ја и викам ај да прошетаме и таа прифаќа. и така шетаме и ги сретнуваме мојте другари и почнуваме да разговараме со нив бла бла . и после тоа па продолжуваме да шетаме, и тогаш се будам FUCK
можеби ке ми дадеше нешто да не се разбудев, барем во сонот :)
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
2
Sinokja ja sonuvav mojata pomala sestra oblecena vo nevestinski fustan kako place, dodeka majka mi stoese do nea bez da mrdne oblecena vo crven fustan, sekogas porano ili pokasno mi izleguvaat sonovite na videlina... Nemozam da najdam na nieden sonovnik nevesta koja place, pa ve molam ako navistina nekoj go znae znacenjeto da pisi... Odnapred blagodaram i nova sum na forumot... WISH ME WELCOME :angel:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Sinokja ja sonuvav mojata pomala sestra oblecena vo nevestinski fustan kako place, dodeka majka mi stoese do nea bez da mrdne oblecena vo crven fustan, sekogas porano ili pokasno mi izleguvaat sonovite na videlina... Nemozam da najdam na nieden sonovnik nevesta koja place, pa ve molam ako navistina nekoj go znae znacenjeto da pisi... Odnapred blagodaram i nova sum na forumot... WISH ME WELCOME :angel:
Еве соновник кој мене ми се допаѓа
http://www.inter.rs/sanovnik.html

Sestra
Vidjeti sestru - u teškoj situaciji dobit ćete pravu pomoć. Bolesna sestra - pretkazuje vaše ozdravljenje. Odrasla sestra kao malo dijete - nakon dugotrajne parnice dobit ćete nasljedstvo. Mrtva sestra - u obitelji se sprema veliko veselje. Zvati sestru - dobit ćete neočekivani poklon. Razgovarati sa sestrom - uskoro će vam doći dragi gosti.
Majka
Vidjeti majku - dobro i velika sreća. Vidjeti mrtvu majku da je oživjela - dugo i sretno ćete živjeti. Vidjeti živu majku kao mrtvu - očekuje vas vrlo neizvjesna budućnost. Gledati majku kako umire - mučit će vas teške brige. Razgovarati s majkom - vaši planovi će uspjeti. Svadjati se s majkom - očekuje vas neka nesreća. Poljubiti majku - očekuje vas rastanak od voljene osobe. Čuti majku - čut ćete željeni glas. Majka biti - rješavat ćete tudje brige.

Boje
Boje ugodne oku, žarke boje - pretkakzuju dug život. Tamne boje - nevolje na poslu.
 
Последно уредено:
Член од
15 септември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Соновите можете да си ги толкувате како гледања од предходниот живот, предвидувања, па дури и ситуации од паралерен универзум, но според мене соновите ни се имагинација од длабоко вкопани стравови и имагинации
 
Член од
1 септември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
2
Еве соновник кој мене ми се допаѓа
http://www.inter.rs/sanovnik.html

Sestra
Vidjeti sestru - u teškoj situaciji dobit ćete pravu pomoć. Bolesna sestra - pretkazuje vaše ozdravljenje. Odrasla sestra kao malo dijete - nakon dugotrajne parnice dobit ćete nasljedstvo. Mrtva sestra - u obitelji se sprema veliko veselje. Zvati sestru - dobit ćete neočekivani poklon. Razgovarati sa sestrom - uskoro će vam doći dragi gosti.
Majka
Vidjeti majku - dobro i velika sreća. Vidjeti mrtvu majku da je oživjela - dugo i sretno ćete živjeti. Vidjeti živu majku kao mrtvu - očekuje vas vrlo neizvjesna budućnost. Gledati majku kako umire - mučit će vas teške brige. Razgovarati s majkom - vaši planovi će uspjeti. Svadjati se s majkom - očekuje vas neka nesreća. Poljubiti majku - očekuje vas rastanak od voljene osobe. Čuti majku - čut ćete željeni glas. Majka biti - rješavat ćete tudje brige.

Boje
Boje ugodne oku, žarke boje - pretkakzuju dug život. Tamne boje - nevolje na poslu.


Ti blagodaram mnogu :) pozdrav
 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Aj ako moze tolkuvanje na sonot..
Vcera sonuvav so cico mi i tatko mi sme bile na vikendicata(inaku nemame vikendica) i tamu nesto sum napravil glupost(sum go navreduval tatko mi) i on pocnal da me gone, a ja sum se skril vo WC to, i sum se zaklucil.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Aj ako moze tolkuvanje na sonot..
Vcera sonuvav so cico mi i tatko mi sme bile na vikendicata(inaku nemame vikendica) i tamu nesto sum napravil glupost(sum go navreduval tatko mi) i on pocnal da me gone, a ja sum se skril vo WC to, i sum se zaklucil.
Дали се живи татко ти и чичко ти?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ќе кажам уште еднаш. Не се раководете по соновници на интернет или било кој наш. За да се толкува сонот, потребно е да се знае буквално секој детаљ, амбиентот, израз на лице, просториите, предметите во просториите, знаци и слично. Читање зборови од соновник е голема грешка.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Сонував буквално како на сликава. Стоев на тераса и набљудував во далечината на хоризонтот. Во хоризонтала беа поставени како на сликава сите форми на месечината и трепкаа со идентично вакви бои, од сива до црвеникава. Имаше нешто како бура и знам дека сонов како да беше онака негативен, страшен. Откако стивна трепкањето се разлетаа хеликоптери и авиони............И шо е најинтересно сега читам прв пат дека вакво нешто претстои т.е се очекува да се случи :)

 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Сонував буквално како на сликава. Стоев на тераса и набљудував во далечината на хоризонтот. Во хоризонтала беа поставени како на сликава сите форми на месечината и трепкаа со идентично вакви бои, од сива до црвеникава. Имаше нешто како бура и знам дека сонов како да беше онака негативен, страшен. Откако стивна трепкањето се разлетаа хеликоптери и авиони............И шо е најинтересно сега читам прв пат дека вакво нешто претстои т.е се очекува да се случи :)

Мое мислње е дека у сонот си ја предвидел иднината .. Или па пред овај живот со го живеал сега си жевал на друга планета и тоа се случило ..[DOUBLEPOST=1443383617][/DOUBLEPOST]Ај ако може толкување за сонот. Сонував дека ми се скршил дел од забот и сум го скрил некаде за мојте да не го видат. После тоа ми се скршил уште еден дел и сум го кажал тоа на мајка ми. и на вилицата ми останало уште едно делче од забот .. читав по интернет соновници, и тоа шо го прочитав у опште не ми се допадна. Да верувам ли у тоа или НЕ?
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Здраво, сонував штрк носеше големо богатство застана пред мојот прозорец во собата каде со спијам незнам дали богатството бесе замене беа големи метални пари и ги зедов (штрков исто ко нацртанине бебинана со ги носат го носесе бгатствово ) Чекам мислене .
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Го сонувам дедо ми постојано, секој ден во неделата. Некогаш ме лови додека бегам од него, некогаш го сонувам мртов. Што би требало да значи тоа?
 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Го сонувам дедо ми постојано, секој ден во неделата. Некогаш ме лови додека бегам од него, некогаш го сонувам мртов. Што би требало да значи тоа?
Дедоти жив ли е?
Дали живеете заедно? Ако не живеете, често ли одиш да го посетуваш?
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Дедоти жив ли е?
Дали живеете заедно? Ако не живеете, често ли одиш да го посетуваш?
Да, жив е. Не сум го посетил многу одамна, како што поминува времето се повеќе немам храброст да го посетам.Често во јаве ме јаде совеста
 

Kajgana Shop

На врв Bottom